Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 43

Wątek: Smartfon dla osoby która dużo podróżuje i robi zdjęcia

  1. #11
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez karol1259 Zobacz posta
    Wiem, że na tym forum to pewnie sami profesjonaliści i dla Was może moje pytanie będzie bardzo płytkie, ale nie znam się, robiłem dotychczas zdjęcia 4 letni Xiaomi, ale chciałbym to zmienić, tzn. nadal robić zdjęcia telefonem, ale niech to będzie model z jak najlepszym aparatem. Jeżeli to możliwe, to chciałbym, aby telefon miał zoom optyczny (nie jest to konieczne, ale dobrze by było). Oczywiście inne parametry obrazu również powinny być jak najwyższe – dobra głębia kolorów, możliwość robienia zdjęć przy gorszym oświetleniu, rozbudowany tryb manualny itp. Powiem do czego będzie mi to służyło. Bardzo lubię podróżować – zwłaszcza polskie góry. Z wycieczek przywożę nie tylko wspomnienia, ale również mnóstwo zdjęć. Chciałbym, aby te zdjęcia były jak najlepszej jakości, żeby przyjemnie się je oglądało. Nie chcę kupować kompakta i wozić i smartfona, i aparat. Dlatego ma to być taki miks. Z góry dziękuję.
    Sony Xperia PRO-I.
    Fajny telefon z wbudowanym aparatem ta sama matryca co RX1....

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.585
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Przeczytałem w spec, że sensor (2 sensory) jest 1 cal, 20 Mpx, ale Sony PRO-1 wykorzystuje tylko 12 Mpx z tego sensora, reszta jest bezużyteczna. Czy tak jest faktycznie?
    TJ

  3. #13

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Sony Xperia PRO-I.
    Fajny telefon z wbudowanym aparatem ta sama matryca co RX1....
    Te żartowniś. Przy 108mpix "tanich smartfonach z dolnej półki" rozdzielczość tego rx1 w testach **** nie urywa i do tego ma morę. To ma nawet gorszą jakość niż moja motka g8 power. I takie coś za 8 klocków?
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #14
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Te żartowniś. Przy 108mpix "tanich smartfonach z dolnej półki" rozdzielczość tego rx1 w testach **** nie urywa i do tego ma morę. To ma nawet gorszą jakość niż moja motka g8 power. I takie coś za 8 klocków?
    Owszem, trochę żartowałem, ale Tobie też chyba się zbiera na żarty pisząc o rozdzielczości 108 mpx w smartfonach.... Naprawdę te liczby mają dla Ciebie znaczenie? Uważasz że 100+ mpx z malutkiej matrycy da lepszy obraz niż 12mpx z 1 calowej? (@Tadeusz Jankowski - tak, to prawda, nie cała matryca jest wykorzystana, tak mały obiektyw jaki mieści się w telefonie nie pokryje całości).
    Co do ceny - nie mnie mnie wnikać, ja kupiłem, i byłem zadowolony ze zdjęć, chociaż nie ukrywam że sprzedałem bo... jednak wolę mój Iphone 13 Pro Max. Ostatnie 4 lata używam sprzętu od Apple.
    Nie dlatego że jestem jakimś fanbojem Apple i iphone jest najepszy telefon na świecie, ale jest to dobry telefon, robi bardziej niż przyzwoite zdjęcia, a IOS lepiej mi się integruje z komputerem, tabletem, laptopem, i resztą urządzeń od Apple.
    W Androidzie mam długoletnie doświadczenia flagowcami typu Samsung Galaxy Note, oraz odpowiednikami od Huawei, Google Pixel, i Motorola.
    Tak czy owak - zmierzam do tego że kupno smartfona pod robienie zdjęć to jest jakieś rozwiązanie, ale nie takiego za 1500 złotych.
    Warto jednak kupić coś z wyższej półki w końcu mamy dwa urządzenia w jednym, a należy pamiętać o tym że w tanich telefonach oszczędza się właśnie na takich rzeczach część fotograficzna czyli matryce / obiektywy.
    Polecam zakup czegoś z 3 obiektywami (UWA, standard, telefoto), takim telefonem można fotografować w celach pamiątkowych praktycznie w każdej sytuacji.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 25.05.22 o 00:27

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Zatem porównajmy:
    https://www.gsmarena.com/sony_xperia...3p7.php#image9
    https://www.gsmarena.com/honor_50-re...p5.php#image18

    Mnie osobiście przeszkadza ta nierzeczywista jakość/złożoność obrazu fotografii obliczeniowej. Dla fotografii codziennej te108Mpix dołoży nawet m43 jak wydrukujemy zdjęcia pocztówkowe. No i cena1600zł zamiast 5000-15000zł dla nowego.

