Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Wątek: Chcę poczuć magię FF! Ratunku!

  1. #61

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ale przeciez nie uzywales do ozywionej przyrody statywu celem zasosowanie nizszego iso przy dluzszych czasach. Ewolucja w tempie poruszania sie zwierzat nie byla badana, ale nie wydaje mi sie ogroma. Co najwyzej w czestosci wystepowania i szybkosci uciekania.
    A uzywany byl raczej do powtarzalnosci ujec, z zasiadki i zeby w ogole utrzymac niegdysiejsze tele po kilka kilo. Do tego jesli ze sledzeniem zwierzaka w ruch na dystansie to najlepiej jakis gimbal, ewentualnie ten wegierski patent podwojnej kuli.
    Kto by to nosil na spacery do amatorskiego fotografowania.

    ToTom nie fotografuje mieszkan, wie te krzysci pewnie go malo wzruszaja.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 14.11.22 o 15:24

  2. #62

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jak coś się szybko porusza, to stabilizacja niewiele daje, bo i tak trzeba użyć krótkiego czasu.

    To mz. mocno przereklamowana funkcja,
    no ale m.in. dzięki jej ludzie kupują nowsze aparaty.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.11.22 o 15:38

  3. #63

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    To jest ciekawe co piszesz... Jest teraz do kupienia za 9000 zestaw z MC1.4, jeszcze na gwarancji do maja 2023. Okazało się, że w maju 2021 był wymieniany na gwarancji na nowy. Obiektyw podobno jest jak nowy bez śladów użytkowania, pełny zestaw sklepowy z papierami.
    Drugi egzemplarz, jest u mnie na miejscu. Byłem, podpiąłem, działa pięknie. Wygląda jak nowy. Ale ani pudełka, ani papierów. Na dekielku jakaś holenderska naklejka? Sprzedający nic nie wie. Kuzyn czasem mu przywozi cos do sprzedania. Cena mega atrakcyjna bo niecałe 5000. Ale jakoś tak sam nie wiem.
    Poza tym to jest tak specyficzny obiektyw, że może być problem, żeby to potem sprzedać, gdyby nie pojawiła się chemia między nami...

    Tak jak pisałem powyżej, na razie zostaję z m4/3, gdyż ponieważ spróbuję wycisnąć z tego ile się da. Będę poszukiwał magii z tym co mam plus kilka nowych, tzn. dających nowe możliwości obiektywów. FF nie zając, nie ucieknie.

    Jesli problemem bedzie brak chemii, a obiektyw bedzie sprawny, i ja do tej pory nie kupie, to nawet ja odkupie.
    Po minimum miesiacu uzywania .
    Ten sklep to jakas banda oszustow, nazywa sie to chyba Fotoexpert na ebayu, w realu mieli inna nazwe, sklep- bodajze Frankfurt nad Menem. Wyjatkowy syf-ponad rok po zwrocie drugiego egzemplarza czekalam na kase, plus doplacilam do dwoch przesylek miedzynarodowych (a to ciezkie bydle).

    A to byl obiektyw sprzedawany jako nowy. Mysle, ze z wada i reperowany we wlasnym zakresie, bo dalej maja te 2 egzemplarze w sprzedazy.

    Ja bym raczej pogadala z indywidualnym sprzedawca, poprosila o zdjecia z dluzszego okresu, zeby zobaczyc czy nie sprzedaje z powodu wady, no i zobaczyla czy gosc wydaje sie w porzadku.
    Szkoda, ze rzadki na forum. Dla mnie najbardziej komfortowe kupno uzywki, najszybsza przesylka, idealny stan, pelne informacje to zakup leciutko uzywanego obiektywu na tym forum (dzieki DzejPi).
    A juz na grupie na FB ludzie czasem narzekali na stan sprzetu.
    A jak uzywka przez sklep to z gwarancja zwrotu przy wadach tzn rekojmia tak min 6 miesiecy.
    Jest jeszcze MPB, daja roczne gwarancje, ale do angielskiego pewnie dojdzei clo, a na francuskim pojawia sie rzadko.

    Edit
    Nie doczytalam ze gosc nic nie wie. Po moich doswiadczeniach bralabym ten drozszy z gwarancja i sprawdzila wszystkie papiery na maksa. I sprawdz czy slad nie wiedzie do Niemiec. Moge odgrzebac wszystkie namiary na tamtych cwaniakow jakby to szlo z Niemiec. Moj kosztowal 2tys euro (z konwerterem), choc to bylo ze 2 lata temu i ceny poszybowaly. Na MPB chyba byly tansze, ale bez konwerterow i uzywki, zajzyj tam by miec odniesienie cenowe. To raczej solidna firma.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 14.11.22 o 16:10

