Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Foch kano

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Zdjęcie które kolega kano wrzucił do wątku konkursowego nie było ani jego ani żadnego innego użytkownika OC.
    Zdziwiłem się gdy to zdjęcie w tym wątku zobaczyłem. Nie wiem po co je tam pokazał. To temat dotyczący najlepszego zdjęcia użytkowników forum danego miesiąca. A tego zdjęcia nie wykonał żaden user forum.
    Bardziej z sensem byłoby gdyby je pokazał w temacie co mnie zasmuciło.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    @Hiszpan63 - moja żona, jak zobaczyła to zdjęcie to się rozpłakała. Nigdy więcej mi takich zdjęć nie pokazuj...
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Mieszka w
    Wrocław
    Siła reputacji
    151
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    @Hiszpan63 - moja żona, jak zobaczyła to zdjęcie to się rozpłakała. Nigdy więcej mi takich zdjęć nie pokazuj...
    Bogdan @Hiszpan63 ma trochę racji. Tylko jak pisałem, zdjęcie powinno być zrobione przez @kano. Powinno, jeśli by było zamieszczone, to w wątku autora z ostrzeżeniem o drastyczności zdjęć.
    W takiej formie jak się pojawiło, jest to niedopuszczalne.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    358
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Zdjęcie które kolega kano wrzucił do wątku konkursowego nie było ani jego ani żadnego innego użytkownika OC.
    Zdziwiłem się gdy to zdjęcie w tym wątku zobaczyłem. Nie wiem po co je tam pokazał. To temat dotyczący najlepszego zdjęcia użytkowników forum danego miesiąca. A tego zdjęcia nie wykonał żaden user forum.
    Dlatego właśnie tego zdjęcia (i to niezależnie od opinii co do jego drastyczności) nie można było pozostawić w wątku konkursowym. Moderatorzy mieli dwie możliwości - usunąć je lub przenieść do innego wątku (szkoda że został zamknięty watek 'Wojna na Ukrainie do którego tematycznie by pasowało). Miałem już możliwość obejrzenia tego zdjęcia (dostałem je na PW) i potwierdzam że faktycznie jest drastyczne. Zdjęcie może budzić gwałtowne reakcje, ale z drugiej strony w tym co pisze Hiszpan63 jest dużo racji. Pudrowanie rzeczywistości powoduje że młode pokolenie postrzega wojnę (a przynajmniej do niedawna postrzegało - mam nadzieję, że od kilku dni to się zmienia) jako emocjonującą przygodę zapominając o okropnościach i nieszczęściu które ze sobą niesie. Być może rozwiązaniem byłoby zamiast wstawienia samego zdjęcia wstawienie linku do niego z jednoczesnym uprzedzeniem że zdjęcie do którego link prowadzi jest drastyczne. Kolejna kwestia to twarze - z jednej strony ich rozmazanie powodowałoby zmniejszenie wyrazistości przekazu, z drugiej - ci zabici mieli zapewne jakąś rodzinę która ma zapewne dostęp do Internetu, być może nawet przebywa w Polsce i mogłaby natrafić na to zdjęcie. Co by poczuli rozpoznając na nim swoich bliskich?
    Niestety idealnego rozwiązania dla moderatorów w takiej sytuacji nie ma - każde ma zalety i wady. Przyznam, że sam nie wiem jaką bym na ich miejscu podjął decyzje w takiej sytuacji.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Nie widziałem tego zdjęcia, ale (nizależnie od tego co na nim było) mam dwie uwagi:
    1. Jeśli inkryminowane zdjęcie nie było zrobione przez naszego usera, nie miało prawa być zgłoszone do konkursu.
    2. Jeżeli nie wolno na forum pisać o wojnie, to tym bardziej nie powinno być zezwolenia na pokazywanie zdjęć o wojnie.
    Dyskusja o tym czy takie zdjęcia, jak i dlaczego pokazywać lub nie jest z gruntu skazana na zamknięcie przez administrację bo może zejść na politykę lub światopogląd.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    117
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez helmuth Zobacz posta
    .....
    Dyskusja o tym czy takie zdjęcia, jak i dlaczego pokazywać lub nie jest z gruntu skazana na zamknięcie przez administrację bo może zejść na politykę lub światopogląd.
    ... i słusznie . Nie ma zdjęcia , nie ma po co strzępić języka po próżnicy .

Animator Zwycięzca OlyRulez Awatar edorka
    Mieszka w
    Chorzów
    Siła reputacji
    166
    Moja galeria
    @Hiszpan63 nie mogę Ci dać plusa ale bardzo się z Tobą zgadzam i zastanawiam się co by zrobiła nasza polska złota młodzież wychowywana w wielkim patriotyzmie gdyby to nasz kraj spotkało

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez edorka Zobacz posta
    @Hiszpan63 nie mogę Ci dać plusa ale bardzo się z Tobą zgadzam i zastanawiam się co by zrobiła nasza polska złota młodzież wychowywana w wielkim patriotyzmie gdyby to nasz kraj spotkało
    Dałbym plusa Hiszpanowi i Tobie ( tu lekki szok, bardzo się zmieniłaś ), ale system... , jeszcze dałbym plusa apezetowi za całokształt pracy, jako jedynemu myślącemu adminowi. Wracam na autobana, fajnie się tu zagląda z lekkiej perspektywy
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    335
    Moja galeria
    Zapytaj młodzieży, pewnie dalej grałaby na swoich smartfonach i podniecała się facebookami, tiktokami i instagramami dokąd by mogła, ale mogę być w wielkim błędzie...

My z Bodzipem zapewne byśmy kosy przekuli na sztorc, wyostrzyli widły i zaczęli kopać w lesie ziemianki, każdy w swoim powiecie...
    Ostatnio edytowane przez apz ; 7.03.22 o 18:27
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    459
    Moja galeria
    @Hiszpan63 nie mogę Ci dać plusa ale bardzo się z Tobą zgadzam
    Ja od dłuższego czasu się szykuję i system mi środkowy palec pokazuje

zastanawiam się co by zrobiła nasza polska złota młodzież wychowywana w wielkim patriotyzmie gdyby to nasz kraj spotkało
    Nasz złota młodzież jest odważna tylko na stadionach, ewentualnie jak gra na komputerze i ma 7 żyć...
    ps. może ja bym tak na snajpera ? 50 lat temu wygrywałem zawody strzeleckie w Rzeszowie w karabinku KBKS
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Uprawnienia umieszczania postów