Strona 78 z 97 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #771
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Jeszcze wypowiem się w kwestii OM-1 zanim znowu będzie jakiś problem, bo testowałem ten aparat przez tydzień jako ewentualny nowy aparat dla córki, więc mam jakie takie porównanie. Oczywiście proszę pamiętać że jestem amatorem i ogólnie się nie znam.
    Moje subiektywne wrażenia są takie:
    - jakość obrazka w RAW (inaczej nie robię) - nie widzę żadnej różnicy pomiędzy OM-1 a G9 i M1X
    - AF - OM-1 jest na pewno lepszy niż G9, i na jednym poziomie z M1X.

    Wniosek: córka zostaje przy G9 do czasu kiedy trochę porośnięte żeby nosić M1X.

    Druga sprawa: odnośnie narzekań na tryb AFC+TR… tu muszę stanąć w obronie tego aparatu.
    Oczywiście zgadzam się że ten tryb nie daje takich efektów jakie były oczekiwane, z tym że moim zdaniem to wina wygórowanych oczekiwań. Albo marketingowych obiecanek OM. Canon R5 czy Nikon Z9 też gubią się ze śledzeniem kiedy jest bałagan w kadrze, jakiś ptak na gałęzi ukryty pomiędzy liśćmi, czy ptak w locie na tle bliskiego różnorodnego tła. Tutaj posługuję się trybem punktowym w każdym aparacie jaki mam.
    Tryb AFC+TR+wykrywanie obiektu (piszę ogólnie o wszystkich aparatach) jest znakomity kiedy się go używa z głową, kiedy fotografuje się coś świadomie, w uprzednio przygotowanym miejscu, i jest duża separacja obiektu od tła. Wtedy można spokojnie skupić się na kadrowaniu, a aparat sam ustawia ostrość na oko zwierzaka niezależnie od tego gdzie ten jest w kadrze.
    Jeżeli jednak ktoś oczekiwał że skieruje nowy OM-1 na ścianę lasu a aparat sam znajdzie, wykryje i zaznaczy ukryte w liściach zwierzaki, to niestety się przeliczył

  2. #772
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Ponieważ na forum nie ma niestety żadnego admina, a moderatorzy też pewnie na urlopach, więc chciałem to co @epicure zaproponował.
    Co zauważyłem:
    Przenoszenie postów do nowego wątku przechodziło bez problemu do czasu.
    Jest prawdopodobnie błąd (bug) w którymś rekordzie bazy danych dotyczący któregoś postu na stronie nr 67 tego wątku. Wyskoczył mi komunikat o błędzie bazy danych. Nie wiem kto na tej stronie pisał posty - być może @m_a_g co mogło spowodować odcięcie tego użytkownika od konkretnego wątku.
    Nie wiem, dywaguję bo nie mam dostępu do bazy danych.
    Zaznaczyłem wszystkie posty do przeniesienia - czy przeniosło wszystkie ze względu na wspomniany błąd ? Nie wiem.
    Czy będziecie mieli dostęp do strony 67 ? nie wiem - ja jako moderator nie mam dostępu. @m_a_g napisz czy teraz możesz wejść do wątku, czytać i pisać.
    Tyle mogę zrobić, coś więcej tylko administrator.
    Jestem, ale jak wspomniałem nie działam w zakresie jaki jest tu potrzebny. Nie mam dostępu do bazy danych ani do FTP, nie mogę zmodyfikować skryptu. Mogę tylko zmienić opcję skryptu, o ile w panelu admina jest taka zmiana przewidywana/wykonalna.
    Skoro wyłapałeś jaki bug tu cos knoci to ponownie przywołajmy @grizz

