Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 69

Wątek: Chcę poczuć magię FF! Ratunku!

  1. #41

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Nie rozumiem tego Ratunku! na dwóch forach https://forum.nikoniarze.pl/threads/...%21-Ratunku%21
    i rezygnacji z tematu po 3 dniach.

    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Powiedzmy, że masz 10000 pln.
    Powiedzmy, że chcesz się pobawić aparatem z FF.
    Powiedzmy, że nie chodzi o budowanie systemu, raczej o jeden, dwa stałoogniskowe, jasne obiektywy.
    Powiedzmy, że nie zależy Ci na żadnej konkretnej "dyscyplinie". Do ptaków jest m4/3. W góry jest m4/3. Są małe, jasne stałki.
    No ale jednak chciałoby się zobaczyć samodzielnie cóż to za magia jest w tym FF.
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    1. Jeśli matryca ma być lepsza niż moja obecna i ma być to widać w takiej fotografii, którą "uprawiam" najczęściej, trzeba iść w A7iii, Z6, S5. Czyli od 6000zł za używane. Do tego porządne stałki.
    2. Oglądając na monitorze (nie 1:1) lub w albumie A4 i tak pewnie nie zobaczę wielkiej różnicy.
    -To matryca ma być lepsza, czy nie ma -bo i tak na monitorze nie widać

    -Aparat z jedną - dwiema jasnymi stałkami z przeznaczeniem do żadnej konkretnej dyscypliny
    czy jednak do fotografii jaką uprawiasz
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 6.11.22 o 12:57

  2. #42
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    -To matryca ma być lepsza, czy nie ma -bo i tak na monitorze nie widać

    -Aparat z jedną - dwiema jasnymi stałkami z przeznaczeniem do żadnej konkretnej dyscypliny
    czy jednak do fotografii jaką uprawiasz
    Ale to nie jest temat, który mnie gryzie od 3 dni... No weź... Zastanawiam się odkąd pamiętam co by było, jakbym dostał do poużywania FF z jasnym obiektywem.
    Zapytałem tutaj onegdaj jaki aparat polecacie. Posłuchałem, kupiłem. Jestem zadowolony.
    Potem zapytałem o dobre obiektywy w m4/3. Posłuchałem, kupiłem. Jestem zadowolony.
    Postanowiłem zapytać Was o FF. Wyszło, że na moje potrzeby szkoda zachodu. Lepiej cieszyć się tym co mam, zwłaszcza, że daje furę radości.
    Temat pewnie wróci za jakiś czas, zobaczymy.
    A na tamtym forum jestem od dawna, chyba od czasów zakupu Fuji. Już nie pamiętam. Poważnie rozważałem Z5... No ale wszyscy piszą, że jak już, to idź Sony

    W góry mam piękny zestaw. Nie wydaje mi się, że chciałoby mi się nosić odpowiedniki FF po 10-12 godzin dziennie. Raczej wątpię.
    Ale obecnie aparat używam prawie codziennie. Wschody/zachody/lasy/łąki/pola/krzaki/stawy rybne/wieś itp, itd.
    Ogniskowe FF 70-200 - bo trzeba ciąć z otoczenia. Czyli mógłbym uderzyć w jakąś stałkę około 135mm. Może Tamrona 70-180? Już mi się nie chce knuć.
    Lepiej zdjęcia robić.
    Jedno jest pewne. Potencjalny aparat nie może w obsłudze być gorszy niż Olympusy. Fajnie, jakby był joystick, porządny AF, stabilizacja. A to mocno zawęża i podnosi cenę.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Takie coś mogę zrobić tym co mam. I takie właśnie zdjęcia lubię robić. Rano. Spacer z psem. Relaks. Odpoczynek dla mózgu. Reset przed dniówką w robocie lub po. I do tego chciałbym używać FF. Przeznaczenie zdjęć: szuflandia.
    Zdzisie:

    Załącznik 249488

    Załącznik 249486

    Załącznik 249487

  3. #43

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Telefon też by wystarczył.

  4. #44
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Telefon też by wystarczył.
    Jak miałem Fuji to właśnie nosiłem telefon.
    Nie wystarczył
    Ale dzięki za głos rozsądku...
    Ostatnio edytowane przez tt ; 6.11.22 o 18:39

  5. #45

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Fuji to jakiś aparat, czy film?

  6. #46
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Żeby wszystkich pogodzić to powiem tak:
    Magia to jest w średnim formacie i wyżej. Pierwsze spojrzenie w matówkę Pentacona Six, czy innego średnioformatowca i jest się sprzedanym FF troszkę z tego ma, ale niewiele. Ma za to inne zalety dla których mam w tej chwili 2 puszki FF, nadal jednak mam m43, a nawet aparat z matrycą 1 cal. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Trzeba tylko wiedzieć do czego wykorzystać plusy.

    Takim plusem z FF jest np fotografia mieszkań pod wynajem/na sprzedaż. Co jak co, ale dajcie mi asferyczne 10-12mm na olka. Nie ma i nie będzie, max to 15mm, a to za mało na małe mieszkanka. Do tego C1 potrafi widzieć całą matryce przy szerokim kącie i dac mi z obiektywu 12mm okolice 10,5mm.
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 6.11.22 o 19:42

  7. #47

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dzemski Zobacz posta
    dajcie mi asferyczne 10-12mm na olka
    https://www.venuslens.net/product/la...ro-d-mft-cine/

  8. #48
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    no niestety, ale nie bardzo ufam Laowie. Kupiłem sobie 10-18 ze względu na szerokość i możliwość mocowania filtrów od dupki. Obiektyw ostrzył jedynie w podczerwieni. W świetle widzialnym nie dało się uzyskać ostrości w nieskończoności, nawet po domknięciu przysłony do 32. Ostrzył na ok. 5 metrów. Dramat jakościowy.

    I jeszcze jedno, czy ta Laowa ma AF? Bo mój Sony G 12-24/4 ma

  9. #49

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Jakie znaczenie w fot. wnętrz ma AF,
    gdy zależy na tym żeby wszystko było ostre?

    Bardziej przydałaby się skala odległości, żeby ustawić odpowiednią głębię ostrości lub hiperfokalną.

  10. #50
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    i miało jak najwyższe używalne ISO Ogarniało też lepiej dynamikę, bo światełka pozapalane, a kto będzie się bawił w HDRy za takie grosze

    W Laowie 10-18 skala na nic się nie zdała, bo nie ostrzyła w ogóle
    Ostatnio edytowane przez dzemski ; 6.11.22 o 20:04

Podobne wątki

  1. Ratunku, trochę zalałem lustrzankę !!!
    By ukasz_100 in forum E-System
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 26.02.14, 16:08
  2. Ratunku! Coś dzieje się z karta Dx
    By Adam56 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11.12.04, 18:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.