Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Chcę poczuć magię FF! Ratunku!

  1. #1
    tt
    Gość

    Chcę poczuć magię FF! Ratunku!

    Powiedzmy, że masz 10000 pln.
    Powiedzmy, że chcesz się pobawić aparatem z FF.
    Powiedzmy, że nie chodzi o budowanie systemu, raczej o jeden, dwa stałoogniskowe, jasne obiektywy.
    Powiedzmy, że nie zależy Ci na żadnej konkretnej "dyscyplinie". Do ptaków jest m4/3. W góry jest m4/3. Są małe, jasne stałki.
    No ale jednak chciałoby się zobaczyć samodzielnie cóż to za magia jest w tym FF.
    Zero uprzedzeń, zero doświadczeń. Czysta karta.

    Widzę, ze jest tutaj sporo ludzi, którzy mają m4/3 i FF.
    Co byście kupili? Tak, żeby przy odsprzedaży (za sezon, dwa) nie stracić na tym worka złotówek.
    A7mk2? NikonZ5? CanonRP? Panasonic S5?
    PS. Jakaś dziwna promocja jest na Z5, bo nowe można kupić dużo taniej niż używane na OLX...

  2. #2

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Niedawno w mojej wsi zaczepiła mnie turystka z Ameryki z takim sprzętem https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1664000-REG
    + https://radojuva.com/pl/2012/04/obzo...100-mm-f2-8-e/

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Nikon z5 + nikon50 f1,8 co daje 7820zł.Do tego albo przekraczając cenę o 600-1000zł albo 35f1,8 albo 85f1,8.Ewentualnie zostając w 10tys. 28 f2,8 lub 40 f2,0. albo od Viltroksa 24f1,8 lub 85 f1,8.
    Canon rp lub r ale dla mnie bezlusterkowiec musi mieć stabilizację. więc sorry. Inne body jednak droższe. Panasonic s5 plus obiektywy są fajne ale to chyba martwy system no i w cenie10tys.kupisz tylko jedno szkło panasa lub sigmy.
    Sony a7mark3 i kupisz jedno szkło sony 50f 1,8.Ale potem dokupując kolejne szkła system ma olbrzymie możliwości rozbudowy. Podobnie jak nikon.

    Ja bym brał sony (najwięcej szkieł),nikon albo canon. Ale zabawa to będzie raczej 20-30 może 40tys. zł kompletny system.Czyli raczej trzeba przyjąć 20-30tys.na cały system jako najrealniejsze koszty.
    A i najważniejsze - nie mam ff. Ale zastanawiam się nad docelowym systemem dającym mi tego co oczekuję i jednak będzie mieć jakieś atuty (rozdzielczość,separacja,DR). A to co mam nawet jak sprzedam to strata będzie niewielka (taka w sam raz na naukę fotografowania )
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 2.11.22 o 22:34
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #4
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Powiedzmy, że masz 10000 pln.
    Powiedzmy, że chcesz się pobawić aparatem z FF.
    Powiedzmy, że nie chodzi o budowanie systemu, raczej o jeden, dwa stałoogniskowe, jasne obiektywy.
    Powiedzmy, że nie zależy Ci na żadnej konkretnej "dyscyplinie". Do ptaków jest m4/3. W góry jest m4/3. Są małe, jasne stałki.
    No ale jednak chciałoby się zobaczyć samodzielnie cóż to za magia jest w tym FF.
    Zero uprzedzeń, zero doświadczeń. Czysta karta.

    Widzę, ze jest tutaj sporo ludzi, którzy mają m4/3 i FF.
    Co byście kupili? Tak, żeby przy odsprzedaży (za sezon, dwa) nie stracić na tym worka złotówek.
    A7mk2? NikonZ5? CanonRP? Panasonic S5?
    PS. Jakaś dziwna promocja jest na Z5, bo nowe można kupić dużo taniej niż używane na OLX...
    Sony. Zdecydowanie. To lider jeżeli chodzi o bezlusterkowce, pionier systemu. Najwięcej obiektywów zwłaszcza firm trzecich jak Sigma / Tamron z natywnym bagnetem E, żadnych adapterów.
    Owszem, Canony R i nowe Nikony Z (Z9, Z7II) do dobre a nawet bardzo dobre aparaty, ale przez to że nowsze wszystko jest drożej, jeżeli chodzi o obiektywy.
    Nikona Z5 zdecydowanie odradzam, to już chociaż Z6...
    Chociaż ja bym brał Sony A7II + dwa obiektywy od Sigmy.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    PS. Magię FF już dawno czujesz, siedzisz w MFT, więc kupując FF będziesz miał przy kasie to samo magiczne uczucie

