Strona 88 z 97 PierwszyPierwszy ... 38788687888990 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #871
    | OlyJedi Awatar lcf
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    294
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Brak ładowarki w zestawie do OM1 to trochę smutna sprawa....
    Tia... Chyba największe rozczarowanie / WTF po przesiadce z E-M1 - tam po prostu wymieniałem baterię, zużyta do ładowarki, i można było działać dalej. A w OM-1 trzeba niestety puszkę uziemić, żeby zużytą baterię naładować - a jako że zestaw z dodatkową baterią wziąłem, to przez 5h z aparatu nie mogłem korzystać (po 2.5h na sztukę).

    Za osobną oryginalną ładowarkę (BCX-1) sobie 600zł w sklepach życzą - nie wiem po kiego grzyba podwójna i dlaczego taka droga, bo ładowarki USB-C z PD zazwyczaj poniżej 100zł kosztują. Na amazon.de znalazłem zamiennik za 22 EUR dedykowany do tych nowych baterii (BLX-1) z samymi pozytywnymi opinii (marki PATONA), więc za kilka dni będę testował.

    Co do samego aparatu (pierwsze wrażenia):
    1. Wielkiej różnicy w jakości obrazu vs E-M1 nie widzę, ale w sumie już E-M1 nie miałem tu za dużo do zarzucenia - przy ISO do 1600 sprawował się przyzwoicie, a z wyższych za bardzo nie korzystam - do tego wynikowe zdjęcia zazwyczaj na 2 MP ekranie oglądam .
    2. AF - tu czuć ogromny postęp, i bardzo mi się podoba Subject Detection - działa naprawdę zacnie (firmware 1.3). ALE nie wiem czemu zostały rozdzielone ustawienia Face & Eye Detection (dostępne z głównego ekranu) i Subject Detection (zakopane głęboko w menu) - żeby przełączyć się między wykrywaniem ludzi i kotów za każdym razem trzeba się przekopywać przez menu - bardzo uciążliwe, a bez problemów można by to było zorganizować w jednym menu dostępnym z głównego ekranu. Mam nadzieję, że to poprawią przy okazji którejś aktualizacji firmware.
    3. Podoba mi się możliwość bardziej precyzyjnego ustawienia opcji auto ISO w korelacji do czasu naświetlania (w trybie priorytetu przysłony, A) - np. żeby aparat podbijał ISO dopiero jak czasy będą wychodziły dłuższe, niż np. 1/50 sekundy. W E-M1 tego nie było, a przydatny drobiazg.

    To tyle co tak na szybko mi przychodzi do głowy, po kilku chwilach zabawy wczoraj i dzisiaj. Inne nowe funkcje (sporo tego w menu), których w E-M1 nie miałem, będę sobie na spokojnie rozpoznawał w ciągu najbliższych tygodni. Ogólne wrażenia - mimo sporej irytacji z powodu braku ładowarki - bardzo pozytywne. Cena mimo promocji i cashbacku nadal wysoka, ale że puszkę poprzednią 8 lat temu kupowałem i z OM-1 też planuję kilka lat korzystać, oraz biorąc pod uwagę, że dla miłośników u43 to chyba najlepsza obecnie dostępna na rynku puszka do fotografii - do przeżycia .
    Ostatnio edytowane przez lcf ; 1.12.22 o 00:17
    OM-1, mZD 12-40 F/2.8, mZD 60 F/2.8, Nocticron 42.5 F/1.2
    flickr: lcf80

  2. #872
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lcf Zobacz posta
    Tia... Chyba największe rozczarowanie / WTF po przesiadce z E-M1 - tam po prostu wymieniałem baterię, zużyta do ładowarki, i można było działać dalej. A w OM-1 trzeba niestety puszkę uziemić, żeby zużytą baterię naładować - a jako że zestaw z dodatkową baterią wziąłem, to przez 5h z aparatu nie mogłem korzystać (po 2.5h na sztukę).

    Za osobną oryginalną ładowarkę (BCX-1) sobie 600zł w sklepach życzą - nie wiem po kiego grzyba podwójna i dlaczego taka droga, bo ładowarki USB-C z PD zazwyczaj poniżej 100zł kosztują. Na amazon.de znalazłem zamiennik za 22 EUR dedykowany do tych nowych baterii (BLX-1) z samymi pozytywnymi opinii (marki PATONA), więc za kilka dni będę testował. ........
    W Shopee i innych aliexpresach są ładowarki od 40 zł . W Notopstryk.pl we Wrocławiu bodaj za niecałe 90 zł.
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 1.12.22 o 11:09

  3. #873
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Teraz już nikt nie dodaje ładowarek do zestawów. Kiedyś to traktowałem jako wadę, ale chyba już przywykłem. Mam nadzieję, że taki sam los czeka paski do aparatów, bo te fabryczne to tylko plastikowe śmieci.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #874

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lcf Zobacz posta
    Tia...