    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    "To jest komunikat systemu" - system sam sobie ustawił taki komunikat, czy jakiś bardziej lub mniej rozgarnięty moderator/admin ?
    System wysyła komunikat do użytkownika, czyli PW, w momencie gdy moderator/administrator "zadziałał" w jego postach. Edytował, przeniósł, usunął, dał kartke itp.
    To w interesie użytkowników. Czasami dostajemy od użytkownika odpowiedź np z pretensją że coś zrobiono. Gdyby nie dostał PW to nawet by nie wiedział.
    System generuje 1 PW na post. Jak postów było wiele to poszło wiele PW. W skrzynce odbiorczej przy liście wiadomości, po prawej są kwadraciki do zaznaczenia, można masowo usunąć wybrane PW.
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Mój bład - strona 67. Już poprawiłem.
    Ale widzę, że baza danych świruje. Jak jesteś np. na str. 68 i klikniesz "ostatni" to przeniesie Cię do 66. Podobnie jest z tą ostatnią stroną - 75
    Przeniesienie tych postów nie usunęło błędu bazy, tylko go ominęło. Ten błąd wyłazi jak chcesz się przenosić strona po stronie.
    Hm. @grizz
    Wielkie dzięki za działanie.

    Ja mam ustawione 20 postów na stronę, wątek ma aktualnie 39 stron i krążę po nich bezproblemowo.

    PS dzisiaj, zaraz, przenoszę swój hosting i 2 domeny (i pocztę) z nazwa.pl do lh.pl więc przez kilka godzin lub więcej nie będę miał poczty.

  3. #773

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jeszcze wypowiem się w kwestii OM-1 zanim znowu będzie jakiś problem, bo testowałem ten aparat przez tydzień jako ewentualny nowy aparat dla córki, więc mam jakie takie porównanie. Oczywiście proszę pamiętać że jestem amatorem i ogólnie się nie znam.
    Moje subiektywne wrażenia są takie:
    - jakość obrazka w RAW (inaczej nie robię) - nie widzę żadnej różnicy pomiędzy OM-1 a G9 i M1X
    - AF - OM-1 jest na pewno lepszy niż G9, i na jednym poziomie z M1X.

    Wniosek: córka zostaje przy G9 do czasu kiedy trochę porośnięte żeby nosić M1X.

    Druga sprawa: odnośnie narzekań na tryb AFC+TR… tu muszę stanąć w obronie tego aparatu.
    Oczywiście zgadzam się że ten tryb nie daje takich efektów jakie były oczekiwane, z tym że moim zdaniem to wina wygórowanych oczekiwań. Albo marketingowych obiecanek OM. Canon R5 czy Nikon Z9 też gubią się ze śledzeniem kiedy jest bałagan w kadrze, jakiś ptak na gałęzi ukryty pomiędzy liśćmi, czy ptak w locie na tle bliskiego różnorodnego tła. Tutaj posługuję się trybem punktowym w każdym aparacie jaki mam.
    Tryb AFC+TR+wykrywanie obiektu (piszę ogólnie o wszystkich aparatach) jest znakomity kiedy się go używa z głową, kiedy fotografuje się coś świadomie, w uprzednio przygotowanym miejscu, i jest duża separacja obiektu od tła. Wtedy można spokojnie skupić się na kadrowaniu, a aparat sam ustawia ostrość na oko zwierzaka niezależnie od tego gdzie ten jest w kadrze.
    Jeżeli jednak ktoś oczekiwał że skieruje nowy OM-1 na ścianę lasu a aparat sam znajdzie, wykryje i zaznaczy ukryte w liściach zwierzaki, to niestety się przeliczył
    Bez przesady, nie rob z nas wszystkich matolow.
    Jakby wszystko bylo ok to nie wprowadzano by tak szybko poprawek.
    Nie wszystkie zdjecia cyka sie ptakom na izolowanej galezi z 5 metrow z lasem o 50m dalej.
    I byc moze nie wszystkie problemy wylapala kontrola jakosci.

