Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: Wymiana systemu

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AdamG Zobacz posta
    A600 mi się nie podoba, w olkach styl retro jest fajny i większy wybór szkieł.

    ...
    I tu masz rację, stosunek tradycyjnego luku do ceny najlepszy jest w Olku, nie ma o czym dyskutować przy tak ustawionych priorytetach. Z m_a_g-iem jest ten problem, że on używa sprzętu foto do robienia fajnych zdjęć, na lans ma pewnie inne pomysły
    Ostatnio edytowane przez fret ; 20.06.22 o 15:25
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z m_a_g-iem jest ten problem, że on używa sprzętu foto do robienia fajnych zdjęć, na lans ma pewnie inne pomysły
    No pomyliłem się po prostu, zmylił mnie ten fragment o robieniu zdjęć na rybach, nie sądziłem że chodzi o zakup fajnie wyglądającego przycisku do papieru

  3. #13

    Dołączył
    Jun 2022
    Mieszka w
    Stryków
    Posty
    36
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    No pomyliłem się po prostu, zmylił mnie ten fragment o robieniu zdjęć na rybach, nie sądziłem że chodzi o zakup fajnie wyglądającego przycisku do papieru
    Przeleciałem większość porównań a6000 do olka, w żadnym porównaniu sony nie wygrywa, chyba,że do filmu a tego akurat nie robię

  4. #14
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Sony dedykowanych pod system E jest blisko 70
    Do m43 jest 78 - polecam ten link koledze @AdamG, bo można zobaczyć ogniskowe/jasność + przybliżone ceny. I rodzi się pytanie, czy naprawdę ma to wielkie znaczenie czy obiektywów jest 30 czy 100 czy 1000? Chyba na tym etapie nie do końca.

    Poza tym, słyszy się, że różne aparaty dają różną radość z użytkowania - może to też warto wziąć pod uwagę? Oczywiście ciężko tutaj o obiektywizm, każdy swoje chwali.

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Jeśli się zastanawiasz pomiędzy m10 2, a m5 2 to uszczelnienie m5 będzie częściej przydatne w jakiejkolwiek wilgotnej pogodzie. Wielkościowo oba ten sam rozmiar kieszonkowy. Jak będziesz kupował m5 to zwróć uwagę by była nakrętka na gnieździe synchro do lamp błyskowych, bo czasem sprzedają bez.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  6. #16
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Do m43 jest 78 - polecam ten link koledze @AdamG, bo można zobaczyć ogniskowe/jasność + przybliżone ceny. I rodzi się pytanie, czy naprawdę ma to wielkie znaczenie czy obiektywów jest 30 czy 100 czy 1000? Chyba na tym etapie nie do końca.

    Poza tym, słyszy się, że różne aparaty dają różną radość z użytkowania - może to też warto wziąć pod uwagę? Oczywiście ciężko tutaj o obiektywizm, każdy swoje chwali.
    No to jak tak liczysz (wraz z firmami niezależnymi) to do Sony E jest ponad 150 (po jakimś czasie przestałem liczyć). https://alikgriffin.com/sony-fe-lens...ultimate-list/
    Przy czym ja wcale nie twierdzę że do Olympusa jest mało obiektywów, po prostu wyprowadzam kolegę z błędu bo był przekonany że do Olympusa jest więcej natywnych szkieł niż do Sony, a tak po prostu nie jest.
    Co do radości z fotografowania to jasne, że tak, no ale tu już sam musi sam wybrać, ja polecałem aparat do robienia zdjęć

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez AdamG Zobacz posta
    Przeleciałem większość porównań a6000 do olka, w żadnym porównaniu sony nie wygrywa, chyba,że do filmu a tego akurat nie robię
    Nie wiem co to za porównania, jeżeli to jakieś automatyczne porównywarki to sobie odpuść czytanie.
    Sony ma większą matrycę o większej rozpiętości tonalnej i niższych szumach,.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2022-06-20 at 11.35.22.png
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	811,6 KB
ID:	245340
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2022-06-20 at 11.35.36.png
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	802,3 KB
ID:	245341

  7. #17

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Kup używane 10mkII z naleśnikiem za 1000-1200 zł albo 5mkII z naleśnikiem za 1300-1500 . Zobacz czy ci się podoba i czy daje rady. Jak coś to za te pieniądze zawsze sprzedasz albo dokupisz 12-40 czy stałki 1,8
    Ja wymieniłem Canona 7d mkII na Olka 10mkII i jestem zadowolony. Więcej znajdziesz o mojej wymianie na innych postach.

  8. #18
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Obok micro mam również Sony aA6400 . I tak, da mi trochę lepszą jakość , ale rzadko po niego sięgam . Właśnie radość fotografowania jest bardzo ważna w tej całej, naszej zabawie amatorskiego fotografowania , a micro zdecydowania tej zabawy daje mi więcej.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez AdamG Zobacz posta
    A600 mi się nie podoba, w olkach styl retro jest fajny i większy wybór szkieł.
    Popatrz na Fuji, znajdziesz tam coś retro z matrycą jeszcze lepszą, niż w A6000.

    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    ...samych systemowych szkieł od Sony dedykowanych pod system E jest blisko 70, że nie wspomnę o firmach takich jak Sigma / Samyang / Tamron / Zeiss które również produkują pod ten system.
    Przy czym 3/4 z nich to obiektywy pod pełną klatkę, więc stosowanie ich pod APS-C najczęściej nie jest optymalne ze względu na rozmiary i ogniskowe.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20

    Dołączył
    Jun 2022
    Mieszka w
    Stryków
    Posty
    36
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    [QUOTE=epicure;1424042]Popatrz na Fuji, znajdziesz tam coś retro z matrycą jeszcze lepszą, niż w A6000.



    Brałem pod uwagę xt2, trochę tylko przerażają ceny szkieł.

Podobne wątki

  1. E-600 wymiana wyswietlacza LCD
    By kryzys in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.04.19, 00:07
  2. wymiana matówki w e-620
    By lisu84 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14.04.14, 12:19
  3. Wymiana obiektywów
    By kris12 in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 14.09.13, 11:02
  4. Wymiana sprzętu
    By forgot in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.09.11, 10:21
  5. Wymiana C-5050..
    By dodi in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 3.08.08, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.