Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 116

Wątek: Wild Far West - galopem przez Dziki Zachód

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dziękuję. Nooo z 8-25 jest łatwiej w wielu sytuacjach.
    Spożyliśmy lunch w plenerze na wysokości jakichś 2700m - nie ma jak świeżo pociachany ananas kupiony w Safewayu i moja pani stwierdziła że może już odlecieć.

    Nazwa:  _8101015.jpg
Wyświetleń: 210
Rozmiar:  1,00 MB

    Nie przenieśliśmy się magicznie do tureckiego Pammukale, to dalej jest Yellowstone
    Nazwa:  _8100983.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  1,24 MB

    Nazwa:  _8100987.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  1.016,8 KB


    Nazwa:  _8100990.jpg
Wyświetleń: 204
Rozmiar:  1.018,9 KB

    i przełom rzeki albo Yellowstone albo Snake.
    Nazwa:  _8101066.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  1,31 MB

    Nazwa:  _8101022.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  1,20 MB

    Eksperymentowałem z czasem otwarcia migawki i wbudowanymi filtrami ND- nie bijcie
    Nazwa:  _8101027.jpg
Wyświetleń: 202
Rozmiar:  1,10 MB

    Nazwa:  _8101063.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  1,25 MB

    Nazwa:  _8101057.jpg
Wyświetleń: 197
Rozmiar:  896,8 KB


    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -


    Nazwa:  _8101076.jpg
Wyświetleń: 198
Rozmiar:  480,5 KB

    Nazwa:  _8101070.jpg
Wyświetleń: 198
Rozmiar:  1,01 MB

    Nazwa:  _8101111.jpg
Wyświetleń: 198
Rozmiar:  976,0 KB

    Po południu podjechaliśmy do gejzeru Old Faithfull - który wystrzeliwuje z dużą regularnością. Widziałem już erupcję gejzeru Lady Knox w parku geotermalnym Rotorua, ale tu .. wszystko jest po amerykańsku większe.
    Pod koniec dnia jeszcze spacerek wśród bulgocących źródełek, bajecznie kolorowych gorących gruntów i gejzerków do których można było podejść dosłownie na kilka metrów.
    Nazwa:  _8111161.jpg
Wyświetleń: 192
Rozmiar:  741,1 KB


    Nazwa:  _8111121.jpg
Wyświetleń: 192
Rozmiar:  976,4 KB

    Nazwa:  _8111125.jpg
Wyświetleń: 192
Rozmiar:  1,09 MB

    Nazwa:  _8111213.jpg
Wyświetleń: 187
Rozmiar:  894,6 KB

    Nazwa:  _8111214.jpg
Wyświetleń: 188
Rozmiar:  1,59 MB

    Nazwa:  _8111218.jpg
Wyświetleń: 183
Rozmiar:  648,4 KB


    Nazwa:  _8111221.jpg
Wyświetleń: 186
Rozmiar:  1,38 MB
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #32
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Fajne miejsca, dające duże możliwości do fotografowania. Tylko troszkę daleko. Mogłoby to być gdzieś opodal.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Do LA z Warszawy leci się 12 godzin. Drobiazg w porównaniu z trasą np Christchurch ->Auckland -> Melbourne -> Dubai ( 15 godzin lotu) -> Warszawa - > Gdańsk
    Jeszcze parę tysięcy km w samochodzie i już
    A co do fotografowania. W kilku miejscach wiesz że jakiego bus zdjęcia nie zrobił, nie oddadzą tego co widzisz. Potęgi natury, przy której jesteśmy malutcy.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  4. #34
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    Do LA z Warszawy leci się 12 godzin. Drobiazg w porównaniu z trasą np Christchurch ->Auckland -> Melbourne -> Dubai ( 15 godzin lotu) -> Warszawa - > Gdańsk
    Jeszcze parę tysięcy km w samochodzie i już
    A co do fotografowania. W kilku miejscach wiesz że jakiego bus zdjęcia nie zrobił, nie oddadzą tego co widzisz. Potęgi natury, przy której jesteśmy malutcy.

    Dobra dobra, ładny drobiazg....
    A wyzwanie jest gigantyczne. Nawet nie chcę myśleć jak duże. Podróżuję przez ostatnich parę lat po Skandynawii i potrafię sobie wyobrazić ilość kilometrów, czasu i zmęczenia generuje taka eskapada.
    A mam dużo łatwiej, bo jadę autem spod domu ze wszystkim czego mogę potrzebować....

