Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Ostrzeżenie dla korzystających z eBay.

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria

Exclamation Ostrzeżenie dla korzystających z eBay.

Chciałem ostrzec wszystkich korzystających z eBay aby przy sprzedaży swojego sprzętu fotograficznego nie korzystać z oferowanej przez eBay możliwości zakupu i wydruku etykiety pocztowej bezpośrednio na stronie Ebay.
    Dlaczego nie, skoro jest wygodniej?
    Sprzedałem w zeszłym tygodniu obiektyw - Canon EF 500 F4 IS L USM. Koszt - $3299. Opłaciłem koszta wysyłki przez eBay, zapłaciłem ekstra za ubezpieczenie i potwierdzenie odbioru, wydrukowała mi się etykieta pocztowa, którą nakleiłem na zapakowany obiektyw, a przesyłkę odebrał ode mnie listonosz.
    Dzisiaj kupujący twierdzi że nie otrzymał przesyłki, i mam do mnie pretensje że wcale jej nie wysłałem.
    Sprawdziłem - faktycznie, poczta pokazuje że numer przesyłki istnieje, ale czeka ona na nadanie, i nie jest w posiadaniu poczty.
    Czyli kupujący ma rację, nie jego problem że poczta zgubiła paczkę.
    Tylko okazuje się że ja też nic nie mogę zrobić. Gdybym nadał paczkę na poczcie, i tam kupił etykietę i zapłacił za wysyłkę, to miałbym dowód w postaci rachunku z poczty że paczkę nadałem.
    Korzystając z eBay takiego dowodu nie mam - poczta twierdzi że owszem, zapłaciłem za przesyłkę przez eBay, ale nigdy tej paczki nie mieli. W związku z tym ubezpieczenie przesyłki które wykupiłem też jest nieważne - bo numer przesyłki pokazuje że paczka nigdy nie została nadana. Gdyby ją najpierw zeskanowali a potem zgubili, to owszem, ale tak jak jest, to mogę się pocałować w d....
    Podsumowując: jestem zmuszony oddać pieniądze kupującemu i pogodzić się ze stratą obiektywu. Dlatego radzę wszystkim aby nie opłacać przesyłki bezpośrednio na eBay, lepiej iść zapłacić na poczcie, bo w przypadku problemów przynajmniej ma się dowód nadania paczki.
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 13.04.22 o 17:26

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Ważny komunikat, dziękuję.
    Edytowałem, poprawiając formatowanie. Tekst nie był widoczny na ciemnej skórce.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Mieszka w
    3city
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Będziesz zgłaszać problem na policję?

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    Może najpierw reklamacja do eBay'a ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Będziesz zgłaszać problem na policję?
    Ale co tu zgłaszać? Zagubienie przesyłki przez pocztę? To się zdarza i nie jest karalne przecież.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Może najpierw reklamacja do eBay'a ?
    Nie mam co reklamować - zgodnie z regulaminem, kupujący nie otrzymał towaru. Numer przesyłki to potwierdza. Muszę oddać pieniądze, wszystko się zgadza.
    Powiedzą mi że jeżeli przesyłka została zagubiona, to powinienem reklamować na poczcie. Żeby reklamować na poczcie, trzeba mieć dowód nadania. Paragraf 22, kółko się zamyka.
    Dlatego właśnie napisałem ten wpis żeby ostrzec ludzi że w systemie jest luka na którą trzeba uważać.

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    278
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ale co tu zgłaszać? Zagubienie przesyłki przez pocztę? To się zdarza i nie jest karalne przecież.
    .
    I nic z tym nie zrobisz?
    3300$ piechotą nie chodzi.

Zwycięzca popRAWki Awatar Cru
    Mieszka w
    3city
    Siła reputacji
    42
    Moja galeria
    Ktoś odebrał od ciebie paczkę, ktoś zaparakowal autem I potem nim odjechał, ale w sumie, to twoja kasa, nie wiem jak działa prawo w stanach ale może da się udowodnić ze danego dnia miły znany poczcie pan był w tym miejscu i odebrał paczkę.
    No ale jak lubisz być dymany to nie moja sprawa. Ja osobiście wykorzystałbym wszelkie możliwości.

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    I nic z tym nie zrobisz?
    3300$ piechotą nie chodzi.
    Nie jestem w stanie nic zrobić. Chyba że zastrzelić listonosza?
    Bo nic innego mi nie zostaje.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Cru Zobacz posta
    Ktoś odebrał od ciebie paczkę, ktoś zaparakowal autem I potem nim odjechał, ale w sumie, to twoja kasa, nie wiem jak działa prawo w stanach ale może da się udowodnić ze danego dnia miły znany poczcie pan był w tym miejscu i odebrał paczkę.
    No ale jak lubisz być dymany to nie moja sprawa. Ja osobiście wykorzystałbym wszelkie możliwości.
    To powiedz mi jakie mam możliwości, bo nie rozumiesz chyba co napisałem.
    Nikt nie kwestionuje (najmniej listonosz) że paczka została nadana. On pamięta że dawałem mu jakąś paczkę. Czy konkretnie tą, tego nie wie, bo nie pamięta przecież numeru przesyłki każdej paczki którą miał w ręce. Paczki giną na poczcie od czasu do czasu, dlatego należy przy paczkach wartościowych wykupić ubezpieczenie.
    Takowe ubezpieczenie wykupiłem.
    Problem w ty, że w celu zgłoszenie szkody i odzyskaniu pieniędzy z ubezpieczenia za zagubioną przesyłkę, należy dysponować dowodem nadania z poczty.
    Ja takiego nie dowodu według poczty nie mam, bo wykupiłem przesyłke przez eBay, rachunek z eBay nie jest dowodem nadania.
    I tu się kółko zamyka.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 13.04.22 o 18:45

Awatar koza
    Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    No ale chwila, przecież to wygląda, że to poczta/listonosz oszukał - listonosz odebrał paczkę i nie wbił w system/nie dał potwierdzenia?

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    No ale chwila, przecież to wygląda, że to poczta/listonosz oszukał - listonosz odebrał paczkę i nie wbił w system/nie dał potwierdzenia?
    Nie wiem czy oszukał, po prostu nie zeskanował przy odbiorze, i nie, nie dał potwierdzenia, nigdy wcześniej nie dawał zresztą.