Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Jak wykorzystać wysokie FPS przy fotografii ruchliwych ptaków z niskim ISO

  1. #11
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Ja Geeqie, ale ja Linuxowiec, więc...
    https://www.geeqie.org/
    ...
    nie ma dla Windows
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #12
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta

    Pytanko na marginesie - jakich przeglądarek używacie do wstępnej selekcji ORFów ?
    Wstępnie - to już w aparacie, jeszcze w lesie, kiedy nie ma akcji - przeglądam RAW'y, wybieram nalepsze kadry i jeżeli zdjęcie jest ostre i bez usterek to daje mu rating 5 gwiazdek z poziomu aparatu.
    Wtedy aplikacja do RAW (w moim przypadku ACR) widzi ten rating i mogę już na kompie przeglądać tylko te zdjęcia które wcześniej wybrałem.
    Oszczędza mi to dużo czasu bo średnio wybieram może 10 zdjęć na 1000.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    5000 w jeden dzień? Czy z jednego kilkugodzinnego (?) pleneru?
    Dla mnie to jakiś kosmos, z 10 dniowego wyjazdu na wakacje przywożę około 1000 zdjęć i uważam, że to i tak dużo.
    Żeby obejrzeć te 5000 tysięcy zdjęć - to zakładając 1 sekundę na zdjęcie (nierealne ale niech będzie) - potrzeba prawie 84 minuty.
    Żeby tylko przejrzeć zdjęcia.
    Podziwiam, naprawdę.

    Cóż - ze mnie chyba "dziaderstwo" wychodzi, nadal nie wyrosłem z czasów 36 klatkowego filmu i strzelam zdjęcia pojedynczo, a nie seriami...
    Tak, czasami wychodzi 5000 zdjęć z kilkugodzinnego pleneru. Faktycznie, przeglądanie tego później to jest trochę czasu. Czasami nawet 2 godziny zejdzie.
    Jak pisałem ja przeglądam już na poziomie aparatu w terenie, co oszczędza mi czas w domu. Przy fotografowaniu zwierząt seriami od razu wiadomo że 90% zdjęć jest od razu do kosza - niewłaściwa pozycja w kadrze, nieciekawa postawa ptaka, i tak dalej. To widać nawet przeglądając miniatury.
    Jak już znajdę zdjęcie które mnie zadowala to otwieram i patrzę czy jest ostre, z serii kilkunastu wybieram najostrzejsze, resztę kasuję.
    Te 5000 zdjęć to brzmi groźnie ale w praktyce, po przejrzeniu, jak był dobry dzień, to zostaje mi może z 5-10 dobrych, nie podobnych zdjęć. A czasami tylko jedno. A czasami kasuję wszystko

  3. #13
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    @m_a_g
    Przeglądanie zdjęć w aparacie to już nie dla mnie. Starość zabrała mi trochę wzroku i w tym wyświetlaczu to ja już gófno widzę.
    I mam taką idiotyczną wadę wzroku, że w dal widzę bez okularów a do bliskich rzeczy potrzebuję szkieł bo mi się rozmywa ;(
    Jest to mocno wkurzające i bardzo utrudnia zabawę w foto !!

  4. #14
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    @m_a_g
    Przeglądanie zdjęć w aparacie to już nie dla mnie. Starość zabrała mi trochę wzroku i w tym wyświetlaczu to ja już gófno widzę.
    I mam taką idiotyczną wadę wzroku, że w dal widzę bez okularów a do bliskich rzeczy potrzebuję szkieł bo mi się rozmywa ;(
    Jest to mocno wkurzające i bardzo utrudnia zabawę w foto !!
    Starczowzroczność (presbyopia) dotyka wszystkich jak leci po 40 roku życia. Twoja wada nie jest idiotyczna
    Mnie też, chociaż nie mam żadnej innej wady wzroku, dotknęło to w te wakacje, zauważyłem że przedmioty trzymane w ręku jak telefon nie są już tak wyraźne jak kiedyś, chociaż wszystko inne co jest dalej niż metr jest ostre jak żyleta.
    Oko z wiekiem traci zdolność akomodacji i nie może skupić wzroku na bliskich przedmiotach, natomiast to co jest daleko jest nadal ostre i wyraźne.

    Poradziłem sobie z tym wizyta u okulisty i soczewkami multifokalnymi - bo okulary to nie dla mnie.
    Taka soczewka to super sprawa - pozwala jednocześnie widzieć dobrze i blisko, i daleko. W moim przypadku mam +1 do czytania i zero do dali bo innej wady wzroku niż wiek nie mam

  5. #15
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Oprócz wady wzroku typu "PESEL", czeka Was jeszcze zaćma która dotyka 800 000 osób ze społeczeństwa polskiego i 20 milionów na świecie. Tak po 55 roku życia.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #16

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja poradziłem sobie zmieniając lustrzankę na bezlusterkowca i praktycznie nie korzystam z dużego ekranu tylko z elektronicznego wizjera

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A czy przypadkiem OM Workspace nie ma funkcji automatycznej selekcji najostrzejszych zdjęć?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    A nie wiem. Ze dwa razy wchodziłem w OMWorkspace i chyba mnie odrzuciła słaba ergonomia.
    Nie pasował mi ten program, ale przyznam, że nie dałem mu zbyt dużej szansy. Może to był błąd ...

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    W kwestii możliwości i ergonomii rzeczywiście nie ma tam fajerwerków, ale ostatnio coś się pozmieniało.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 9.07.16, 12:39
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.05.16, 15:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29.03.16, 15:01
  4. sprzet do fotografii ptakow
    By lortek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25.06.09, 22:15
  5. Pomoc przy fotografii na Mikołaja
    By spogi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29.11.08, 13:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.