Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Potrzebuje kupić nie typowy adapter prosze o pomoc

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Potrzebuje kupić nie typowy adapter prosze o pomoc

    Do Body systemu analogowy M42 muszę podłączyć obiektyw mikro 4/3 Olympusa bez przeniesienia elektroniki.
    Cel i skutek znam.
    Nie odwrotnie!!
    Proszę o pomoc bo googla i googlam a sprzedawcy na allegro mówią ja takiego nie mam.
    Dziękuje za odpowiedz
    Może ktoś coś takiego widział chiny albo nie wiem
    Pozdrawiam i dziekuje

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    ja tam się nie znam, ale sądzę że nie ma takiej przejściówki dokładnie z tych samych przyczyn a których nie ma adaptera pozwalającego zainstalować obiektyw m 4/3 w lustrzance dużego systemu 4/3
    Musiałby mieć "ujemną grubość" czyli wchodzić w korpus
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.785
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    To co napisał Koriolan jest słuszne - przejściówka musiałaby mieć ujemną grubość - inaczej będzie działała jak pierścień pośredni i uniemożliwi ostrzenie na nieskończoność. Jeśli nawet komuś by się chciało produkować takie przejściówki - nadające się tylko do makrofotografii - to ilu znalazłby klientów na nie? Kto by chciał do korpusu M42 zakładać obiektyw w którym nie da się ustawić przysłony ani sterować ostrością? Jeśli faktycznie do jakichś celów potrzebujesz tak zrobić to chyba musisz taką przejściówkę wykonać samodzielnie wykorzystując do zamocowania obiektywu m4/3 bagnet jakiegoś rozebranego na części korpusu lub pierścień pośredni i osadzając je w jakiś sposób na korpusie M42 (podejrzewam ze najłatwiej będzie połączyć ze sobą dwa krótkie pierścienie pośrednie - jeden M42 z drugim m4/3) Zdolny mechanik z odpowiednim warsztatem sobie z takim zadaniem poradzi, ale obawiam się że koszt będzie wysoki.
    Nie wiem jak chcesz taką przejściówkę wykorzystać, ale dużo łatwiej byłoby podłączyć obiektyw m4/3 do korpusu M42 w odwrotnej pozycji - za gwint pod filtr. Adaptery do odwrotnego mocowania bywały stosowane do makrofotografii i są duże szanse że taki adapter uda Ci się kupić. Pytanie tylko czy mocowanie w odwrotnej pozycji będzie dla Ciebie akceptowalne.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. (potrzebuję kupić) Lampa do N
    By Wieprz in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 27.05.13, 17:28
  2. Proszę o pomoc. Chciałbym kupić aparat do 800zł
    By cinek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25.01.08, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.