Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Mysz czy tablet

  1. #1
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria

    Mysz czy tablet

    Miałem kiedyś budżetowy model wacoma bamboo który większą część swego żywota u mnie spędził w szufladzie. Od jakiegoś czasu ma nowego właściciela (i zapewne nową szufladę )
    Temat wraca jak bumerang od czasu do czasu. Bawiłem się ostatnio tabletem Huion 1611 ale to wielkie bydle. Oglądałem dziś wacoma intuosa pro S - ten z kolei malutki. O XP-Pen Deco Pro tylko poczytałem w necie, cenowo korzystniejszy od Wacoma. To co mi się podobało w tablecie to możliwość przypisania klawiszy klawiatury do przycisków na tablecie. Skoro nie bawię się malowaniem w PS czy innych programach a tylko wywołuję rawy w programach typu LR czy DXO to czy tablet ma sens.
    I teraz mam pytanie; czy można przypisać klawisze klawiatury do przycisków myszy np logitech mx master ? Nie udało mi się w necie znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Jeśli tak to super, tableta bym odpuścił.
    Jacek

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @yac
    Jacku - to powiem tak:
    tablet graficzny ma sens gdy bawisz się w profesjonalną obróbkę. To nie musi być tylko malowanie. Możesz użyć do korekty. Ale jak robisz dobry, dopracowany RAW, to faktycznie nie ma sensu. Warstwy w LR wystarczą.
    Co do myszy - nie wiem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @yac, wszystko zależy od Twoich preferencji, stylu, i generalnie widzimisię. Ja dużo obrabiam w PS. Mam Wacoma Pro (duzego) i Huiona. Oba lezą na strychu. raz na rok próbuję do nich wrócić i... po tygodniu odstawiam. Bo myszą i klawiaturą mi lepiej. Więc nie ma co na siłę mieć presji na tablet graficzny.
    Co do przypisywania skrótów klawiszowych do MX Master czy innego dobrego Logitech - robiłem to wiele razy i na PC, i na Mac - bez problemu.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Dzięki ludziska !! ( aż se pokrzyczę)
    I o to mi chodziło, skoro kiedyś pozbyłem się tableta to i tym razem było by podobnie. Mam piórka do Surface i Ipada i bardziej mi pasują do notatek niż do foto.
    Tylko czy do myszki można przypisać tylko skróty np Ctr+C czy też pojedyńcze klawisze np M ? ( w dxo maskowanie)
    Jacek

Podobne wątki

  1. Tablet dla początkującego
    By wulf in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 19.03.13, 21:39
  2. RAW + Tablet z Biedronki....
    By apz in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.02.13, 14:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.