Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Lumix Leica 8-18mm zbrickowany podczas aktualizacji firmware przez Olympus Workspace

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    Angry Lumix Leica 8-18mm zbrickowany podczas aktualizacji firmware przez Olympus Workspace

    Odkurzyłem po kilkunastu miesiącach przerwy swoje graty z systemu OM-D. Pobrałem świeżą wersję Olympus Workspace (2.0.1), i zgodnie z instrukcjami na ekranie zacząłem sprawdzać ew. dostępne aktualizacje firmware dla body i obiektywów. Zaktualizowałem pomyślnie body EM-5 MkII, EM-10 MkII, szkła Zuiko pokazały brak dostępnych aktualizacji (60mm macro, 75-150mm, 14-42mm)). Na koniec Panasonic Leica 8-18mm, jest update z 1.0 do 1.2 odpalam. I dziwne rzeczy zaczęły się dziać, w trakcie aktualizacji Olympus Workspace wyświetił komunikat, że nie może połączyć się z aparatem (wczęsniej aktualizacja poprawnie wystartowała, było progress pobierania firmware na komputerze itd, na body wyświetiły się ikony nie dotykać i nie odłączać), na aparacie przez kilka minut te ikony. Nic nie mogłem zrobić ani w aparacie ani w Olympus Workspace (software chciał po prostu rozpocząć proces aktualizacji od nowa, podłącz kamerę itd, na kamerze ikony ostrzegawcze i zero progresu).

    Musiałem w końcu wyjąć baterię z aparatu. Po restarcie body działa, ale obiektyw nie jest wykrywany przez żadne body... A może dzisiaj w nocy, może w święta, może "tuż po" narodziny pierwszego dziecka... (chciałem zabrać to szkło ze sobą).

    Pytania:
    1. Czy gdzieś można wypożyczyć to szkło w Trójmieście od ręki?
    2. Czy coś można zrobić w takiej sytuacji (na razie napisałem do Olympus Japan z opisem z sytuacji)? Na pewno nie chcę zostawić sobie "elektrośmiecia" za 5 tysięcy - robiłem aktualizację/sprawdzenie aktualizacji na 2 body i 4 obiektywach, problem pojawił się w 1, reszta poszła OK.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    A próbowałeś założyć ten obiektyw na korpus Panasonica? Może go wykryje i uda się na nim powtórzyć aktualizację?
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    miałem kiedyś podobnie, tylko serwis, jak masz GW to looz, jak nie to troszkę popłyniesz kosztowo
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  4. #4
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Aż tak źle? Przykra sprawa. Miałem kiedyś problem z obiektywem Sigmy ale dało się go rozwiązać poprzez wgranie nowego firmware przez sigma dock. Tu chyba nie ma takiej opcji, wszystko przez korpus, więc wychodzi na to że faktycznie serwis.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Spróbuję znaleźć kogoś z korpusem Panasonica i zobaczyć czy pójdzie na nim update firmware. @viruuss jak mocno popłynąłeś? Jeżeli będę miał teraz zpałacić kilka tysi za serwis obiektywu, który padł podczas poprawnie wykonywanej aktualizacji to będzie mój piękny koniec z systemiami Olympusa po kilkunastu latach przygody (od 2005). Nie jedną aktualizację firmware w życiu wykonywałem i nigdy nie miałem takiej sytuacji. I nie wyobrażam sobie, że producent taki problem zrzuci na użytkownika "kup Pan nowy".

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Dzięki uprzejmości @viruuss mogłem sprawdzić szkło na body Panasonica. Niby, ze je widział (pokazywał wersję firmware) ale krzyczał, że źle zamontowane. Tak więc kolejny krok - zgłoszenie do serwisu.

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Szczęśliwie skończyło się na nie aż tak drogiej wymianie firmware w autoryzowanym serwisie Panasonica (~200pln brutto).

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.604
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apa-sf Zobacz posta
    Szczęśliwie skończyło się na nie aż tak drogiej wymianie firmware w autoryzowanym serwisie Panasonica (~200pln brutto).
    A ten serwis to u nas jest czy gdzieś wysyłałeś dalej?
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    173
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    A ten serwis to u nas jest czy gdzieś wysyłałeś dalej?
    Infolinia Panasonica podała mi 2 serwisy w Polsce. Jeden opinie miał - że tak powiem - bardzo przeciętne (chyba gdzieś w Białymstoku czy Bielsko-Białej, nie pamiętam), drugi W&W https://wandw.com.pl/serwis/ bardzo pozytywne. Wysłałem do W&W i faktycznie sprawnie poszło (otrzymałem etykietę na kuriera na kuriera, potem szczegółówą informację o wyniku ekspertyzy i zapytanie o preferowane procedowanie).

  10. #10
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apa-sf Zobacz posta
    Infolinia Panasonica podała mi 2 serwisy w Polsce. Jeden opinie miał - że tak powiem - bardzo przeciętne (chyba gdzieś w Białymstoku czy Bielsko-Białej, nie pamiętam), drugi W&W https://wandw.com.pl/serwis/ bardzo pozytywne. Wysłałem do W&W i faktycznie sprawnie poszło (otrzymałem etykietę na kuriera na kuriera, potem szczegółówą informację o wyniku ekspertyzy i zapytanie o preferowane procedowanie).
    Dałem plusa z info, a poniewczasie zauważyłem że wyłączyłeś.
    Nic to - dziękować
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Problem po aktualizacji obiektywu Panasonic Lumix 25mm 1.7
    By Boczyslav in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.09.18, 17:18
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12.07.12, 22:20
  3. vr 310 - problem po aktualizacji firmware'u
    By drzewiec80 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26.01.12, 13:26
  4. Błąd podczas aktualizacji firmware:(
    By HrabiaMiod in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 07:57
  5. Błąd podczas Aktualizacji aparatu.
    By Maxgalley in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 5.07.07, 20:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.