Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45

Wątek: Obiektywy pod E‑M1 Mark III - uniwersalny zoom, tele oraz szeroki kąt. Jakie są OK?

  1. #21
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maciorra Zobacz posta
    Może jestem nienormalny, ale ja używam aparatów do robienia zdjęć, a nie do zastanawiania się ile jest wart mój aparat. To nie fundusz inwestycyjny...
    Ja natomiast jestem realistą, stać mnie na wiele, sprzętu mam dużo, ale ciągle wiem jedno - pomimo tego że używam aparatu do robienia zdjęć, to kiedy go kupuję nikogo nie obchodzi do czego go używam, tylko czy mam wystarczająco funduszy aby za sprzęt zapłacić.
    Więc kiedy nie wiadomo czy aparat kosztuje 9700 zł czy 3900 zł, to mam z tym problem.
    A osoba która wejdzie w system bo sobie policzy na podstawie promocji że Olympusy z górnej półki prosto od producenta kosztują poniżej 4 tysięcy złotych, może się później obudzić z ręką w nocniku kiedy stwierdzi że po normalnych cenach nie stać jej nawet na dekiel od obiektywu PRO...

  2. #22

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Więc kiedy nie wiadomo czy aparat kosztuje 9700 zł czy 3900 zł, to mam z tym problem.
    Ależ wiadomo. Bez promocji kosztuje więcej, a z promocją, tudzież używka z promocją, jak w przypadku tego EM1X mniej. Nie ma drugiego dna

    A osoba która wejdzie w system bo sobie policzy na podstawie promocji że Olympusy z górnej półki prosto od producenta kosztują poniżej 4 tysięcy złotych, może się później obudzić z ręką w nocniku kiedy stwierdzi że po normalnych cenach nie stać jej nawet na dekiel od obiektywu PRO...
    No popatrz, to zupełnie jak w przypadku praktycznie wszystkich producentów foto, którzy nagminnie oferują rozmaite cashbacki, promocje z okazji święta strażaka, 30 lecia PRL i tak dalej...
    Ostatnio edytowane przez maciorra ; 31.10.22 o 23:47 Powód: Literówka.

  3. #23
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maciorra Zobacz posta
    Ależ wiadomo. Bez promocji kosztuje więcej, a z promocją, tudzież używka z promocją, jak w przypadku tego EM1X mniej. Nie ma drugiego dna



    No popatrz, to zupełnie jak w przypadku praktycznie wszystkich producentów foto, którzy nagminnie oferują rozmaite cashbacki, promocje z okazji święta strażaka, 30 lecia PRL i tak dalej...
    O mój drogi "30 letni PRLoski strażaku". Spadłeś mi z nieba. Potrzebuję nowego Sony do nauki menu. Zapodaj mi proszę link do sony, co najmniej A7 III w cenie 3499 PLN. Oczywiście z 2 letnia gwarancją , nowym paskiem i nie uszkodzonym pudełkiem.
    Chyba znajdziesz bez problemu dla mnie taką promocję.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  4. #24

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ale masz świadomość że ten aparat, którego cena tak bardzo oburzyła m_a_ga nie był nowy, prawda? A promocji szukaj sobie sam, ja znam ciekawsze rozrywki.

  5. #25
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maciorra Zobacz posta
    Ale masz świadomość że ten aparat, którego cena tak bardzo oburzyła m_a_ga nie był nowy, prawda? A promocji szukaj sobie sam, ja znam ciekawsze rozrywki.
    Był odnowiony przez producenta - tzw. refurbished. To znaczy że aparat jest nowy / jak nowy (ktoś np. dostał na prezent i oddał do sklepu). Producent gwarantuje jego działanie tak samo jak fabrycznej nówki i daje dwa lata gwarancji.
    Coś takiego normalnie w każdej innej firmie kosztuje 10-20% poniżej ceny fabrycznej nówki. A tu jest ponad 50% taniej... I nie, cena mnie nie oburzyła, mnie akurat to różnicy nie robi.
    Natomiast ciekawe jakbyś Ty się czuł gdybyś kupił ten aparat za 9700 a na drugi dzień znajomy kupił to samo na tej samej gwarancji za 3900....tak, wiem, zwisa Ci, Ty aparatu używasz do zdjęć.
    Coż, ja jestem zbyt ubogi w takim razie, jednak jeszcze patrzę się na ceny i nie lubię mieć świadomości że zapłaciłem za coś dwa razy więcej niż potrzeba.