  5. #5
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Ja bym brał sony (najwięcej szkieł),nikon albo canon. Ale zabawa to będzie raczej 20-30 może 40tys. zł kompletny system.Czyli raczej trzeba przyjąć 20-30tys.na cały system jako najrealniejsze koszty.
    A i najważniejsze - nie mam ff. Ale zastanawiam się nad docelowym systemem dającym mi tego co oczekuję i jednak będzie mieć jakieś atuty (rozdzielczość,separacja,DR). A to co mam nawet jak sprzedam to strata będzie niewielka (taka w sam raz na naukę fotografowania )
    Absolutnie nie ma mowy o systemie. M4/3 jest OK.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Sony. Zdecydowanie. To lider jeżeli chodzi o bezlusterkowce, pionier systemu. Najwięcej obiektywów zwłaszcza firm trzecich jak Sigma / Tamron z natywnym bagnetem E, żadnych adapterów.
    Ciągle i wciąż polecane jest SONY. A jak kupowałem A100 w 2007 roku to się z SONY wszyscy śmiali
    A700 to była bajka - przynajmniej tak to wspominam. Zresztą tamte zdjęcia do dziś bardzo mi się podobają.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    PS. Magię FF już dawno czujesz, siedzisz w MFT, więc kupując FF będziesz miał przy kasie to samo magiczne uczucie
    No to w sumie chyba nie ma co powtarzać doświadczeń

    Chyba najrozsądniej byłoby trafić jakąś a7II. A potem zastanowić się, jaki obiektyw podpiąć, żeby się nie okazało, że w zasadzie to mam to samo co teraz

  6. #6
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ja bym brał (nie mam ) Panasonic S5 . Jest piękny , ergonomicznie ułożony , nie jak Sony czy dziwny Z5 , jest kilka świetnych stałek w przystępnej cenie. No i te kolory panasonicowe mmm

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2020
    Mieszka w
    opole
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie wiem co dziwnego w tym Z5 (mam 2 lata), przechodziłem z Olka 5mk2. Obrazek na plus. Wszystko zależy co będziesz pstrykał. Dla mnie to tylko hobby, więc wystarcza.
    Wiadomo, że AF w soniaczach lepszy i lekko okrojone video w Z5 (nie używam).
    Najbezpieczniej chyba kupić A7III, bo mega popularny i mnóstwo szkieł i raczej taniej niż w Nikonie.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    A ja naiwnie myślałem, że fotografia, to fizyka, a nie jakaś magia, religia, czy inny zabobon. Wystarczy kupić 4/3 z natywnym ISO 50 i szkłami ze światłem 0,6/0.7. Efekt FF z jasną stałką gwarantowany
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ja bym brał (nie mam ) Panasonic S5 . Jest piękny , ergonomicznie ułożony , nie jak Sony czy dziwny Z5 , jest kilka świetnych stałek w przystępnej cenie. No i te kolory panasonicowe mmm
    Tak, to prawda co piszesz. Muszę go sobie kiedyś przy okazji wziąć do ręki. Sprawdzić wizjer itp. Na zdjęciach robi dobre wrażenie.

    Cytat Zamieszczone przez lipek1969 Zobacz posta
    Nie wiem co dziwnego w tym Z5 (mam 2 lata), przechodziłem z Olka 5mk2. Obrazek na plus. Wszystko zależy co będziesz pstrykał. Dla mnie to tylko hobby, więc wystarcza.
    Wiadomo, że AF w soniaczach lepszy i lekko okrojone video w Z5 (nie używam).
    Najbezpieczniej chyba kupić A7III, bo mega popularny i mnóstwo szkieł i raczej taniej niż w Nikonie.
    Znowu Sony
    A7III była niedawno nowa po 6800... Ale na razie nie ma na to reakcji na rynku wtórnym.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    A ja naiwnie myślałem, że fotografia, to fizyka, a nie jakaś magia, religia, czy inny zabobon. Wystarczy kupić 4/3 z natywnym ISO 50 i szkłami ze światłem 0,6/0.7. Efekt FF z jasną stałką gwarantowany
    W sumie racja. Należy zmieniać tytuł wątku na:
    Chcę poczuć fizykę FF! Ratunku!

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pamiętaj, żeby nie przymykać bardziej, niż do f/2-2.8, bo cała „magia” zniknie
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Ratunku, trochę zalałem lustrzankę !!!
    By ukasz_100 in forum E-System
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26.02.14, 16:08
  2. Ratunku! Coś dzieje się z karta Dx
    By Adam56 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11.12.04, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.