    I jeszcze jedno porównanie:

    https://www.gsmarena.com/piccmp.php3...idPhone2=10052

    Porównaj -odczytaj napisy na mapce w lewej górnej ćwiartce na drugim i trzecim obrazku.
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 25.05.22 o 00:30
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  6. #16
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Zatem porównajmy:
    https://www.gsmarena.com/sony_xperia...3p7.php#image9
    https://www.gsmarena.com/honor_50-re...p5.php#image18

    Mnie osobiście przeszkadza ta nierzeczywista jakość/złożoność obrazu fotografii obliczeniowej. Dla fotografii codziennej te108Mpix dołoży nawet m43 jak wydrukujemy zdjęcia pocztówkowe. No i cena1600zł zamiast 5000-15000zł dla nowego.
    Ale w Sony PRO-I cały bajer jest taki że on domyślnie robi zdjęcia w RAW, i te JPG które tu pokazujesz nijak się mają do tych wyostrzonych / przesłodzonych zdjęć zaprezentowanych na gsm arena.
    Jest to jedna z przyczyn dla których zostałem przy iPhone - nie chce mi się obrabiać RAW'ów z telefonu, wolę jak telefon na automacie daje sam z siebie naturalny efekt.
    Gdybym kupował telefon specjalnie pod robienie zdjęć, to fotografująć Sony PRO-I w RAW z pewnoścą uzyskałbym dużo lepsze efekty w post procesie.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 25.05.22 o 00:33

  7. #17

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Wiem o czym piszesz ale porównaj to co wpisałem w aktualizacji czyli: I jeszcze jedno porównanie:

    https://www.gsmarena.com/piccmp.php3...idPhone2=10052

    Porównaj -odczytaj napisy na mapce w lewej górnej ćwiartce na drugim i trzecim obrazku.

    albo obrazek z review

    https://www.gsmarena.com/motorola_mo...p5.php#image11

    p.s. Naprawdę rawy są jakieś duże i jakościowo lepsze.? W poprzednim porównaniu ze 108mpix tablice są czytelne na autach.To ogromny atut - kto napadł na bank -o ci
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 25.05.22 o 00:47
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  8. #18
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Ale te zdjęcia są cokolwiek mało reprezentatywne.
    Z moich doświadczeń wynika że prawdziwe różnice w zdjęciach robionych telefonami widać kiedy robi się zdjęcia w trudnych warunkach (pomieszczenia, kontrastowe sceny, pod słońce, itp.).
    Tego typu zdjęcia testowe, tablice, i tak dalej - wszędzie wyglądają podobnie.
    Kupując telefon do robienia zdjęć, ma się oczekiwania (albo ja mam w każdym razie) że ma dać fajną pamiątkę, a nie pomagać policji w śledztwie do odczytu tablic rejestracyjnych, no i bynajmniej nie ocenia się go po testach laboratoryjnych
    Bardziej dla mnie liczą się np. kolory albo naturalność.
    Więc autorowi wątku polecam aby kupił taki telefon, który da mu przynajmniej taki fotki jak te (wrzucam na szybko z mojego telefonu jakieś losowe zdjęcia):

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1210.jpeg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	2,55 MB
ID:	244577Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1238.jpeg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	3,64 MB
ID:	244578Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1334.jpeg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	2,83 MB
ID:	244579Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1353.jpeg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	7,57 MB
ID:	244580Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1383.jpeg
Wyświetleń:	68
Rozmiar:	2,27 MB
ID:	244581Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1415.jpeg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	2,45 MB
ID:	244583

    To są akurat zdjęcia z iPhone ale jest wiele telefonów na rynku które dają podobny efekt.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 25.05.22 o 01:06

  9. #19

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Kolory ładne. Ale pozostaje kwestia ceny czy pytający będzie gotów wydać większą kwotę. Bo zaczynamy cenowo wchodzić w pułap aparatu. Co zresztą proponowałem wcześniej, bo w którymś momencie smartfon może zacząć drażnić swoimi wadami.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  10. #20
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    I tu trafiasz w sedno sprawy. Jest to kwestia wymagań i wyboru. Moim zdaniem telefon ma jednak sens dla wielu osób, sam również używam pomimo posiadania wielu aparatów, z wygodny po prostu.
    Meritum mojego przekazu: nie da się kupić tanio, dobrze, i do tego dwóch urządzeń w jednym. Dobry smartfon z dobrym aparatem MUSI kosztować więcej niż sam tani aparat.
    W kupująć smartofna za 1500zł mamy telefon za 1300zł i aparat za 200zł... kupująć smartfona za 3000zł mamy telefon za 2000zł i aparat za 1000zł.
    To pewne uproszczenie, ale pokazuje o co mi chodzi.
    W każdym razie - nie wiem jakie są obecnie ceny - ale z Apple rozejrzał bym się za Iphone 11pro, lub 12 pro. Używałem obydwu zdjęcia były naprawdę bardzo przyzwoite.
    Ważne żeby były 3 aparaty z tyłu bo to się naprawdę przydaje.
    Z tego co widzę na Alledrogo iphone 11pro kosztuje 2500zł (nowy). Naprawdę warto dopłacić. Albo kupić coś w androidze za podobną cenę.

    PS. W celu demonstracji - zdjęcia z 11 Pro i 12 Pro.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0329.jpeg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	3,47 MB
ID:	244584Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0949.jpeg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	4,97 MB
ID:	244585
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 25.05.22 o 01:23

Podobne wątki

  1. E-420 Auto źle robi zdjecia
    By arczi1987 in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23.04.14, 18:43
  2. jak się robi takie zdjęcia?
    By green104 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 7.06.11, 19:39
  3. Wesołek robi zdjęcia ;)
    By Wesolek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18.11.10, 23:33
  4. Czy E510 robi zdjęcia w sepii ?
    By adamstrazak in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 1.08.07, 16:46
  5. Odludne w sezonie Tatry Zachodnie (duzo fotek, moze za duzo)
    By cra3y in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 6.08.06, 15:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.