Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Jaki antywirus / firewall na PC

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Na dwóch notebookach mam dwa AV, na jednym McAfee, na drugim Norton, oba się sprawdzają, nie potrafiłbym wskazać, który jest lepszy.
    jest dobrze

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Kupiłem ESET, zainstalowałem, wszystko śmiga jak należy, minimalistyczny interfejs bez zbędnych bajerów - podoba się. Dziękuję wszystkim bardzo za podpowiedzi.

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Będziesz pan zadowolony. Podobnie jak Bodzip używam od kilkunastu lat. Kiedys się nazywał NOD32 i był bardzo znany. Teraz mniej. Nie reklamują się, to chyba dlatego.

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Będziesz pan zadowolony. Podobnie jak Bodzip używam od kilkunastu lat. Kiedys się nazywał NOD32 i był bardzo znany. Teraz mniej. Nie reklamują się, to chyba dlatego.
    Taki mało znany to on nie jest 110 milionów aktywnych licencji to nie jest mało.

Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Siła reputacji
    335
    Moja galeria
    Używam od lat Nortona na kilku komputerach i smartfonach i mam spokój...
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    A to ja tak tylko dopytać chciałem w jednej kwestii.
    Darmowe programy to wiadomo trochę okrojone względem płatnych .
    Używacie płatnych antywirusów tylko?

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dodam tylko małą uwagę do ESETa - ostatnio używane wersje służbowe zrobiły się 'lekko cięższe', ale tylko jeśli chcesz coś więcej zrobić niż normalna praca w tle (ta ostatnia jest nadal prawie nieodczuwalna).
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Awatar m_a_g
    Mieszka w
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Tak. Darmowe oprogramowanie to przeważnie sam program AV, bez firewalla i kontroli aplikacji w czasie rzeczywistym, przez co zapewnia gorszy stopień ochrony.
    W dużym uproszczeniu: darmowa wersja, sam AV, przy skanowaniu komputera wykryje tyle samo złośliwego oprogramowania (o ile jakieś jest) co płatna wersja, natomiast płatna wersja (pełen pakiet) działa w ten sposób aby w ogóle zapobiec infekcji poprzez zablokowanie tego oprogramowania zanim zdąży się przedostać do komputera.

Darmowa wersja to trochę taki wabik: w razie problemów instalujesz za darmo i pokazuje Ci ile masz syfu w komputerze, którego można by potencjalnie uniknąć gdyby używać pełnej wersji. Oczywiście darmowa wersja potrafi też to złośliwe oprogramowanie usunąć (w większości przypadków). Natomiast nie da ochrony przed ponownym jego przedostaniem się do komputera.

To oczywiście uproszczenie, wszystko zależy od tego o jakim oprogramowaniu konkretnie mowa, ale w większości przypadków tak to właśnie działa.

- - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez zigger Zobacz posta
    Dodam tylko małą uwagę do ESETa - ostatnio używane wersje służbowe zrobiły się 'lekko cięższe', ale tylko jeśli chcesz coś więcej zrobić niż normalna praca w tle (ta ostatnia jest nadal prawie nieodczuwalna).
    Nie mam porównania jak było kiedyś, ale wczoraj po instalacji ESETa program robił pełny skan całego systemu, podczas którego obciążenie procesora wynosiło jakieś 6% .To nie tak źle. Po zakończeniu skanu i przejściu do pracy w tle, obciążenie procesora spadło praktycznie do zera.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 7.03.22 o 15:51

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie mam porównania jak było kiedyś, ale wczoraj po instalacji ESETa program robił pełny skan całego systemu, podczas którego obciążenie procesora wynosiło jakieś 6% .To nie tak źle. Po zakończeniu skanu i przejściu do pracy w tle, obciążenie procesora spadło praktycznie do zera.
    Dokładnie, tak jest i u mnie. Zatem, oby dobrze się sprawował

Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Jeśli chodzi o darmowe, to może rzuć okiem na pakiet AVIRA. Ma chyba całkiem dobre opinie, a i oferuje relatywnie sporo w wersji bezpłatnej. Chociaż pewnie są lepsze programy.
    Ostatnio edytowane przez zigger ; 7.03.22 o 19:28
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Siła reputacji
    209
    Moja galeria
    Ja miałem AV ale nowy Windows go nie lubił, wyraźnie zwalniał swoje działanie, a po usunięciu jest ok.
    W pracy jest Eset i działa bardzo dobrze.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2