Strona 2 z 15 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 144

Wątek: OM System OM-5

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Trochę o wysokiej sprzedaży świadczy rynek używek, a tu m5mark3 jest praktcznie nieobecny.
    Może te używki E-M10 i E-M5 I i II wzięły się stąd, że ludzie przesiedli się na E-M5 III? Może nie ma używek E-M5 III, bo ich użytkownicy nie mieli się na co przesiąść? Może to był taki hit, że szkoda sprzedawać? A może wstyd sprzedawać aparat z pękniętą obudową? A może faktycznie to była totalna klapa sprzedażowa?

    Myślę, że gdyby ten model się nie sprzedawał, to by nie próbowali teraz sprzedawać drożej jego klona, tylko albo zaoraliby tę linię, albo ją zmodyfikowali pod potrzeby rynku. Ale tak naprawdę ja nie wiem, Ty nie wiesz, pewnie tylko OMDS i handlowcy wiedzą…
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Tak patrzę na tego "nowego" OM-5 i nijak nie potrafię znaleźć uzasadnienia żeby kupić go za 6200zł (sam korpus) gdy za niewiele w sumie więcej można mieć E‑M5 Mark III razem z 12‑45/4.0PRO
    Zapraszam do albumu i galerii

  3. #13

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Masz patrzeć na: High-Res z ręki, LiveND i IP 53,
    a nie na to że jakość obrazka będzie taka sama jak w poprzedniku.

  4. #14

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria

    OM-5 już jest. Kupujecie?

    Widzę, że OMSystem idize za ciosem i wydaje kolejny aparat. Tym razem OM-5 jednocześnie wracaja do idei miniaturyzacji sprzętu, bo w OM-1 korpus jest zbliżony podobno do aparatów pełnoklatkowych.

    OM System OM-5 w naszych rękach - OM System OM-5 w naszych rękach - Optyczne.pl

    Tak się teraz zastanawiam czy M5 Mk III zacznie lawinowo tanieć. Swoją droga nie wiem czemu recenzenci wytykają, że jest zlącze micro-USB a nie USB-C. Nie rozumiem czemu mają z tym problem.
    Ostatnio edytowane przez Ghost1982 ; 27.10.22 o 10:16

  5. #15

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Bo w zestawie nie ma ładowarki, a ładowanie przez micro USB długo trwa i możesz je robić tylko na wyłączonym aparacie.
    Bo transfer plików trwa wieki.
    Bo nie można zasilać z powerbanku.
    Bo trzeba mieć kabel specjalnie do OM-5.
    Bo to awaryjne złącze.
    Bo wszystko powyższe kłóci się z ideą małego zestawu podróżnego.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 27.10.22 o 10:59

  6. #16
    tt
    Gość
    Mam EM5mk2 i patrzyłem w stronę EM5mk3, ale ponieważ chcę go nosić w uchwycie PD z obiektywem Lumix 35-100/2.8, to ze względu na mocowanie odpuściłem. Poza tym nie potrzebuję żadnego z nowych ficzerów, bo od tego mam EM1mk3.
    OM5 kusi, bo ma bebechy z EM1mk3 co oznacza, że miałbym dwa takie same aparaty pod kątem matrycy/AF/menu. Co mi się bardzo podoba.
    ALE:
    1. Co z mocowaniem?
    2. Nowy EM1mk3 kosztuje tyle samo (pamiętam promocje 5700zł). Używka powiedzmy, że około 4000.

    Podsumowując - jak DLA MNIE obecnie OM5 nie ma sensu. EM5mk2 na ISO200 (a tak zazwyczaj używam) nie zrobi zauważalnie gorszych zdjęć.
    A jak potrzebuje ficzerów to mam EM1mk3.

  7. #17

    Dołączył
    Oct 2020
    Mieszka w
    Eg
    Posty
    77
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Bo nie można ładować z powerbanku.
    Jak to? Przecież w recenzji na YT mówili, że można.

  8. #18

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Miałem na myśli zasilanie.

