Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Jaka aparat/kamera 4K dla vlogera?

  1. #11
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    To chyba niech lepiej pozostanie przy smartfonie. Jakiś nowy iphone i będzie zadowolona. Duży aparat tylko ja zniechęci.

  2. #12
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Za @Roberto73, również uważam że zakup aparatu zrobi gorzej zamiast lepiej... Jeżeli trzeba koniecznie wydać pieniądze, to zakup nowego telefonu ma moim zdaniem większy sens.

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Nowy telefon jest, ale to nie ruszy wizualnie vloga. Zresztą on do tej pory realizowany był właśnie za pomocą telefonu. Jest wola zakupu czegoś lepszego z lepszym szkłem. Oczywiście, że sam aparat z nawet najlepszym obiektywem nic nie zmieni bez wgryzienia się w temat. To samo zresztą dotyczy montażu. To jednak nie jest jakaś kosmiczna gimnastyka. Pomóżcie znaleźć jak najlepszy do tego aparat, a ja koleżance przekażę link do naszej rozmowy. Dotacja już jest i teraz trzeba wydać dobrze te pieniądze. No niestety, ale tak to wygląda. Odnośnie G80, to mam taki aparat i dziewczyna widziała filmy nim robione. Minusem jednak jest tu rok produkcji i brak jacka, który bywa przydatny

  4. #14
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Kilka miesięcy temu kumpel rzucił podobny temat. Jego żona zachwycona zdjęciami jakiejś tam koleżanki , zrobionymi lustrzanką , też taki sobie zamarzyła. A że też ma dryg do zdjęć , to zaczęły sie poszukiwania aparatu i gamy obiektywów. W końcu zakupiony został komplecik Nikona za grubą kasę. Po miesiącu i dwóch spacerach z tymże aparatem , zakonczyla się ta przygoda z tym systemem. Zona dostała kolejny prezent iphona jakis tam max , i robi zdjecia jak szalona. Nikon leży w szafie.

  5. #15
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Kilka miesięcy temu kumpel rzucił podobny temat. Jego żona zachwycona zdjęciami jakiejś tam koleżanki , zrobionymi lustrzanką , też taki sobie zamarzyła. A że też ma dryg do zdjęć , to zaczęły sie poszukiwania aparatu i gamy obiektywów. W końcu zakupiony został komplecik Nikona za grubą kasę. Po miesiącu i dwóch spacerach z tymże aparatem , zakonczyla się ta przygoda z tym systemem. Zona dostała kolejny prezent iphona jakis tam max , i robi zdjecia jak szalona. Nikon leży w szafie.
    Wszystko rozumiem, ale mówimy o biznesie, który się dzieje od lat, a nie o chwilowej fanaberii. Oczywiście wszystko się może zdarzyć, ale jeśli aparat trafi do szafy, to za pieniądze z dotacji. Wiesz przecież jak to jest - albo je wydasz zgodnie z biznesplanem, albo przepadną. Biznesplan obejmował zakup "aparatu/kamery" do rejestrowania vloga i po prostu chcę pomóc koleżance wybrać najbardziej sensowny sprzęt. Tu naprawdę nikt nie chce zaklinać rzeczywistości. Ja wiem co bym sobie kupił, ale ja to ja

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cissic Zobacz posta
    Wszystko rozumiem, ale mówimy o biznesie, który się dzieje od lat, a nie o chwilowej fanaberii. Oczywiście wszystko się może zdarzyć, ale jeśli aparat trafi do szafy, to za pieniądze z dotacji. Wiesz przecież jak to jest - albo je wydasz zgodnie z biznesplanem, albo przepadną. Biznesplan obejmował zakup "aparatu/kamery" do rejestrowania vloga i po prostu chcę pomóc koleżance wybrać najbardziej sensowny sprzęt. Tu naprawdę nikt nie chce zaklinać rzeczywistości. Ja wiem co bym sobie kupił, ale ja to ja
    Sony ZV-1 lub ZV-E10 któreś w takim razie.
    Filmuje toto przyzwoicie, w razie potrzeby optyki do ZV-E10 różnej i akcesoriów wszelakich od groma, a jakby by "nie pykło" to sprzedać też powinno być w miarę łatwo.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ja tam się nie znam, ale myślę, że tutaj jakość wizualną poprawiłaby nie zmiana jakości urządzenia, tylko nagrywanie materiału z różnych perspektyw. Może lepiej kupić 2-3 kamerki sportowe/kompakty/coś w stylu DJI Pocket i porozmieszczać je w różnych miejscach, żeby uzyskać ciekawą perspektywę. Domyślam się, że te filmiki mają charakter instruktażowy, więc coś takiego byłoby dla widza przydatne.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    W takim razie, tez bym wybrał coś z Sony

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Sony ZV-1 lub ZV-E10 któreś w takim razie.
    Filmuje toto przyzwoicie, w razie potrzeby optyki do ZV-E10 różnej i akcesoriów wszelakich od groma, a jakby by "nie pykło" to sprzedać też powinno być w miarę łatwo.
    Właśnie w pierwszej kolejności myślałem o tych Soniaczach. Jakiś Panas też byłby fajny, ale może okazać się mało intuicyjny. Ja go w każdym razie tak trochę odbieram po latach zabawy na Olkach. Pewnie to kwestia przyzwyczajenia Jednak pomimo tego uwielbiam moje G80 za materiał filmowy

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Ja tam się nie znam, ale myślę, że tutaj jakość wizualną poprawiłaby nie zmiana jakości urządzenia, tylko nagrywanie materiału z różnych perspektyw. Może lepiej kupić 2-3 kamerki sportowe/kompakty/coś w stylu DJI Pocket i porozmieszczać je w różnych miejscach, żeby uzyskać ciekawą perspektywę. Domyślam się, że te filmiki mają charakter instruktażowy, więc coś takiego byłoby dla widza przydatne.
    Masz rację i jest to jakaś opcja, ale widzę delikatnie więcej minusów w takiej sytuacji. Jest w końcu dobry telefon, który może robić za pomocniczą kamerę. Dodatkowo można się posiłkować starszym telefonem, który też sobie poradzi w tej sytuacji całkiem nieźle. Kamerki nie umożliwią zrobienia fajnego klimatycznego zdjęcia z sesji i wysypia się przy małej ilości światła. Większa matryca z dobrym szkłem będzie jednak w tej materii bardziej elastyczna. Dzięki jednak za ten głos, bo to nie ja będę decydował o wyborze sprzętu. Być może ta wizja wygra z aparatem dla vlogera

Podobne wątki

  1. Kamera, aparat do Slow Motion
    By Skora in forum Porady audio/video
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 3.02.16, 12:51
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20.02.13, 13:47
  3. UZ-765 jako kamera
    By moonwalker37 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14.09.10, 23:46
  4. Jaka kamera dla amatora?
    By elminho in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 9.12.09, 23:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.