Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 47

Wątek: Obiektywy

  1. #11

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    To ja zaproponuję 12-45 f4, mały piekielnie ostry od pełnej dziury i ostrzy z bardzo bliska. Do tego coś pokroju kita 40-150 i jest mały, zgrabny zestaw na wakacje.

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maciorra Zobacz posta
    To ja zaproponuję 12-45 f4, mały piekielnie ostry od pełnej dziury i ostrzy z bardzo bliska. Do tego coś pokroju kita 40-150 i jest mały, zgrabny zestaw na wakacje.
    Razem i osobno poniżej 2000 zł ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13

    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    Olkusz
    Posty
    86
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Skoro padła propozycja 12-40

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Kupując używki dałoby się zmieścić w 2000 zł, ewentualnie z małym hakiem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Kupując używki dałoby się zmieścić w 2000 zł, ewentualnie z małym hakiem.
    Z tego co kojarzę ceny to tak i jest to równie fajna opcja jak 9-18+14-150. Z tym że chyba jednak wymaga częstszej zmiany obiektywów. No ale to każdy robi po swojemu... Jeden woli ogniskowe 14-150 drugi 12-45...

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Miałem 12-45 f/4, obiektyw był świetny. Ale jako że nie mogę żyć bez UWA (tylko w turystyce), a od jakiegoś czasu wzięło mnie jeszcze na dłuższe ogniskowe, to do tego szkła potrzebowałbym jeszcze dwóch dodatkowych po obu stronach zakresu ogniskowych. Za dużo z tym żonglerki - to mają być wakacje, a nie obóz cyrkowy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #17

    Dołączył
    Jun 2022
    Mieszka w
    Stryków
    Posty
    36
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    A powiedzcie jak względem 9-18 i 14-150 wypada zestaw 12-32 35-100 pomijając milimetry,raczej chodzi o jakość. Przy tej opcji starczy jeszcze na stałkę w okolicach 25mm oraz 45.
    Ostatnio edytowane przez AdamG ; 23.06.22 o 17:52

  8. #18
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez AdamG Zobacz posta
    A powiedzcie jak względem 9-18 i 14-150 wypada zestaw 12-32 35-100 pomijając milimetry,raczej chodzi o jakość. Przy tej opcji starczy jeszcze na stałkę w okolicach 25mm oraz 45.
    Mnie napisali: masz aparat Olympusa, idź w szkła Olympusa...
    PS. Mam 35-100 Panasonica

  9. #19
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    12-32 panasa to taki mały klejnocik . Jak na kitowy obiektyw jest bardzo ostry i robi robotę . Po złożeniu masz praktycznie body z większym dekielkiem i jeśli nie potrzebujesz dłuższego końca , to się w plenerach nie zdejmuje tego maleństwa . teraz to wszystko podrożało , ale był czas , że za 300 zł można było po prostu kupić używkę . Nówka dwa razy tyle , ale teraz już tylko z plastikowym bagnetem co notabene zupełnie niczego nie ujmuje .

  10. #20

    Dołączył
    Jun 2022
    Mieszka w
    Stryków
    Posty
    36
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    12-32 panasa to taki mały klejnocik . Jak na kitowy obiektyw jest bardzo ostry i robi robotę . Po złożeniu masz praktycznie body z większym dekielkiem i jeśli nie potrzebujesz dłuższego końca , to się w plenerach nie zdejmuje tego maleństwa . teraz to wszystko podrożało , ale był czas , że za 300 zł można było po prostu kupić używkę . Nówka dwa razy tyle , ale teraz już tylko z plastikowym bagnetem co notabene zupełnie niczego nie ujmuje .
    Tylko czy opcja z 9-18 i 14-150 a 12-32 i 35-100 będzie lepsza optycznie czy jednak nie zauważę różnicy?

Podobne wątki

  1. 3 obietywy m42 i 2 pytania
    By Tuudi in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 18.05.11, 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.