Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45

Wątek: Obiektywy pod E‑M1 Mark III - uniwersalny zoom, tele oraz szeroki kąt. Jakie są OK?

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Marzęcin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektywy pod E‑M1 Mark III - uniwersalny zoom, tele oraz szeroki kąt. Jakie są OK?

    Witam forum!

    Chcę kupić Olka E‑M1 Mark III, raczej używany (mały budżet).

    Chcę zbudować zestaw z kilkoma szkłami do różnych celów (szczegóły poniżej)

    Nie znam zupełnie ekosystemu "micro 4/3" (do tej pory miałem APS-C od Nikon, Sony i Canon), więc zupełnie nie wiem jakie są dobre szkła m43, a których najlepiej unikać
    Domyślam się, że te z napisem "ZUIKO PRO" czy "Panasonic-Leica" są (bardzo) dobre, ale to też idzie za tym spora kasa.

    Macie jakiś przegląd szkieł MFT? Ranking? Listę najlepszych ("best value") szkieł pod "Micro 4/3"?? Będę wdzięczny za link do takiego zestawienia.
    Nie chodzi mi o te najdroższe Tylko takie które mają możliwie dobrą jakość w jeszcze akceptowalnej cenie.

    Zajmuje się głównie:
    - foto-moto (samochody z zewnątrz i trochę w środku, tylko na powietrzu i w dzień, zdjęcia statyczne głównie).......to jest 70% zdjęć które robię,

    ale, też potrzebuję (do pozostałych 30%):
    - jakiś szeroki kąt (krajobrazy)
    - jakieś tele 400+ mm (ptaszki )


    Czy dobrym pomysłem jest stosowanie szkieł przez adapter?? Canon ma wielki wybór szkieł w akceptowalnych cenach.
    Jeśli tak, to jaki adapter polecacie z przeniesieniem elektroniki, AF, stabilizacji, itd. ?

    Jeśli chodzi o tele myślałem głównie o Sigmach 100-400 oraz 150-600C. Dobry kierunek? Ta druga dość duża i ciężka,... ale niedroga.

    Jaki zoom ogólnego przeznaczenia polecacie w okolicach 1000-2000 zł?? Ogólnego przeznaczanie, czyli w okolicach 24-105 na FF (ok. 12-50 MFT). Niektórzy nazywają je "zoomami spacerowymi".

    Jakie stałki polecacie MFT w zakresie 8-24 mm (na m43, bez przeliczania na FF)?


    Na dobry początek, chciałbym nabyć dobrego zooma (j.w. za 1000-2000 zł) oraz stałkę, myślałem o Sigmie 30 / 2.8 ART (miałem ją w Sony i była fajna, jeszcze lepsza 60-ka, ale chyba nie do kupienia już).

    Dzięki za podpowiedzi!

    OLO

  2. #2
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Nie rozumiem po co chcesz się pchać w MFT? To drogi system wbrew pozorom, APS-C wyjdzie Cię taniej. No i jak chcesz używać Sigmy 150-600C z aparatem MFT? Sigma nie robi wersji dla MFT, więc musiałbyś przez jakiś adapter, co raczej nie pozwoli na efektywne używanie AF.

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Marzęcin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Nie upieram się przy tych Sigmach, wydawały mi się dobrym wyborem. Ceny są OK, a np. z Sony przez adapter MC-11 działają bardzo dobrze.

    Piszesz, ze system jest drogi? Ale rozumiem, że masz na myśli szkła głównie?
    Dziś topowy E-M1x jest za 3.9k z rabatem (sprzęt odnawiany). Więc cenowo nie jest tak źle.

    W MFT podoba mi się, funkcjonalność i ceny dobrych używanych body, crop 2x (pod tele).

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    M1x za 3900? Nie widziałem ceny tego modelu poniżej 5000zł. Dobre m43 jest raczej drogie.A używki dzisiaj bardzo trzymają cenę. Są nawet wyższe niż ceny nowych w promocjach. Jak masz apsc to raczej zostań na tym apsc i uzupełnij szkła o brakujące.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Marzęcin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Proszę bardzo E-M1x za 3.9 k zł:

    https://shop.olympus.eu/pl_PL/aparat...nowiony-korpus


    kod rabatowy (wykorzystajcie w koszyku):

    EM1XODNOWIONY


    To jest refubished, ale przez producenta i z pełną gwarancją sklepową!!!

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    To mi umknęło No to jest oferta stulecia bo mocno eksploatowane m1x chodzą po powyżej 5000zł.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Marzęcin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ten jest (prawie) nowy i z 24-miesieczną gwarancją! Lepiej być nie może Poza tym one są po niewielkich przebiegach, znikomych jak na tę półkę sprzętu.

    Na Alledrogo bez gwarancji z przebiegiem powyżej 150k widziałem za ponad 5000 zł

  8. #8
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OLO Zobacz posta
    Proszę bardzo E-M1x za 3.9 k zł:

    https://shop.olympus.eu/pl_PL/aparat...nowiony-korpus


    kod rabatowy (wykorzystajcie w koszyku):

    EM1XODNOWIONY


    To jest refubished, ale przez producenta i z pełną gwarancją sklepową!!!
    A ja się zastanawiam gdzie tu ekonomia ?
    ... miałem M10 v.2 Padła taśma flex do wyświetlacza - taki typowy babol w tym modelu. Wymiana prymitywnie prosta i tania bo taśmy można dostać od ręki. I kiedy już wszystko wymieniłem i spinałem całość, to zatrzask do taśmy flex od IBIS rozleciał się w proszek. Pewnie się wygrzał no i rozsypał.
    Więc jeśli ta odnowa tak wygląda to ja dziękować
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Marzęcin
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Brać i nie gadać! One szybko znikają - serio! Zaraz ich nie będzie, wiec trzeba szybko podejmować decyzję. Pamiętajcie że to jest oferta na Europę, a nie Polskę, więc klientów nie brakuje.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
    @Bodzip - to jest dużo taniej niż z outletu, a outletowe (czyli ze zwrotów / powystawowe) często są w gorszym stanie i z większym przebiegiem. Tu kupujesz prawie nówkę i od producenta. Odnawiane przez sklepy to co innego jak odnawiane przez producenta.

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OLO Zobacz posta
    Brać i nie gadać! One szybko znikają - serio! Zaraz ich nie będzie, wiec trzeba szybko podejmować decyzję. Pamiętajcie że to jest oferta na Europę, a nie Polskę, więc klientów nie brakuje.
    @OLO - czy Ty aby nie spamujesz ?...
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Kolejna stała czy uniwersalny zoom?
    By danielevsky in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 4.06.20, 12:17
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.09.18, 13:10
  3. Jakie tele?
    By kulbit in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.05.17, 15:51
  4. Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?
    By kejpi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.10.15, 10:11
  5. [OPL] Uniwersalny zoom, który stał się jeszcze lepszy
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.02.15, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.