Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: PROBLEM, tylko z czym?

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Filonxxxl
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    95
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Jak? Obie? Przecież to na 99,99% niemożliwe...
    Jeszcze kiedyś zrobię dobrą fotkę... kiedyś
    Pozdrawiam serdecznie, Darek

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Filonxxxl Zobacz posta
    Jak? Obie? Przecież to na 99,99% niemożliwe...
    Nie zauważyłem że dwie puszki. W takim razie zgraj na inny komputer. Musi być dobrze.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Czy w podglądzie w aparacie zdjęcia też są nieprawidłowo odtwarzane?
    Cytat Zamieszczone przez Filonxxxl Zobacz posta
    Nie, tam wyglądają OK. Oczywiście, nie wszystkie fotki są błędnie zapisane, powiedzmy, że jest to ok 1/4-1/3. Niektóre są zupełnie normalne.
    O jakim podglądzie piszesz - tym bezpośrednio po wykonaniu zdjęcia czy też o przeglądaniu w aparacie uprzednio wykonanych zdjęć z kart? Jeśli przeglądane w aparacie zdjęcia w formacie .jpg (nie tylko ostatnie wykonane ale i te wcześniejsze) są OK to zapisane na karcie są prawidłowo i należy szukać problemu w innym miejscu niż karta pamięci. Zaznaczam że chodzi o format .jpg gdyż podczas przeglądania w aparacie plików .ORF aparat może korzystać z zaszytego w pliku RAW maleńkiego pliku podglądu i plik .ORF uszkodzony w innym miejscu może na wyświetlaczu aparatu wyglądać prawidłowo.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    jeśli masz karty mikro SD przez adapter, to może to być to. Adaptery są zawodne. Choć u mnie pracują pd lat i jest ok. Ale miałem serię wadliwych
    To może być słuszna uwaga. Jeżeli używasz kilku kart mikro SD to ile masz adapterów? Bo jęśli przekładasz je do tego samego adaptera to wadliwy adapter może zakłócać pracę wszystkich kart. Może być nawet tak że w gnieździe aparatu styki adaptera kontaktują prawidłowo a po włożeniu do czytnika kart naprężenia mechaniczne układają się inaczej i kontakt jest wadliwy. Dlatego jeśli pliki są nieprawidłowo zapisane na kilku kartach używanych z tym samym adapterem podejrzewałbym w pierwszej kolejności sam adapter.
    Jeśli problem nieprawidłowego zapisu występuje na kilku kartach SD to może któryś z aparatów albo używany do przesyłania danych do komputera czytnik jest wadliwy i użycie w nim karty powoduje uszkodzenie zapisanej na niej struktury plików - potem po przełożeniu do innych urządzeń taka karta już też nie działa prawidłowo.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Filonxxxl Zobacz posta
    epicure Zdjęcia zgrywam wyjmując kartę i poprzez czytnik, ale przez kabel jest to samo, niestety.
    Jaki czytnik? Wbudowany w komputer czy zewnętrzny podłączany kablem USB? A jeśli kablem USB to czy aby nie tym samym którym łączysz aparat z komputerem?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Na 100% puszka. Przypominam że w aparacie podgląd tak naprawdę nie jest pliku RAW, tylko zapisanej w nim miniatury JPG. Tak wiec to że aparat poprawnie wyświetla podgląd to nie znaczy że plik RAW nie jest uszkodzony.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Na 100% puszka. Przypominam że w aparacie podgląd tak naprawdę nie jest pliku RAW, tylko zapisanej w nim miniatury JPG. Tak wiec to że aparat poprawnie wyświetla podgląd to nie znaczy że plik RAW nie jest uszkodzony.
    Dlatego właśnie pisałem ze trzeba sprawdzić czy wykonane w aparacie zdjęcia w formacie .jpg są na jego wyświetlaczu pokazywane prawidłowo - jeśli tak to karta pamięci raczej nie jest przyczyną problemu. A hipotezie o puszce przeczy to że problem dotyczy dwóch aparatów - chyba że jeden z aparatów powoduje uszkodzenie struktury plików na karcie a karta na której robimy testy jest między aparatami przenoszona. Prawdopodobieństwo by oba aparaty uszkodziły się równocześnie w podobny sposób jest bardzo małe.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #16
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Dlatego właśnie pisałem ze trzeba sprawdzić czy wykonane w aparacie zdjęcia w formacie .jpg są na jego wyświetlaczu pokazywane prawidłowo - jeśli tak to karta pamięci raczej nie jest przyczyną problemu. A hipotezie o puszce przeczy to że problem dotyczy dwóch aparatów - chyba że jeden z aparatów powoduje uszkodzenie struktury plików na karcie a karta na której robimy testy jest między aparatami przenoszona. Prawdopodobieństwo by oba aparaty uszkodziły się równocześnie w podobny sposób jest bardzo małe.
    Może być jak piszesz że jeden aparat, albo może nawet sam komp uszkadza strukturę karty .
    Trzeba zrobić format i nie zamieniać kart między puszkami. Ciekawe czy coś by z tego wyszło?

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  7. #17
    | OlyJedi Awatar Filonxxxl
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    95
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Dzięki za wszystkie rady i pomysły.
    Do połowy następnego tygodnia jestem poza domem i nie bardzo mam jak to sprawdzić w praktyce.
    Jak wrócę to wszystko sprawdzę i dam znać.
    Jeszcze raz dzięki za zaangażowanie w temat.
    Jeszcze kiedyś zrobię dobrą fotkę... kiedyś
    Pozdrawiam serdecznie, Darek

Podobne wątki

  1. Problem z OM-D EM-5 czy tylko serwis może go uratować?
    By Maguro in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.01.19, 22:48
  2. W czym tkwi problem? E300 i Zuiko 40-150.
    By Zbig2011 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 9.05.13, 12:45
  3. e 510 w czym tkwi problem ?
    By hustek7 in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 8.07.12, 22:08
  4. Problem z 560UZ, w czym problem, ile to może kosztować?
    By damian81293 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 4.02.10, 18:03
  5. problem z c-450 - nie wlacza sie, tylko migaja diody
    By bushmen3k in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 8.11.05, 00:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.