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta

    Dobra dobra, ładny drobiazg....
    A wyzwanie jest gigantyczne. Nawet nie chcę myśleć jak duże. Podróżuję przez ostatnich parę lat po Skandynawii i potrafię sobie wyobrazić ilość kilometrów, czasu i zmęczenia generuje taka eskapada.
    A mam dużo łatwiej, bo jadę autem spod domu ze wszystkim czego mogę potrzebować....
    nie masz łatwiej bo prowadzisz.
    my byliśmy proszeni by zabrać miękkie walizki lub torby i to nie z tych największych. Spakowałem sie bez problemu - bez sensu zabrałem statyw którego nie uzyłem i jeszcze jedną rzecz która zajęła mi sporo miejsca. Plus jako podręczny - wierny plecak fotograficzny Lowepro Flipside Sport 20L AW, w który wchodziło wszystko co potrzeba. Miałem jedną puszkę, 4 obiektywy ( 12-100, 8-25, 100-300 i 45/1., polara, dwie baterie, ładowarkę. Wystarczyło. Dwa razy zrobiliśmy pranie w motelu. I owszem, wyjazd jest bardzoo męczący. Ale jak zgodnie z żoną stwierdziliśmy- to taki reset, że nie wiedzieliśmy bez zegarka jaki to dzień tygodnia.
    co do widoków- wydawało nam się że po Yosemite i Yellowstone to już nic piekniejszego nie zobaczymy, no może Grand Canion. Otóż nic z tych rzeczy. Było pięknie do końca.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #36
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    nie masz łatwiej bo prowadzisz.
    my byliśmy proszeni by zabrać miękkie walizki lub torby i to nie z tych największych. Spakowałem sie bez problemu - bez sensu zabrałem statyw którego nie uzyłem i jeszcze jedną rzecz która zajęła mi sporo miejsca. Plus jako podręczny - wierny plecak fotograficzny Lowepro Flipside Sport 20L AW, w który wchodziło wszystko co potrzeba. Miałem jedną puszkę, 4 obiektywy ( 12-100, 8-25, 100-300 i 45/1., polara, dwie baterie, ładowarkę. Wystarczyło. Dwa razy zrobiliśmy pranie w motelu. I owszem, wyjazd jest bardzoo męczący. Ale jak zgodnie z żoną stwierdziliśmy- to taki reset, że nie wiedzieliśmy bez zegarka jaki to dzień tygodnia.
    co do widoków- wydawało nam się że po Yosemite i Yellowstone to już nic piekniejszego nie zobaczymy, no może Grand Canion. Otóż nic z tych rzeczy. Było pięknie do końca.
    Łatwiej mam w tym sensie, że do auta zabieram to co może mi się przydać, a nie to co muszę mieć. Mogę mieć trzy puszki. Kilka obiektywów ( tele, macro itp ). Mogę mieć dwa statywy. Ciężki stabilny, drugi lekki w góry. Mogę mieć dużego drona parasol i kalosze. Oczywiście bez psa.
    Jestem na etapie, że jadę bez planu. Plan powstaje na bieżąco w zależności od nastroju, chęci i pogody. Nie mając terminów mogę się zatrzymać w jakimś miejscu i siedzieć tydzień bo jest fajna pogoda, albo mi się tam podoba.
    Jak jest jakaś super miejscówka z potencjałem, to czekam aż da się zrobić fajne foty. Bez pośpiechu i nerwówki. Żadne pół godziny na zdjęcia. I potem wychodzi że "urlop" trwa 2 miesiące z trasą o długości kilkunastu tyś kilometrów.
    Tak to bym popodróżował po Ameryczce. Jest to wykonalne, ale to dość duże przedsięwzięcie.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  7. #37
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Łatwiej mam w tym sensie, że do auta zabieram to co może mi się przydać, a nie to co muszę mieć. Mogę mieć trzy puszki. Kilka obiektywów ( tele, macro itp ). Mogę mieć dwa statywy. Ciężki stabilny, drugi lekki w góry. Mogę mieć dużego drona parasol i kalosze. Oczywiście bez psa.
    Jestem na etapie, że jadę bez planu. Plan powstaje na bieżąco w zależności od nastroju, chęci i pogody. Nie mając terminów mogę się zatrzymać w jakimś miejscu i siedzieć tydzień bo jest fajna pogoda, albo mi się tam podoba.
    Jak jest jakaś super miejscówka z potencjałem, to czekam aż da się zrobić fajne foty. Bez pośpiechu i nerwówki. Żadne pół godziny na zdjęcia. I potem wychodzi że "urlop" trwa 2 miesiące z trasą o długości kilkunastu tyś kilometrów.
    Tak to bym popodróżował po Ameryczce. Jest to wykonalne, ale to dość duże przedsięwzięcie.
    Znaczy się, Ty już jesteś taki "stary" że nie potrzebujesz urlopów ?
    ... Dzisiaj przyszedł hydraulik aby mi pompę głebinową zainstalować. Pytanie:
    - a jak z czasem
    - jesteśmy z żoną emeryci, więc cały czas dostępni.
    - taaaak i "czternastki" dostają
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Znaczy się, Ty już jesteś taki "stary" że nie potrzebujesz urlopów ?
    ... Dzisiaj przyszedł hydraulik aby mi pompę głebinową zainstalować. Pytanie:
    - a jak z czasem
    - jesteśmy z żoną emeryci, więc cały czas dostępni.
    - taaaak i "czternastki" dostają
    A skąd wniosek że urlopów nie potrzebuję? Jak najbardziej potrzebuję i bardzo je lubię.

