Strona 3 z 15 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 144

Wątek: OM System OM-5

  1. #21

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Czyli OM-3 -elektroniki OM-1 w mniejszej, metalowej obudowie raczej nie będzie.

  2. #22
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    (...)m5m2 ale w ofercie są zmęczone użytkowaniem, z pogubionymi uszczelnieniami. Przesiadka na serię m1 to większe body i używki mają absurdalną cenę bo widać,że zajechane często filmowaniem, a te w lepszym stanie mają cenę nowego.
    O ile z resztą Twojego wpisu się zgodzę, to zacytowana zawartość nie zgadza się z moimi doświadczeniami. Od kilkunastu lat kupuję tylko używane sprzęty foto. Z m43 miałem 2xEM5mk2 i EM1mk3. Te pierwsze po 2000 i 4000 przebiegu. EM1 miał 2 miesiące i 1200 przebiegu. Wyglądają i działają jak nowe. Ceny były bardzo (a w jednym przypadku wręcz skrajnie) atrakcyjne. Ale fakt - polowałem jakiś czas z duża dozą cierpliwości i odpowiednim refleksem po pojawieniu się oferty.
    Ja ostatnio z uporem maniaka wędruję po okolicy z EM5mk2 i utwierdzam się, że robi piękne zdjęcia i nie potrzeba mi nowszego

  3. #23

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Ja ostatnio z uporem maniaka wędruję po okolicy z EM5mk2 i utwierdzam się, że robi piękne zdjęcia i nie potrzeba mi nowszego
    Mam podobnie. Jedyne co mnie skłoni do przesiadki na inne body to awaria obecnego Obrazek jaki produkują dowolne matryce m43 od kilku lat mnie w pełni zadowala...

  4. #24

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Przez takich jak wy ambasadorzy nie będą mieli co do garnka włożyć.

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    …patrzyłem w stronę EM5mk3, ale ponieważ chcę go nosić w uchwycie PD z obiektywem Lumix 35-100/2.8, to ze względu na mocowanie odpuściłem.
    Ja swojego noszę tylko i wyłącznie na mocowaniu Capture Clip na pasku plecaka, jeździłem z nim na rowerze po wyboistym terenie, a zdarzyło się nawet, że wywinąłem orła, który skończył się zwichnięciem nadgarstka. Nic w aparacie nie pękło. Mocuj płytkę tak, aby nie wystawała poza obrys aparatu i nie dokręcaj jej na pałę, a tylko na tyle, aby się nie obracała pod ciężarem sprzętu i będzie dobrze.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #26

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Przez takich jak wy ambasadorzy nie będą mieli co do garnka włożyć.
    Powiem więcej: czuję się osobiście winien tego, że Olympus sprzedał dział foto

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez MAF Zobacz posta
    Tak patrzę na tego "nowego" OM-5 i nijak nie potrafię znaleźć uzasadnienia żeby kupić go za 6200zł (sam korpus) gdy za niewiele w sumie więcej można mieć E‑M5 Mark III razem z 12‑45/4.0PRO
    Uzasadnienie wkrótce pewnie samo się znajdzie: E-M5 III już nie jest produkowany i po wietrzeniu magazynów będzie nie do kupienia.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Przy cenach Panasonic: G9 4900, G90 3800 i GX9 2800zł
    to ta oferta wygląda mało atrakcyjnie.

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Uzasadnienie wkrótce pewnie samo się znajdzie: E-M5 III już nie jest produkowany i po wietrzeniu magazynów będzie nie do kupienia.
    Pewnie tak będzie, jak ze wszystkim. Jednak w tej chwili musiałbym bardzo chcieć mieć najnowszy aparat żeby kupić OM-5 zamiast E-M5III.
    Co więcej rozważając powrót do m43 po wyprzedaniu się z Fuji coraz bardziej łaskawym okiem spoglądam na Sony A6400...
    Zapraszam do albumu i galerii

  10. #30
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja tam nie kupię.
    Chyba że awarii ulegnie mój obecny EM 10 II. To wtedy będę coś musiał kupić.
    Tym bardziej że Kilka tygodni temu odebrałem 10-tkę z naprawy. Także będę go katować dalej.

Podobne wątki

  1. system 4/3 a FF/BF
    By Jeronimo in forum E-System
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 16.09.11, 13:37
  2. OM system
    By -M in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 9.07.09, 20:46
  3. IR a E-system
    By Blum in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 11:07
  4. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11
  5. OM system
    By Moog in forum E-System
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16.01.06, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.