Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Obiektywy

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2022
    Mieszka w
    Stryków
    Posty
    36
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria

    Obiektywy

    Body kupione, teraz szkła. Na wydanie 2 tys może ciut więcej, wstępnie myślałem o 12 40,ale czym więcej czytam na forum tym znowu mniej wiem. Nie mam obaw przed manualami, wcześniej używałem jupitera 135 i heliosa, helios został u mnie. Co wy byście wybrali, zdjęcia raczej turystyczne.

  2. #2
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    12-40 2.8 Do tego filtr polaryzacyjny koniecznie!

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    14-150
    Plują na niego od początku. A ja mam od początku i cenię sobie.
    Bo co zrobisz jak zobaczysz hmmm.... bobra i masz tylko 12-40 ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Bobra w dzień to chyba trudno zobaczyć

    Też mam 14-150 i używam go jako główne szkło na wakacjach. Nie ma dla niego żadnej alternatywy, dlatego jestem na niego skazany, ale wolałbym, żeby był ostrzejszy.

    Mogę go polecić ze względu na uniwersalność. Długie ogniskowe w krajobrazie dadzą znacznie więcej możliwości, niż 2 mm mniej na szerokim kącie czy światło f/2,8.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    12-40 da Ci jakość - ale jak piszą koledzy będzie brakować tych milimetrów na dłuższym końcu. Ale jeśli by kasy wystarczyło dołóż do niego kita 40-150/4-5.6 i będzie fajny zestaw - przez jakiś czas taki miałem i się sprawdzał.
    Ten 40 - 150 jest naprawdę niezłe optycznie. Moim zdaniem ta dwójka będzie bardziej uniwersalna niż 14-150 - chociaż tego szkła nie miałem więc nie mogę tu przesądzać.
    Możesz jeszcze poszukać 12-200 bo zakres ma super, ale tutaj z doświadczenia napiszę, że o ile szeroki koniec jest jeszcze ok. to powyżej 120-150mm robi się mydło i te 200mm jest nie warte wydawania pieniędzy.

  6. #6
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Bierzesz te 14-150 bo masz uniwersalny zakres ogniskowych bez żonglowania obiektywami . A skoro nie boisz się manuali , to do tego 7Artisans 12mm f2,8 oraz TTArtisan 23mm f1,4 , którego jak podepniesz to długo nie zdejmiesz z body . Masz wtedy zestaw do turystyki i kreatywnego focenia i zabawy . Majątku nie wydasz a masz wszystko co potrzeba .

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    12-100f4 uber alles. W fotografii turystycznej niezastąpiony
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  8. #8
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Koriolan Zobacz posta
    12-100f4 uber alles.....
    Sprzedasz koledze za 2 tys i ciut ???

  9. #9
    tt
    Gość
    Przy odrobinie cierpliwości i sporej dozie szczęścia można w tych pieniądzach (no może deko ponad 2000) kupić używany zestaw: 9-18 i 14-150. Z Twoim EM5 to wszystko spakujesz do maleńkiej torby. Albo aparat z jednym na szyję a drugi obiektyw do kieszeni. Mimo posiadania 8-25 i 12-40 mam w/w i chociaż planowałem sprzedaż, to zostawiłem sobie. Bo tak

    Tu też zerknij:
    Pomogliście z wyborem aparatu, pomóżcie z wyborem obiektywów (olympusclub.pl)
    Ostatnio edytowane przez tt ; 23.06.22 o 09:00

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Przy odrobinie cierpliwości i sporej dozie szczęścia można w tych pieniądzach (no może deko ponad 2000) kupić używany zestaw: 9-18 i 14-150. Z Twoim EM5 to wszystko spakujesz do maleńkiej torby.
    I to jest właśnie mój zestaw turystyczny. Ma on jedną zasadniczą wadę: jest tak mały, że wszystko inne wydaje się przy nim ogromne. Myślałem o zmianie na 8-25 f/4 i 40-150 f/4, oba testowałem, ale nie zdecydowałem się ze względu na ich rozmiar. A przecież wcale nie są to duże szkła.

    Jedyne co, to przydałaby się nowsza uszczelniona wersja 9-18. Jeśli nic takiego nie pojawi się na horyzoncie, to może pobawię się PanaLeiką 9 f/1,7, bo UWA i tak używam w 90% przypadków na najkrótszej ogniskowej.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 23.06.22 o 10:21
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. 3 obietywy m42 i 2 pytania
    By Tuudi in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18.05.11, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.