Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Obiektywy

  1. #21
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Co do 12-32 jedna uwaga - ten obiektyw jest przeznaczony do pracy tylko w trybie AF. Nie da się w nim manualnie ustawić ostrości gdyż nie ma pierścienia do takiego ustawiania.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  2. #22
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AdamG Zobacz posta
    Tylko czy opcja z 9-18 i 14-150 a 12-32 i 35-100 będzie lepsza optycznie czy jednak nie zauważę różnicy?
    Trudno stwierdzić, pewnie nikt nie miał wszystkich tych czterech obiektywów jednocześnie, aby zrobić porównanie jakości. 9-18 i 14-150 wybitne optycznie nie są, ale jeśli nie trafisz na jakąś kiepską kopię, to powinny być wystarczające. Potrafię sobie wyobrazić, że 12-32 i 35-100 są ostrzejsze, ale tego nie wiem. A nawet jeśli, to na 16 mpx może to nie mieć większego znaczenia.

    Kupując używki możesz poeksperymentować bez ryzyka. Jeśli coś Ci nie przypasuje, odsprzedasz to bez straty i kupisz co innego.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #23
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta

    Kupując używki możesz poeksperymentować bez ryzyka. Jeśli coś Ci nie przypasuje, odsprzedasz to bez straty i kupisz co innego.
    No nie wiem czy tak bez straty. Trudno sprzedać coś lokalnie np. przez forum, bądźmy realistami. A portale aukcyjne zabierają te 15% prowizji...

  4. #24
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No nie wiem czy tak bez straty. ....
    .... akurat w przypadku tego typu szkieł (tanie tzw kitowe ) zupełnie bez straty . Za ile kupi za tyle wystawi i sprzeda . A olx nie pobiera prowizji.

  5. #25
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    .... akurat w przypadku tego typu szkieł (tanie tzw kitowe ) zupełnie bez straty . Za ile kupi za tyle wystawi i sprzeda . A olx nie pobiera prowizji.
    Czyli co, zupełnie za darmo obsługują klientów na OLX, bez zarobku dla portalu? Super. U mnie jak coś chcę sprzedać na eBay to 15% idzie dla nich.

  6. #26
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ..... U mnie jak coś chcę sprzedać na eBay to 15% idzie dla nich.
    ... cóż ... american dream ..

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria

    Obiektywy

    Na Allegro jest 4% w dziale Obiektywy, jeśli sprzedajesz jako osoba prywatna. Spokojnie można te koszty wliczyć w cenę, chętni się znajdą. Największa w Polsce baza klientów robi swoje. Wszystko, co wystawiałem, schodziło jak ciepłe bułeczki. Oczywiście w uczciwej cenie, bez prób upolowania łosia.
    Ostatnio edytowane przez epicure ; 24.06.22 o 14:53
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #28
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    9-18 będę miał do oddania w uczciwej cenie.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  9. #29
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No nie wiem czy tak bez straty. Trudno sprzedać coś lokalnie np. przez forum, bądźmy realistami. A portale aukcyjne zabierają te 15% prowizji...
    Ebay po zmianie właścicieli odleciał z tymi prowizjami . Nie ma sensu tam już nic wystawiać , a i zakupy przez to stały się tam mało okazyjne.

  10. #30

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Trudno stwierdzić, pewnie nikt nie miał wszystkich tych czterech obiektywów jednocześnie, aby zrobić porównanie jakości. 9-18 i 14-150 wybitne optycznie nie są, ale jeśli nie trafisz na jakąś kiepską kopię, to powinny być wystarczające. Potrafię sobie wyobrazić, że 12-32 i 35-100 są ostrzejsze, ale tego nie wiem. A nawet jeśli, to na 16 mpx może to nie mieć większego znaczenia.

    Kupując używki możesz poeksperymentować bez ryzyka. Jeśli coś Ci nie przypasuje, odsprzedasz to bez straty i kupisz co innego.
    Mam 9-18, kitowy 12-32 (nie mylic z 12-35 2,8 ). Mialam i sprzedalam 14-150. Pytanie tez o ktorym 35-100 mowimy. O 2,8; czy tym ciemniejszym?
    Moj 9-18 Olka jest lepszy optycznie niz 12-32 kitowy Panas. Do tego stropnia, ze nie uzywam kita.
    Jakbym cos malego miala kupic i miala to byc jasna niedroga stalka to w zaleznosci od preferencji co do ogniskowych bym brala Panasa 14 albo 20mm ew Olka 45. Drozej 25 1,4 Panaleici ; 15 1,7 tejze firmy.
    Sa tez jasne manualne stalki UVA Laowa i Samayanga, niedrogie, niektore niezle optycznie, niektore male, niektore wieksze bo robione pod APSC.

    Jak lubisz szeroko to uzywke 9-18 Olka plus np uzywke 35-100 f 2,8 Panasa. To 9-18 ma troche mydlane rogi, ale bez dramatu, jest lekkie, fajnie sie uzywa.
    Jak 12-45 f 4 wystarczy, to bym wziela i poczekala czy nie trafi sie jakas okazja na lepszy dluzszy koniec. I zawsze mozesz dodac jedna jasna szeroka stalke, bedzie tez do nieba z gwiazdami.
    Albo szukac uzywki 12-100 pro (i dolozyc kase).

    https://mirrorlesscomparison.com/bes...ses-landscape/
    i jeszcze https://mirrorlesscomparison.com/bes...pus-panasonic/
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 26.06.22 o 13:12

Podobne wątki

  1. 3 obietywy m42 i 2 pytania
    By Tuudi in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18.05.11, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.