Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: Chcę poczuć magię FF! Ratunku!

  1. #11
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Pamiętaj, żeby nie przymykać bardziej, niż do f/2-2.8, bo cała „magia” zniknie
    Wręcz przeciwnie... przymykasz do 2.8.. ostro... do f4.. ostro, mega ostro..... do f5.6.... o kurrrr....a ale ostro.... A nie jak na MFT, że już dyfrakcja się pokazywać i psuć jakość.

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Chcę poczuć magię FF! Ratunku!

    O niczym tak nie marzę, jak o przymykaniu… Mmm, ale bym sobie przymknął na tym FF.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #13
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    O niczym tak nie marzę, jak o przymykaniu… Mmm, ale bym sobie przymknął na tym FF.
    Wiele razy pisałeś na forum i czytałem na Twoim blogu że zazwyczaj przymykasz do f8, i to MFT... czyli co, podwójne standardy?
    Wiesz, FF to nie tylko portrety z małym GO, to też fajne, ostre krajobrazy z dużą rozpiętością tonalną bez potrzeby HDR.
    Ale co tam, taki @paparapa to pewnie głupi jest i niepotrzebnie się męczy ze swoimi Nikonami robiąc krajobrazy, a przecież mógłby poczuć "magię MFT"

  4. #14

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Wielu w przyrodniczej niepotrzebnie się męczy ze swoimi 600/4 bo udają że widzą różnicę w porównaniu do zooma 150-600mm.


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Wielu w przyrodniczej niepotrzebnie się męczy ze swoimi 600/4 bo udają że widzą różnicę w porównaniu do zooma 150-600mm.
    ?

  5. #15
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Wielu w przyrodniczej niepotrzebnie się męczy ze swoimi 600/4 bo udają że widzą różnicę w porównaniu do zooma 150-600mm.
    Ja tą różnicę widzę od razu, nawet na telefonie. Zdradzę Ci sekret największej różnicy pomiędzy stałlką a zoomem w fotografii przyrodniczej: jak weźmiesz w teren to 600mm f4 nagle w kadr wleci Ci większy zwierzak niż się spodziewałeś, to na zdjęciu masz... pół zwierzaka. A zoomem, to może i mniej ostro, ale chociaż kadrowo poprawnie

  6. #16
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lipek1969 Zobacz posta
    Nie wiem co dziwnego w tym Z5 (mam 2 lata), przechodziłem z Olka 5mk2. Obrazek na plus. Wszystko zależy co będziesz pstrykał. Dla mnie to tylko hobby, więc wystarcza.
    Wiadomo, że AF w soniaczach lepszy i lekko okrojone video w Z5 (nie używam).
    Najbezpieczniej chyba kupić A7III, bo mega popularny i mnóstwo szkieł i raczej taniej niż w Nikonie.
    może nie dziwnego ale 4,5 kl/s to bardzo słabo jeżeli ma to być jedyny aparat
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  7. #17

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Zależy do czego... krajobrazy zwykle nie uciekają, kwiatuszki też nie
    Z ludźmi gorzej, szczególnie tymi "mniejszymi", bo potrafią się szybko przemieszczać.
    Ale do ptaków czy samolotów albo szybkich akcji trzeba szukać czegoś innego...

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    może nie dziwnego ale 4,5 kl/s to bardzo słabo jeżeli ma to być jedyny aparat
    A7 II ma 5 kl/s i mniejszy bufor https://www.optyczne.pl/upload2/2506..._seria_RAW.png vs https://www.optyczne.pl/upload2/1284...eriaHi_RAW.png
    ...gorszy wizjer, nie ma ekranu dotykowego, ma pojedynczy slot kart, mniejszy akumulator i brak ładowarki -ładowanie przez Micro USB ,
    mniej punktów AF z mniejszym pokryciem kadru,
    nie ma: Bluetooth, Focus Bracketing, Focus Stacking, Anti Flicker, Eye AF Tracking, intervalometer.

    Z5 tu lepsze.



  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wiele razy pisałeś na forum i czytałem na Twoim blogu że zazwyczaj przymykasz do f8, i to MFT... czyli co, podwójne standardy?
    Naprawdę nie załapałeś?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    A7 II ma 5 kl/s i mniejszy bufor https://www.optyczne.pl/upload2/2506..._seria_RAW.png vs https://www.optyczne.pl/upload2/1284...eriaHi_RAW.png
    ...gorszy wizjer, nie ma ekranu dotykowego, ma pojedynczy slot kart, mniejszy akumulator i brak ładowarki -ładowanie przez Micro USB ,
    mniej punktów AF z mniejszym pokryciem kadru,
    nie ma: Bluetooth, Focus Bracketing, Focus Stacking, Anti Flicker, Eye AF Tracking, intervalometer.

    Z5 tu lepsze.


    tylko kto w dzisiejszych czasach myśli o zakupie A7 v 2 ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Ratunku, trochę zalałem lustrzankę !!!
    By ukasz_100 in forum E-System
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26.02.14, 16:08
  2. Ratunku! Coś dzieje się z karta Dx
    By Adam56 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11.12.04, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.