Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Ponton w stronę słońca

  1. #1
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria

    Smile Ponton w stronę słońca

    Nie znam się w ogóle na filmowaniu. Zerowe doświadczenie i wiedza w temacie.
    Ale postanowiłem się pobawić i nagrać ojca z synem na pontonie.
    Krytyka / wszelkie porady mile widziane.

    https://youtu.be/QLbqIIu2NFw

  2. #2
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Fabuła spoko.

    Radę dam, nie znam się, ale dam: źle wygląda ten osobnik (Ty?) odwracający głowę - trochę to wygląda, jakby łódź przed kimś uciekała - jest przez to trochę nerwowo, a chyba miało być na luzaku.

    Po drugie, jakkolwiek głupio by to nie brzmiało - filmu (dobrego) nie robi dobry obraz, tylko dobry dźwięk.

  3. #3
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    @koza, jasne, masz rację co do dźwięku, może kiedyś podłożę jakiś, bo nagrać nie było możliwości niestety.
    Co do osobnika to nie ja, mnie na pontonie nie było, ja sterowałem dronem z brzegu. Myślę żę mówisz o moim synu który traktował to całe wydarzenie jako wyścig drona z pontonem Moim zdaniem to było na luzie bo na dużym ekranie widać jak młody się śmieje i cieszy (film nagrywany w 4K). No ale to oczywiście subiektywne wrażenie.

  4. #4
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Jeśli chcesz dobrą lekturę o tworzeniu filmów, to polecam Digital Filmmaking od Mercury Learning and Information. Fantastyczna lektura (chociaż stara, ale to nic nie zmienia), inspirująca i dająca pojęcie o co w filmie chodzi.

    A co do filmu, to ja mam tylko biedne FHD.

  5. #5
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dziękuję bardzo, chętnie przeczytam może coś mi zostanie w głowie

  6. #6
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Powiem Ci, że dzięki tej książce kupiłem sobie aparat Olympusa .

  7. #7
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.739
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie znam się w ogóle na filmowaniu. Zerowe doświadczenie i wiedza w temacie.
    Ale postanowiłem się pobawić i nagrać ojca z synem na pontonie.
    Krytyka / wszelkie porady mile widziane.

    https://youtu.be/QLbqIIu2NFw
    No cóż... Ze mnie też żaden filmowiec. Nie mam tyle cierpliwości, aby z małych "klocków" klipów budować opowieść.
    Bo film to opowieść, którą trzeba budować według określonych zasad.
    Najważniejszą jest chyba plan według którego budujesz narrację przekazu. Upraszczając sprawę, jak to w szkole było, wstęp, rozwinięcie i zakończenie.... Chyba coś w tym stylu.
    A drugą ważną sprawą jest stosowanie krótkich ujęć. Oczywiście jeśli nie chcesz zanudzić i zamęczyć widza.
    Jeśli jakieś ujęcie jest interesujące i nie chcesz go "stracić" podziel je na mniejsze części.
    Treści mówiącej o filmowaniu jest tak dużo, że nie jest problemem coś rozsądnego znaleźć w internetach.

    Ja jak wspomniałem, nie mam cierpliwości do dłubania w Da Vinci. Po godzinie jestem zmęczony jakbym obrobił ze sto zdjęć.
    Oczywiście ważna jest wprawa i praktyka. Ale mimo to nie ciągnie mnie do takiego realizowania się.
    Nawet mimo zalegających gigabajtów materiału na dyskach.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



Podobne wątki

  1. W drugą stronę.
    By Setka in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14.03.05, 17:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.