    A skoro @Bodzip jesteście emerytami... i czternastki dostajecie...
    Oj Panie dopiszą wam datę urodzenia do rachunku jak nic. I jeszcze będziesz musiał tonę węgla dorzucić.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  9. #39
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Jeżeli możesz sobie pozwolić na dwumiesięczną przerwę w pracy, to szczerze zazdroszczę.
    Natomiast jeśli chciałbyś odwiedzić amerykańskie parki narodowe to taki spontaniczny plan się nie sprawdzi.
    Szczególnie latem. Do parków należy zrobić rezerwację i często ze sporym wyprzedzeniem. Na niektóre miejscówki jak kanion Antylopy - wielotygodniowym. Miejsca noclegowe też były mocno obstawione, szczególnie że no w Yellowstone powódź zniszczyła drogi od strony parku do niektórych miejscowości.

    Odległości są znaczne i trasę trzeba jakoś optymalizować - paliwo w Stanach przestało być tanie.

    Zresztą przy obecnym kursie $ do PLN, nic tam dla nas nie jest już tanie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #40
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Następnego ranka ponownie wjechaliśmy do Parku Yellowstone i po krótkim spacerze dane nam było obejrzeć jeden z cudów parku- Grand Prismatic


    Nazwa:  _8111258.jpg
Wyświetleń: 86
Rozmiar:  1,09 MB

    Nazwa:  _8111236.jpg
Wyświetleń: 83
Rozmiar:  851,5 KB

    Nazwa:  _8111267.jpg
Wyświetleń: 85
Rozmiar:  956,8 KB

    Nazwa:  USA_tel_292.jpg
Wyświetleń: 82
Rozmiar:  947,4 KB


    Nazwa:  USA_tel_287.jpg
Wyświetleń: 83
Rozmiar:  955,4 KB

    A tuż za granicą Yellowstone zaczyna sie kolejny Park Narodowy- Grand Teton. z najwyższym szczytem ponad 4000 m npm. Ponoć w 16 godzin można obrócić w górę i z powrotem

    Nazwa:  _8111306.jpg
Wyświetleń: 84
Rozmiar:  735,8 KB

    Nazwa:  _8111303.jpg
Wyświetleń: 80
Rozmiar:  702,6 KB


    Przed nami długi skok do Salt Lake City
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

Podobne wątki

  1. Dziki powrót-ForrestSnap
    By ForrestSnap in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28.07.20, 00:36
  2. Where the wild roses grow...
    By Sapphiron in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14.10.14, 22:19
  3. Dziki na żywo
    By Rinho in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.04.11, 21:33
  4. Wild - moje zdjecia
    By WildLight in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.09.08, 15:04
  5. Dziki Ptak na/w blokowisku - Przygoda druga :D
    By Draxan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30.10.05, 11:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.