Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zdjęcia auta jak je robić?

  1. #1

    Dołączył
    May 2022
    Mieszka w
    Katowice Śląsk
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Zdjęcia auta jak je robić?

    Witajcie, prowadzę firmę zajmującą się auto detailingiem, a ostatnio też organizujemy kursy i szkolenia z detailingu samochodów. Detailing to takie jakby to ująć odnawianie auta - lakierów, tapicerki, plastików, a także zabiegi kosmetyczne na samochodach i ochronne.

    No i teraz tak, chciałbym te szkolenia wypromować w sieci w socjal mediach Facebook Instagram i na stronie www. Do tego kluczowe są zdjęcia o dobrej jakości (na to mi też zwrócono uwagę), ale zatrudnianie do tego fotografa na dany moment nie wchodzi w grę. Podobnie jak całych agencji reklamowych. Może w przyszłości, ale na początek chcę to robić sam, więc muszę nauczyć się sam. Możecie mi coś doradzić? Jaki ujęcia, kadry, jakieś przykładowe pomysły jak robić ładne zdjęcia samochodów, które spodobają się ludziom. Próbowaliśmy ze zdjęciami ze szkoleń w trakcie pracy i itp. no ale to w socjal mediach nie chwyta, że tak powiem. Za to chyba chwytają (tak mi się wydaje) piękne samochody. Stąd przyszło mi do głowy, żeby zapytać na forum fotograficznym.
    Ostatnio edytowane przez Detailing ; 19.05.22 o 10:59
    Pozdrox

  2. #2
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Dziwne, że jeszcze nikt nie odpisał :P.

    Ja dużego doświadczenia w fotografii aut nie mam (trochę się kiedyś bawiłem w wyścigi i rajdy - te ostatnie jeszcze zenitem, lol), ale z obserwacji widzę, że:
    1. Na pewno przyda się filtr polaryzacyjny - niweluje odbicia od lśniących powierzchni, do tego jeśli masz w tle np. niebo, to też ładniej chmury podkreśla. Tutaj musisz pamiętać, że lepiej sprawdza się przy węższym kącie widzenia - jeśli będziesz miał szerokokątny obiektyw, filtr taki może mieć różny wpływ na różne fragmenty zdjęcia.
    2. Osobiście bardzo lubię kontrast - czyli jakieś zdezelowane/obgrafittiowane miejsce a w nim stoi piękne, lśniące auto.
    3. Jeśli będziesz focił na zewnątrz, to zdecydowanie polecam pochmurne, letnie dni - nie będziesz miał brzydkich, ostrych cieni.
    4. Jeśli chcesz się bawić w artystę, spróbuj robić autom zdjęcia przy zachodach słońca - mówi się, że godzinę przed zachodem masz najładniejsze naturalne światło.
    5. Obejrzałem pierwszą z brzegu stronę w necie z detalingiem, i np. tu bardzo nie podobają mi się te odbicia świateł wyglądających jak linijka.
    6. Auta seksowniej wyglądają na skręconych kołach, zwłaszcza te sportowe.
    7. W zależności czym będziesz fotografował, konieczny może okazać się zakup statywu - im większy sensor (i najczęściej droższy sprzęt), tym mniejsza głębia ostrości. I przykładowo z komórki całe auto wyjdzie Ci ostre, z kolei po drugiej stronie skali, w tzw. pełnej klatce, będziesz miał tylko część auta ostrą jeśli będziesz miał otwartą przysłonę - a domykanie przysłony, spowoduje, że będziesz musiał wydłużyć czas ekspozycji.
    8. Piszesz, że zdjęcia ze szkoleń czy w trakcie pracy nie chwyta - i tak jest. Ludzi nudzi to, co widzą na codzień. Daj jakieś "dziwne" zdjęcia, coś, co trudno dostrzec patrząc na całokształt, często pomaga nietypowa perspektywa, szczegóły, których normalnie nie widać, lub w które nie wnikamy - przykład - połóż się na ziemi i zrób zdjęcie z podłogi; ktoś ma audio Harmana? Daj zdjęcia pięknie wypolerowanego logo. Wstaw za czerwone auto czarne tło, pamiętaj o mocnych punktach - i wstaw tam coś nietypowego (czerwoną róże na żółtym aucie, albo coś...), może połóż jakiś obiekt, może niech tam będzie logo marki, itp.


    Nie wiem czy pomogłem, pisz śmiało jakby co, wrzuć parę zdjęć, zawsze będzie łatwiej pomóc.
    Ostatnio edytowane przez koza ; 20.05.22 o 07:22

  3. #3
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Postawić miniaturkę auta na wypolerowanej masce i zdjęcie z odbiciem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #4

    Dołączył
    May 2022
    Mieszka w
    Katowice Śląsk
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za pomysły. Mam możliwość zrobienia zdjęcia w dużym - czystym garażu (to nie tak garaż jak u typowego mechanika), ale też myślę o plenerze może. Przy czym nie chodzi mi o reklamę danego auta, tylko szkoleń z detailingu, więc ten plener chyba jako dodatek dla uatrakcyjnienia. No właśnie trzeba coś ciągle wymyślać nowego. Co nie jest łatwe. Dzisiaj ludzie się szybko nudzą. Trzeba systematycznie tworzyć ciągle nowe materiały i do tego jeszcze ciekawe. Gdzieś tam mogę szukać inspiracji w sieci i zgapiać. No bo ile człowiek wymyśli nowych sposobów na podobne zdjęcia. Jedynie auta się zmieniają i są to często takie modele i marki premium, więc to wydaje mi się atutem dla atrakcyjności.
    Ostatnio edytowane przez Detailing ; 20.05.22 o 11:50

Podobne wątki

  1. Zachciało mi się zdjęcia robić ...
    By ogc13 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 15.05.23, 11:37
  2. Nocticron... tym też da się robić zdjęcia...
    By easy_rider in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18.10.14, 19:56
  3. Po co robić zdjęcia i po co je oglądać?
    By Maciek_WM in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 15.03.13, 00:54
  4. Potrafie robic zdjecia, czy nie?
    By Tomashhh in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 291
    Ostatni post / autor: 25.09.11, 10:13
  5. I Komunia Św - mam robić zdjęcia...
    By kasprzyk in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.06.06, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.