  4. #64
    tt
    Gość
    To tak po kolei:
    - statyw: tak, używam jak mam ochotę zabrać ze sobą. Problem jest tego rodzaju, że m4/3 nie potrzebuje domykać przysłony jak FF, bo ma sporą GO. A więc o wschodzie/zachodzie słońca nie trzeba wydłużać czasów ponad te, które nawet bez stabilizacji mógłbym utrzymać. Statyw pomaga w dokładnym kadrowaniu itp. Ale, tak jak pisała @canimo to raczej nie w czasie spacerów z psiakiem. Ostatnio jak się zamyśliłem nad kadrowaniem, bestia wlazła do stawu rybnego, w którym obecnie nie ma wody Zmieniła kolor na błotny do podbrzusza włącznie.
    - 200/2.8 - ten w Krakowie jest z pewnego źródła. Zakup w komisie. Faktura, możliwość zwrotu, jeszcze fabryczna gwarancja. Zero strachu, ale zamrozić 9000 pln w jednym obiektywie to mnie jednak przeraża.
    - 200/2.8 - w Łodzi. Cena za dobra. Zaufania brak. Obiektyw sprawny, mam sporo RAW - sam zrobiłem.

  5. #65

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Z tego co kiedyś czytałem obiektywy Panasonic Leica były reperowane wyłącznie w Japonii -co trwało parę miesięcy
    i serwisy oferowały wymianę na inny odnowiony egzemplarz -na dpreview to było.
    -może stąd ma ten sprzedawca?
    https://www.dpreview.com/forums/thread/4266767
    https://www.dpreview.com/forums/thread/4538790

    Jeżeli dalej tak jest to naprawa pogwarancyjna może być ekstremalnie droga
    i mocno bym się zastanowił nad kupowaniem obiektywów Panasonic Leica.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.11.22 o 16:14

  6. #66
    tt
    Gość
    Nie wiem. Po prostu nie wiem.
    W Krakowie sprawa jasna. Była awaria. Był zwrot. Jest gwarancja.
    Ale w Łodzi? Przez 20 lat kupowania sprzętu używanego nie trafiłem jeszcze na minę. Nigdy nie brałem od handlarza - zawsze od "fotoamatora". A tutaj gość nic nie wie, jakby hulajnogę sprzedawał. Intuicja mówi, żeby odpuścić.

  7. #67

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ja poza kasa stracilam sporo zdrowia. Wczesniej kupowalam glownie od fotoamatorow, ale np body 1 mark ii ze sklepu, bodajze z Australii (sorry planeto za emisje). I tez bez problemow, do tej feralnej panaLeici, a chyba 80 procent uzywek.

    Jak przez sklep, to jest rekojmia. Wiec nie wysylasz do Japonii, w razie czego robi to sklep. O ile dobrze rozumiem. Zawsze milo miec potwierdzenie na pismie.
    Moze pomysl, a jak sie nie zdecydujesz, daj mi namiar na komis. Ja dalej chce tego obiektywu do spacerow po tropikalnym lesie (chociaz obiecywalam sobie ograniczyc kompulsywne kupownie obiektywow). Juz pare razy mi cos wylazlo, tak ze musialam uciac zwierzaka na 300mm, o zysku na swiatelku nie wspominajac. Najbardziej szkoda bylo mrowkojada na kilka metrow ode mnie. Jakos od tego czasu zaden nie chce sie pokazac na podobny dystans.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 14.11.22 o 16:36

  8. #68
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Moze pomysl, a jak sie nie zdecydujesz, daj mi namiar na komis.
    Proszę bardzo:
    https://foto-kram.pl/produkt/komis/o...8-power-o-i-s/
    Stargowałem do 8700. Ale tak jak pisałem powyżej - wydaje mi się, że w PL rynku wtórnego na takie zabawki nie ma. Łatwiej sprzedać 40-150, czy jakieś inne Pro1.2.
    Kusiło bardzo, zwłaszcza, że z konwerterem robi się fajna 300/f4.
    No ale odpuszczam zdecydowanie.
    Tu masz kontakt do właściela:
    https://www.olx.pl/d/oferta/obiektyw...on=observed_ad

    A tu jest ten z Łodzi. Widzę, że potaniał...
    https://www.olx.pl/d/oferta/obiektyw...on=observed_ad
    Ostatnio edytowane przez tt ; 14.11.22 o 17:03

  9. #69

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Dzieki.
    W sprawie 75 masz PW.
    A myslales nad 17 PRO? Spory, ale ciagle spacerowy, a rozmycie tla chyba najlepsze w systemie w szerszych ogniskowych. Bo Wojtki niby jasniejsze, ale w wiekszosci miekke strasznie i dodatkowo spore.

    No i moze warto poczekac na po Swietach. Ludzie beda wystawiac nietrafione prezenty, moze jakiemus wujkowi ogniskowe sie pomyla, ktos inny dojdzie do wniosku, ze ogniskowa mu nie pasuje...
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 14.11.22 o 17:36

Podobne wątki

  1. Ratunku, trochę zalałem lustrzankę !!!
    By ukasz_100 in forum E-System
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26.02.14, 16:08
  2. Ratunku! Coś dzieje się z karta Dx
    By Adam56 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11.12.04, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.