  6. #26
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maciorra Zobacz posta
    Ale masz świadomość że ten aparat, którego cena tak bardzo oburzyła m_a_ga nie był nowy, prawda? A promocji szukaj sobie sam, ja znam ciekawsze rozrywki.
    Fajny jesteś.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jedno jest pewne: jak jest za drogo, to źle, a jak za tanio, to jeszcze gorzej.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cóż wszyscy po trochu mają rację.
    Jak pisałem - w lipcu kupiłem 8-25 skuszony cashbackiem, złożyłem zamówienie w Cyfrowe.pl. .. i tego samego dnia dostałem od OM System 10% kupon rabatowy łączony z cashbackiem ale ważny tylko w sklepie internetowym OM System.
    Zadzwoniłem do Cyfrowych i zapytałem czy dadzą mi rabat ale stwierdzili że nie mogą. Nie odebrałem paczki z paczkomatu, zamówiłem w OMSystem. 400 PLN do przodu.
    Nie zdziwił bym się gdyby dystrybutorzy wypieli się na OM po takich numerach.

    Zresztą, przez ładnych kilka lat na tym forum funkcjonował program OlyJedi, który forumowiczom oferował bardzo atrakcyjne ceny względem sklepowych. Wysypał się ponoć dlatego że ktoś ujawnił cennik.

    W porównaniu do większości elektroniki użytkowej, body i tak tanieją bardzo wolno.

    Ale jak zauważyliście - tak niskie ceny na refurby demolują rynek wtórny..
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Jedno jest pewne: jak jest za drogo, to źle, a jak za tanio, to jeszcze gorzej.
    Bo niezależnie od tego czy jest drogo czy tanio, ludzie tracą pieniądze.
    Tylko ze inni ludzie.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #30
    Awatar m4ciekk
    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    @OLO
    Ze swojej strony polecam M. Zuiko 12-40mm F2.8 Pro. Moje pierwsze szkło Pro kupione 2 grudniu 2019 r., którym zrobiłem wg Lightrooma 9624 zdjęć (najwięcej ze wszystkich szkieł Micro 4/3) z czego najwięcej na ogniskowej 40mm (2069 zdjęć) i 12mm (1555 zdjęć). Najczęściej używane przysłony to F2.8 (3509 zdjęć) i F5.6 (3151 zdjęć). To tak w ramach ciekawostki . Sample z tego obiektywu ode mnie, w tym jakieś samochody > https://www.dropbox.com/sh/qd58qe4ff...Nh3fIpYja?dl=0

    Dzisiaj co prawda swój egzemplarz sprzedałem za 1900 zł, więc za 2k można znaleźć przyzwoitą kopię. 2-5-2,8K używkę z gwarancją. Powodem tego była chęć zakupu 8-25mm F4 od Olympusa i mam nadzieje, że zmiany żałować nie będę Niemniej obiektyw warty polecenia.

    Jeśli masz mniejszy budżet to możesz sprawdzić M. Zuiko 14-150mm F4-5.6 ||. Do 1k na rynku wtórnym. Mój pierwszy obiektyw, gdy wchodziłem do systemu MFT. Taki typowy spacer/travel zoom, ale oferujący przyzwoitą jakość w zastosowaniu typowo pod social media (instagram / facebook), czy wydrukach 20x30 cm). Służył mi ponad rok. Sprzedałem, bo nie miał napisu Pro , ale jeśli chodzi o jakość to nie wiem, czy mocno odbiegał od 12-40 F2.8 i 40-150 F2.8 na tych samych ogniskowych i przy tych samych przysłonach. Śmiem twierdzić, że przy zmniejszaniu plików do ig/fb), czy ww. wspomnianych wydruków nie do rozróżnienia. Tylko w przypadku Pro płaci się dodatkowo za budowę szkła, lepsze uszczelnienia, światło, czy kompatybilność chociażby z Focus Stackingiem

    Sample z tego zooma > https://www.dropbox.com/sh/7sf9mzzdi...ZuBgz4eta?dl=0

    Co do polityki Olympusa / OM System to nauczony doświadczeniem i wiedzą, że kilka razy do roku są dobre promocje na sprzęt od nich (wysokie obniżki / dodawane obiektywy Pro gratis, czy teraz wersje odnowione z pełna gwarancją) swoje zakupy planuje właśnie wtedy. Tak jak wspomniany 12-40 F2.8 za 403 EUR w 2019, teraz 8-25mm F4 z cashbackiem 900zł, czy wcześniej 60mm F2.8 Macro z cashbackiem 450 zł lub E-M1 III za 5800 zł. Ceny "oryginalne" ze sklepu Olympusa nie objęte żadną promocją nigdy nie były dla mnie cenami bazowymi i wiem, że wtedy trzeba wstrzymać się z zakupami.
    Ostatnio edytowane przez m4ciekk ; 7.11.22 o 01:13
    E-M1 III + 8-25mm F4 + 40-150mm F2.8 + Sigma 30mm F1.4 + 45mm F1.8 + 60mm F2.8 Macro

    https://www.instagram.com/kochanskimaciej/

Podobne wątki

  1. Kolejna stała czy uniwersalny zoom?
    By danielevsky in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 4.06.20, 12:17
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 6.09.18, 13:10
  3. Jakie tele?
    By kulbit in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 15.05.17, 15:51
  4. Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?
    By kejpi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.10.15, 10:11
  5. [OPL] Uniwersalny zoom, który stał się jeszcze lepszy
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 5.02.15, 08:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.