Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 116

Wątek: Wild Far West - galopem przez Dziki Zachód

  1. #101
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Piękna seria. Imponująca zapora Hoovera, wspaniałe formy skalne i drzewa Jozuego oraz... kapitalna tabliczka że ze względu na koszt amunicji będą do intruzów od razu strzelać tak by zabić...
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #102
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.574
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Też to zauważyłem, ze smartfony z trochę wyższej półki bez większego problemu radzą sobie z wysokimi kontrastami i nocnymi scenami. Wystarczy ustawić urządzenie na "tryb nocny" i fotki same się robią. Nie są to jakieś rekordowe naturalne DR, bo z bardzo małego sensora, lecz fotografia obliczeniowa robi błyskawiczne postępy i procesor smartfona z takimi zadaniami daje sobie radę. Zdjęcie jak zdjęcie, wszystko widać na nim, gdzie i co, gdzie i kto. Czego więcej trzeba?
    Nie mam takiego smartfona, lecz młodzi są posiadaczami i cieszą się bardzo z tego, że teraz nie muszą się martwić, że ciemność, że kontrasty, a poza tym nie musza wiedzieć co to jest ogniskowa, przysłona, ekspozycja, bo im to się stało niepotrzebne. Wystarczy smartfon skierować obiektywem na scenę i za chwile wyraźny, przyjemny dla ucha, ustawiony uprzednio odgłos trzasku migawki oznajmia, że zdjęcie jest już wgrane.
    TJ

  3. #103
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    24.999
    Siła reputacji
    474
    Moja galeria
    Michał - Ty byłeś, Ty widziałeś...
    Który aparat kolorystycznie lepiej oodaje rzeczywistość - Ilek czy Samsung (telefon). Bo z tego co widzę, to Olek mocno ociepla zdjęcia.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #104
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Faktycznie miejsca godne uwagi. Żeby było śmieszniej krajobraz wspomnianym parku narodowym bardzo przypomina krajobraz na północ od Kristiansand w Norwegii. A ściślej formacje skalne. Bo roślinność siłą rzeczy nie może być podobna.
    Fajnie było zobaczyć Twoje zdjęcia. Daje to wgląd w dość egzotyczną, jakby nie było, dla nas część świata. Może to zainspirować, albo natchnąć nowymi pomysłami.... lub jakąś podróżą.


    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Który aparat kolorystycznie lepiej oodaje rzeczywistość - Ilek czy Samsung (telefon). Bo z tego co widzę, to Olek mocno ociepla zdjęcia.
    @Bodzip to nie Olek czy Nikon ociepla zdjęcia... lub przeciwnie.
    Winni są ci panowie którzy wysmażyli, w tych systemach WB.
    Kolory są do d.... bo WB nie pracuje poprawnie. Jak WB ustawisz poprawnie, to kolory są we wszystkich puszkach bardzo dobre.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #105
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.615
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Dzięki za interesujące serie - miło się ogląda
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  6. #106
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Michał - Ty byłeś, Ty widziałeś...
    Który aparat kolorystycznie lepiej oodaje rzeczywistość - Ilek czy Samsung (telefon). Bo z tego co widzę, to Olek mocno ociepla zdjęcia.
    Bodziu, wrócę do tematy, sądzę że bez problemu znajdę kilka ujęć tego samego obiektu i wrzucę jpg z telefonu bez obróbki, jpg z puszki bez obróbki i raw po mojej obróbce - będzie można je porównać.
    Na razie wybieram się do Sanatorium pod Colonem
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  7. #107
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Faktycznie miejsca godne uwagi. Żeby było śmieszniej krajobraz wspomnianym parku narodowym bardzo przypomina krajobraz na północ od Kristiansand w Norwegii. A ściślej formacje skalne. Bo roślinność siłą rzeczy nie może być podobna.
    Fajnie było zobaczyć Twoje zdjęcia. Daje to wgląd w dość egzotyczną, jakby nie było, dla nas część świata. Może to zainspirować, albo natchnąć nowymi pomysłami.... lub jakąś podróżą.




    @Bodzip to nie Olek czy Nikon ociepla zdjęcia... lub przeciwnie.
    Winni są ci panowie którzy wysmażyli, w tych systemach WB.
    Kolory są do d.... bo WB nie pracuje poprawnie. Jak WB ustawisz poprawnie, to kolory są we wszystkich puszkach bardzo dobre.
    Formacje skalne trochę przypominały turecką Kapadocję lub.. Tunezję.
    Do tej ostatniej chętnie bym wrócił
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #108

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    97
    Moja galeria
    Mi z kolei skały z Joshua Tree przypominają masyw Montserrat w Hiszpanii - też bym tam jeszcze chętnie pojechał i połaził.
    Większość tam jeżdżących ogranicza się jedynie do klasztoru, a przecież nad nim są fantastyczne góry, wystarczy wjechać kolejką i zejść na dół żeby doświadczyć pięknych widoków.
    A jak jest chwila więcej czasu, to można się pokręcić po górze...
    @Koriolan super wyprawa, pewnie zdjęcia to kilka procent rzeczywistych wrażeń. Aż boję się zapytać o koszty, zresztą pewnie przy dzisiejszym kursie dolara byłoby ze 20% drożej...

  9. #109
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    @August68

    tak - Monserrat też podobne.
    Koszty - zapłaciliśmy do biura po 2900 $ na głowę, na miejscu wydaliśmy chyba jeszcze ze 2000$ na parę +bilety lotnicze.
    Dolary kupłem w większości po 3,56 , resztę po 3,95
    wczoraj przyznano na zwrot po300 EUR na głowe za 3 godzinne opóźnienie samolotu LAX-WAW co zredujuje nam koszt biletów z 5100 na 3700 od osoby, co jest w obecnych warunkach ceną rewelacyjną.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #110

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    97
    Moja galeria
    Cena adekwatna do takiej wyprawy. I jak widzę miałem rację co do ceny dolara - dzisiaj zapłaciłbyś nawet 25% więcej (po przeliczeniu na złotówki).
    Cóż może kiedyś się taki wyjazd uda zorganizować.
    Podobnie korca mnie jeszcze parki narodowe Kanady. Tylko tam klimat ciut ostrzejszy... taki bardziej pod @paparapa

Podobne wątki

  1. Dziki powrót-ForrestSnap
    By ForrestSnap in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28.07.20, 00:36
  2. Where the wild roses grow...
    By Sapphiron in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14.10.14, 22:19
  3. Dziki na żywo
    By Rinho in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 5.04.11, 21:33
  4. Wild - moje zdjecia
    By WildLight in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 28.09.08, 15:04
  5. Dziki Ptak na/w blokowisku - Przygoda druga :D
    By Draxan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30.10.05, 11:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.