    Wyszlam zrobic zdjecia ptakow na jeziorku z kontry o wschodzie.
    Kadr wyglada tak ze kilka metrow od mnie sa trzciny (widoczne w dole kadru ), pewnie z 10 metrow pasa wolnej wody i pas grazeli rownolegly do trzcin. Mam C AF, wykrywanie ptakow. Ptaszek maszeruje po grazelach rownolegle do brzegu, wyostrzam, fajnie jest, i czekam az wejdzie w rozowa plame swiatla ze wschodzacego slonca o dostanie pare promieni na piorka. Wchodzi, odlegosc sie nie zmienila, jest biala rameczka z kwadracikiem na glowe i nagle moj AF myk na te trzcinki o 3 metry ode mnie, w samym dole kadru.
    Wiec ...
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 11.07.22 o 20:41

  4. #774

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 12.07.22 o 18:22

  5. #775

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    A tam do spowiedzi. Powinni sprzedac swoke 9-18. Moze sprobuje
    A moze to jakas pomylka. Przeciez to stare szklo. poprawne optycznie i tyle.

  6. #776
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Bez przesady, nie rob z nas wszystkich matolow.
    Jakby wszystko bylo ok to nie wprowadzano by tak szybko poprawek.
    Nie wszystkie zdjecia cyka sie ptakom na izolowanej galezi z 5 metrow z lasem o 50m dalej.
    I byc moze nie wszystkie problemy wylapala kontrola jakosci.

    Wyszlam zrobic zdjecia ptakow na jeziorku z kontry o wschodzie.
    Kadr wyglada tak ze kilka metrow od mnie sa trzciny (widoczne w dole kadru ), pewnie z 10 metrow pasa wolnej wody i pas grazeli rownolegly do trzcin. Mam C AF, wykrywanie ptakow. Ptaszek maszeruje po grazelach rownolegle do brzegu, wyostrzam, fajnie jest, i czekam az wejdzie w rozowa plame swiatla ze wschodzacego slonca o dostanie pare promieni na piorka. Wchodzi, odlegosc sie nie zmienila, jest biala rameczka z kwadracikiem na glowe i nagle moj AF myk na te trzcinki o 3 metry ode mnie, w samym dole kadru.
    Wiec ...
    Ale ja nie robię z was matołów, to nie moja rola, tu każdy pracuje na siebie
    A na poważnie - wcale nie twierdzę że wszystko jest OK. Napisałem tylko że miałem ten aparat przez tydzień, z czego używałem go w terenie może kilka razy, na uprzednio przygotowanym stanowisku, i było w miarę OK. Szkoda że nie sprawdziłem jaki firmware był aparacie, ale mniejsza z tym.
    A to co opisałaś z tymi trzcinami - miałem analogiczne sytuacje w Nikonem Z9 chociażby. Bardzo nieliczne i przy intensywnym używaniu, ale zdarzały się. I tam nikt o tragicznym AF nie pisze, a wręcz są same zachwyty.
    Więc….

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Przecież wysokie ceny w MFT to zaleta, lokata kapitału, i co tam jeszcze

  7. #777
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.666
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Ceny szkieł m4/3 są akceptowalne po obniżce o 1/3
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #778
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Dlatego trzeba kupować w "promocjach", czyli po normalnych cenach. Wtedy ceny szkieł z serii premium są całkiem przyjemne.

  9. #779
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ceny sprzętu z niższej półki są raczej akceptowalne, albo przynajmniej nie bardziej szokujące, niż u konkurencji. Zakup droższego sprzętu ma sens jedynie po rabatach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #780
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    ... Zakup droższego sprzętu ma sens jedynie po rabatach.
    I to mnie trochę dziwi, bo z punktu widzenia budowania więzi z klientami widzę to tak:
    1. pomijam klientów, którym cena nie robi różnicy (to nie jest grupa, która utrzyma OM na rynku),
    2. klienci patrzący na cenę, kupujący po cenie bez rabatu, czują się w pewnym momencie jeleniami,
    3. "rabaciarze" mogą się poczuć klientami drugiej kategorii (ok, to bez sensu, ale mentalnie, gdzieś tak z tyłu głowy... ).
    Na dodatek w starym Olku ten model się nie sprawdził.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.