    2. AF - tu czuć ogromny postęp, i bardzo mi się podoba Subject Detection - działa naprawdę zacnie (firmware 1.3). ALE nie wiem czemu zostały rozdzielone ustawienia Face & Eye Detection (dostępne z głównego ekranu) i Subject Detection (zakopane głęboko w menu) - żeby przełączyć się między wykrywaniem ludzi i kotów za każdym razem trzeba się przekopywać przez menu - bardzo uciążliwe, a bez problemów można by to było zorganizować w jednym menu dostępnym z głównego ekranu. Mam nadzieję, że to poprawią przy okazji którejś aktualizacji firmware.


    .

    Nie trzeba sie przekopywac przez cale menu, w kazdym razie wystarczy sie przekopac jeden raz.
    Subject detection da sie wyciagnac pod guzik. Jedynym problemem jest ze potem, zeby zmienic, musisz jednoczesnie naciskac ten guzik i krecic przednim badz tylnym kolkiem, wiec wyciagnac trzeba tak, zeby reka dala rade to obsluzyc. Sporo osob robiacych zwierzeta ma to pod AEL, ja mam pod jednym z tych dwoch obok obiektywu.

    Tyle, ze ludzie i koty to osobna funkacja. przynajmniej w 1,0 wersji. Ludzie to wykrywanie twarzy, koty sa w subject detecion razem z ptakami, samolotami, pojazdami. Powinno dac sie wlaczyc obie jednoczesnie (nie sprawdzalam, bo mam twarze wylaczone).

    Mi sie niestety nie chce polaczyc z kompem, a przez smartfona informuje mnie , ze moj firmware 1,0 jest najnowszy. Wiec z dobrodziejstw 1,3 nie korzystam, dalej mam problemy z ostroscia przy odleglosciech ponad 4m, nawet na bardzo czystym tle.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 4.12.22 o 19:16

  5. #875
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Mam nadzieję, że taki sam los czeka paski do aparatów, bo te fabryczne to tylko plastikowe śmieci.
    A tu konkretnie o Olympusie mówisz? Co prawda mam sprzęty tylko kilka lat, ale 0 oznak zmęczenie materiału...

  6. #876
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Mówię o wszystkich producentach. Niezależnie od jakości tych pasków, większość ludzi pewnie i tak korzysta z własnych, bo nie chce być chodzącą reklamą marki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #877
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Mówię o wszystkich producentach. Niezależnie od jakości tych pasków, większość ludzi pewnie i tak korzysta z własnych, bo nie chce być chodzącą reklamą marki.
    ... dziwne rzeczy opowiadasz , biorąc pod uwagę , że chodzisz po mieście . Większość ludzi korzysta właśnie z firmowych pasków . Im bardziej wyeksponowany napis tym lepiej . Doskonale to widać zwłaszcza w łyk-endy , gdy na spacerniakach warszawskich aż się roi od "fotografów" . Nic mi do tego , bo nie wolno generalizować . Ja tam wychwytuję kto foci dla hobby , a kto dla lansu . Pomijam zawodowców , bo i takich podziwiam czasem na mieście . Dobry pasek , to w sumie nie majątek , ale jeśli oryginał nie razi , to czemu nie korzystać . Mam dwa stare modele do Olka (te czarne ) Nowych . kolorowych faktycznie nie miałem odwagi zamontować . Nie mniej jakoś , nie wstydzę się napisu Olympus . Nie obnoszę się również z Nikonem . Każdy aparat jest bardzo dobry , pod warunkiem , ze się go ma pod ręką .

  8. #878
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tak było, 15 lat temu. Gdzie się nie obejrzałeś, Canon 400D wiszący na szyi na firmowym oczojebnym pasku. Ale teraz mamy już prawie 2023 rok, widok kogokolwiek z aparatem w ręku na mieście jest równie częsty, jak widok Pigmeja. Jak ktoś już się z aparatem trafi, to wiadomo, że to albo hipster z paskiem ze skóry i plecionki, albo pasjonat/zawodowiec z Peak Designem
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #879
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Macie fajne problemy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #880

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Ja tam sie zgadzam. Mam w domu ze 3 badziewne paski, nosze na wlasnym, duzo wygodniejszym. Nawet nie chodzi, ze za to place, ale ze je skladuje razem z pudelkiem, bo jakby odsprzedawac itp itd. Nie warto ich bylo produkowac, czysty smiec.
    Ale ladowarka to chyba troche insza inszosc. Mi tam by odpowiadala systemowa w komplecie.

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.