Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Jaka karta UHS-II?

  1. #1
    Awatar m4ciekk
    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jaka karta UHS-II?

    Cześć,

    jakiej karty UHS II używacie w swoich aparatach?

    Do tej pory używałem kart SDHC SanDisk Extreme V30 UHS-I (do 40 MB/s zapis) > https://www.ceneo.pl/47612621

    W sumie to nigdy nie narzekałem na prędkość zapisu przy zdjęciach pojedynczych z S-AF, seryjnych (low sequential 5 fps) z C-AF, czy Focus Stackingu (do 10 klatek) w E-M5 II / E-M1 II, czy teraz E-M1 III

    Z drugiej strony w aparacie mam jedno gniazdo kompatybilne z UHS-II, więc byłbym skłonny wymienić jedną kartę na szybszą, jeśli szedłby za tym jakiś realny zysk. Zaznaczam, że nie nagrywam filmów (jeśli już to sporadycznie), nie używam ProCapture (chyba, że przez przypadek ), czy nie używam zdjęć seryjnych (high sequential) czy Focus Bracketingu po kilkadziesiąt klatek.

    Karty z V90 w ogóle wydają mi się bez sensu przy moim zastosowaniu, dlatego myślałem o kartach V60. Mam trzy typy:


    Kiedyś Sony wypuściło wadliwą partę tych kart, które później bezpłatnie wymieniali na wolne od wad. Dużo pozytywnych opinii na Amazonie. Negatywne raczej związane z tą wadliwą partią. Ludzie chwalą, że działa bez problemu z GH5 i zapisem filmów 4K 60fps 400Mbps.



    Ponoć szybsza od Sony. Mało opinii na Amazonie. Popularniejsze są modele 1667x lub 2000x.



    Dwa razy większa pojemność niż w dwóch poprzednich, za to w podobnej cenie. Polski producent, więc nie tak znana jak Sony/Lexar. Ludzie chwalą, że działa bez problemu z GH5 i zapisem filmów 4K 60fps 400Mbps.

    Czy ktoś z Was miał do czynienia z którąś z ww. kart, ew. może polecić inny model karty?

    Pozdrawiam,
    Maciek
    E-M1 III + 8-25mm F4 + 40-150mm F2.8 + Sigma 30mm F1.4 + 45mm F1.8 + 60mm F2.8 Macro

    https://www.instagram.com/kochanskimaciej/

  2. #2
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Używam kard Sony Tough SF-G64T/T1 z prędkością zapisu 299 MB/s.
    Nie wiem czy dla Ciebie takie szybkie karty są niezbędne, mnie się przydają bo używam np. Olympusie M1X do fotografii przyrody gdzie długie serie na 20fps to normalka, albo w Sony A7RIII kgórego pliku RAW mają po 80MB więc szybka karta do trybu seryjnego jest po prostu niezbędna.
    W każdym razie mam tych kart 6 jeżeli dobrze pamiętam, i żadnych problemów. Szczerze polecam.

  3. #3
    Awatar m4ciekk
    Dołączył
    Oct 2022
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    8
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    To już jest jest topowa karta, obok Lexara 2000x i innych Ritzów, więc w moim przypadku to pewnie przyrost formy nad treścią. Na optycznych wyczytałem, że bufor przy 10 zdjęciach / sekundę zapełnia się po 70 RAWach, więc nie wiem, czy w ogóle odczuję różnicę pomiędzy obecną kartą, a jakąś 2-3x szybszą. Niemniej jak już mam tam gniazdko UHS-II to mógłbym je wykorzystać. Dzięki za opinie.
    E-M1 III + 8-25mm F4 + 40-150mm F2.8 + Sigma 30mm F1.4 + 45mm F1.8 + 60mm F2.8 Macro

    https://www.instagram.com/kochanskimaciej/

Podobne wątki

  1. Jaka karta do e-620
    By lisu84 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 5.01.14, 21:20
  2. JAKA KARTA??????
    By michaltczew in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 7.02.05, 02:02
  3. Karta xD do c-750, ale jaka ?
    By vodnik in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.03.04, 08:20

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.