  9. #19

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Może te używki E-M10 i E-M5 I i II wzięły się stąd, że ludzie przesiedli się na E-M5 III? Może nie ma używek E-M5 III, bo ich użytkownicy nie mieli się na co przesiąść?
    Ja swój sprzęt kupiłem jako używki.Osoby sprzedające czy to body czy obiektywy przesiadały się na apsc sonowskie. Natomast czym ja bym zastapił, bo parę razy o tym myślałem...czymś uszczelnianym czyli m5m2 ale w ofercie są zmęczone użytkowaniem, z pogubionymi uszczelnieniami. Przesiadka na serię m1 to większe body i używki mają absurdalną cenę bo widać,że zajechane często filmowaniem, a te w lepszym stanie mają cenę nowego.To po co mi używane body bez gwarancji w cenie nowego i z nieznaną historią eksploatacji? Zostaje najlepszy kompromis m5m3.Ale cena moim zdaniem ciut za wysoka (każdy czeka na promocję, bo tylko największy frajer kupuje olympusa w cenie normalnej); mnie odrzucił brak usbc; natomiast plastikowe body mnie nie odrzuca ale postanowiłem poczekać na raporty z eksploatacji. I wyszło -pęka mocowanie statywu. No to poczekajmy na om5. Oczekiwałbym: metalowego body, menu z om1, niech już będzie bateria z om1, usb-c !!!!! ,Jak ten sam procek i matryca co w om1 to niech cena będzie rozsądnie skalkulowana,skłaniająca mnie do zakupu i pozostania w systemie (kup body,parę lepszych szkieł,potem topowewe body - tak działa ten rynek). A tu mamy dramat czyli m5m3 w wyższej cenie. No i pora skończyć z "okazjami cenowymi" i promocjami - oczekuję stałej obniżki cen (nie zwrotu ceny) o jakieś 10-20%.W przeciwnym razie cały system olka zaczął tracić atuty:lekkościowe, cenowe, rozwój i perspektywy systemu. Panasonic zresztą popełnił identyczny błąd z serią pełnoklatkową.Natomiast pozostali pełnoklatkowcy zaczynają być konkurencyjni/do rozważenia w wielu aspektach. Ja zatem na razie czekam, pstrykam tym co mam, doprecyzowuję potrzeby i uczę się (choć to ciągły proces) focenia. I mimo lubienia olka, jego lekkości kieszonkowej nie kupię om5 choć byłby to dla mnie najrozsądniejszy zakup (po wyeliminowaniu jego wad). Om5 powinien być partnerem dla om1. Dwie pierwsze generacje spełniały te kryteria, w trzeciej się pogubili. I dla mnie zaczyna to sprawiać wrażenie wychodzenia z systemu/zamykania firmy. I jeszcze jedno - coraz bardziej życzliwym/rozsądnym okiem spoglądam na soniaki i modele a7 4, a7r3 czy a7r4 bo to one w podobnej cenie(sony też ma promocje i wyprzedaże) do om1 da mi zauważalny efekt "wow".
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 27.10.22 o 11:40
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  10. #20
    Awatar r_m
    Dołączył
    Dec 2021
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    95
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Dla mnie brak poprawy w dziedzinie Pro Capture (a przecież nowszy procek z e-m1.3 , ba nawet z e-m1.2 potrafił robić serie pre Capture dłuższe, a serie z AFem szybsze) w zasadzie przekreśla chęci do zakupu nowego OM-5. OM-1 jest już chwile na rynku, pojawiają się promocje (niedawno można było dostać samo body za około 8,5 tysiąca złotych).

Podobne wątki

  1. system 4/3 a FF/BF
    By Jeronimo in forum E-System
    Odpowiedzi: 110
    Ostatni post / autor: 16.09.11, 13:37
  2. OM system
    By -M in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 9.07.09, 20:46
  3. IR a E-system
    By Blum in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30.05.06, 11:07
  4. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11
  5. OM system
    By Moog in forum E-System
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16.01.06, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.