Strona 89 z 97 PierwszyPierwszy ... 39798788899091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #881
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    większość ludzi pewnie i tak korzysta z własnych, bo nie chce być chodzącą reklamą marki.
    Jak ktoś już się z aparatem trafi, to wiadomo, że to albo hipster z paskiem ze skóry i plecionki, albo pasjonat/zawodowiec z Peak Designem
    Nie warto ich bylo produkowac, czysty smiec.
    To ja chyba znowu jakiś dziwny jestem. Wszystkie aparaty, które mam/miałem noszone były na oryginalnych paskach (no dobra, w Zenicie nie jestem pewien czy to był oryginał...). Moja rodzina też korzysta z oryginałów dostarczonych razem z aparatem. Najstarszy z moich pasków (Olympusa) ma jakieś 16 lat.

  2. #882
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Dopiero dwa miesiące temu kupiłem pierwszy pasek do aparatu. Od PD
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  3. #883
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No cóż, trzeba pogodzić się z tym, że to forum nie jest odbiciem aktualnych trendów
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #884

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Nie chodzi o trendy, a o wygode i dyskrecje. Nie mialam ochoty na napis marki. Nie uzywalam oryginalnych paskow, tylko zaczepu od PD, az kupilam pasek... od PD.
    Jest duzo wygodniejszy do dlugiego noszenia, roznica jest tym wieksza, im ciezszy obiektyw, wiec mogles nie zauwazyc. Miekszy, lepiej sie uklada.

    A weszlam by zamiescic link do filmiku, bo widze po rozmowie w innym dziale, ze jeszcze nie wszyscy zaprzyjaznili sie z nowymi olkami (tez mam problemy). Moze komus sie przyda. https://www.youtube.com/watch?v=XvNtVLFYWpk
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 6.03.23 o 17:30

  5. #885
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A jakiś konkretny model tego paska polecisz? Ja potrafię po parę godzin z aparatem uwieszonym na szyi w kółko łazić....

  6. #886

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Normalny pasek od peak design. Nie wersja light.
    Tez uwazalam, ze to gadzeciarstwo, ale noszenie 300 pro troche meczylo. Sprobowalam i nie zaluje.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 7.03.23 o 01:56

  7. #887

    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    20
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Takie pytanko-ankieta do użytkowników OM-1. Czy wam też tak źle się używa obu pokręteł w OM-1? Nie dość, że są one umieszczone nie tak - tylne za głęboko, a przednie ma ten rant uchwytu pod spodem zbyt blisko to jeszcze są one niewygodne, za wąskie i nie chodzą tak zgrabnie jak w poprzednich jedynkach? Mam OM-1 od roku, E-M1 markIII i E-M10 markIIIs dłużej i w dwóch ostatnich pokrętła chodzą jak marzenie. A może mój OM-1 jest wadliwy i powinienem go do serwisu posłać? Jak u Was te pokrętła działają?
    https://500px.com/p/arturwrotek?view=photos 2 Olki, 6 szkieł i 3 błyskotki.

  8. #888
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Arturi Zobacz posta
    Takie pytanko-ankieta do użytkowników OM-1. Czy wam też tak źle się używa obu pokręteł w OM-1? Nie dość, że są one umieszczone nie tak - tylne za głęboko, a przednie ma ten rant uchwytu pod spodem zbyt blisko to jeszcze są one niewygodne, za wąskie i nie chodzą tak zgrabnie jak w poprzednich jedynkach? Mam OM-1 od roku, E-M1 markIII i E-M10 markIIIs dłużej i w dwóch ostatnich pokrętła chodzą jak marzenie. A może mój OM-1 jest wadliwy i powinienem go do serwisu posłać? Jak u Was te pokrętła działają?
    Mam tak samo.
    W Em1II po prostu kładło się rękę i wszystko było cool.
    A w OM1 ergonomia to trochę porażka.
    Trzeba mocno paluchy wyginać żeby trafić w to co się chce.
    No i te kółka to mam wrażenie jakby mi raniły paluchy podczas kręcenia.

  9. #889
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ogc13 Zobacz posta
    Mam tak samo.
    W Em1II po prostu kładło się rękę i wszystko było cool.
    A w OM1 ergonomia to trochę porażka.
    Trzeba mocno paluchy wyginać żeby trafić w to co się chce.
    No i te kółka to mam wrażenie jakby mi raniły paluchy podczas kręcenia.
    Nie jest to czasami Wasze przyzwyczajenie? W sensie oczekujecie że wszystko będzie identycznie jak w starszych modelach, i przeszkadza wam nie tyle zła ergonomia, co fakt że jest inaczej niż było?
    Moja przygoda z OM-1 była krótka ale nie mogę powiedzieć że ergonomia była zła - z tym że ja jestem przyzwyczajony do używania różnych aparatów.

  10. #890
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Chyba to nie kwestia przyzwyczajenia.
    Wziąłem teraz do ręki dwa body em1ii i om1 i wnioski takie:

    Kręcenie tylnym kółkiem
    W em1ii bardzo naturalny ruch kciuka. Nie trzeba nic wyginać pod dziwnym kątem. Dodatkowo kręcąc tylnym kółeczkiem nie tracisz na jakości chwytu (trzymasz cały czas pewnie).
    W om1 trzeba dziwnie odgiąć kciuk żeby kręcić w prawo. No i tracisz pewność chwytu.

    Kręcenie przednim kółkiem.
    Tutaj różnica jakby mniejsza i nie traci się pewności uchwytu, ale szczerze mówiąc bardziej pasuje mi em1ii.
    Dodatkowo umieszczenie spustu migawki w em1ii w środku kółeczka jest fajniejsze bo tam intuicyjnie się szuka spustu. W om1 trzeba palucha podnieść do góry i macać gdzie ten spust jest.

    Sorry za jakość fotek ale tak szybko wrzucałem bo w pracy jestem
    (a ten kurz to jakoś w momencie robienia zdjęcia osiadł na tych aparatach - przysięgam nie było go wcześniej )
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Snap6.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	245,0 KB
ID:	253413

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.