Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26

Wątek: Wojna na Ukrainie

Mieszka w
    Białystok
    Siła reputacji
    58
    Moja galeria
    Ale wtedy Rosja przestałaby utrzymywać Białoruś,
    a EU też by nie sponsorowała dyktatury kierownika kołchozu.

Obejrzyj ostatni link.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    Ale wtedy Rosja przestałaby utrzymywać Białoruś,
    a EU też by nie sponsorowała dyktatury kierownika kołchozu.

Obejrzyj ostatni link.
    Bo Rosja jest mądrzejsza? Porównaj budżet Rosji i Europy. Jeśli Rosja była w stanie utrzymać, to Europa byłą w stanie czynić cuda i mieć dodatkowy bufor tanim kosztem. Teraz ma jedyny bufor naszym kosztem. Nie wygrał bogatszy, wygrał mądrzejszy, a nasi politycy się jarali do oporu. Szczyt głupoty.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Mieszka w
    Białystok
    Siła reputacji
    58
    Moja galeria
    Utrzymywać dyktatora, który w taki sposób obchodzi się ze swoim narodem?
    To nieprzyzwoite.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    282
    Moja galeria
    Jasne, obecna sytuacja dużo przyzwoitsza. Swojego dyktatora można było oswajać metodą kija i marchewki, teraz on ciebie oswoi metodą ruskiego wojska.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Mieszka w
    Białystok
    Siła reputacji
    58
    Moja galeria
    To fantazje.
    Ł miał i ma g... do gania. Mógł i może tyle na ile Putin popuści mu smycz.
    Gospodarka Białorusi bez Rosji nie istnieje.

Putin nie oddałby dostępu do bramy smoleńskiej -o Białoruś po ewentualnej rewolucji byłaby wojna na 100%.
    Ł ściemniał ze zbliżeniem do EU -wyrwał trochę kasy, a potem wyrwał jeszcze więcej kasy od Rosji.

Teraz Białoruś też będzie miała sankcje -z jej terenów operują wojska rosyjskie, wystrzeliwane są rakiety.
    Możemy zapomnieć o Białorusi jako o bycie państwowym.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 24.02.22 o 17:15

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    61
    Moja galeria
    Wydaje się, że Białoruś powróci do "macierzy", Łukaszenka nie ma już chyba nic do gadania, wielka Rosja się zbliża.
    jest dobrze

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    Żeby nie było wątpliwości - uważam, że to co robi obecnie Putin to bandytyzm i powinien za to odpowiedzieć.
    Ale pewnie włożę kij w mrowisko...

Mam znajomego, który kilka lat temu wielokrotnie jeździł na Białoruś. Wiecie jakie wyniósł wrażenia - spokoju, porządku i bezpieczeństwa. Oczywiście - nie musiał tam żyć i martwić się, czy za gdzieś rzucone słowo nie wyląduje w więzieniu. Ale kiedy rozmawiał z ludźmi to również słyszał podobne opinie - jest biednie i trzeba uważać co się robi i mówi (i gdzie) ale generalnie da się żyć.
    "Dobry Pan" pozwala żyć - niektórym to w zupełności wystarczało - jest co zjeść, co wypić, nie kapie na głowę...
    Zobaczcie na Syrię i Irak, a może najbardziej na Libię.
    Jasne - rządzili tam podobni dyktatorzy jak obecnie Putin i Łukaszenka - ale w tych krajach było spokojnie i większość ludzi ponownie się nie uskarżała. Jasne, że były prześladowania, jasne że niestety ginęło dużo ludzi tylko za to, że odważali się mieć inne zdanie od tych dyktatorów.
    To z naszej perspektywy "totalnie niedemokratyczne" - prześladowania i więzienie przeciwników władzy.
    I jest to racja - kiedy patrzymy na to z perspektywy naszych krajów, a jeszcze bardziej krajów tzw. Zachodu, gdzie demokracja kształtowała się przez setki już lat.

Ale w tamtych regionach takiej tradycji nie było. I czym poskutkowało wprowadzania "american freedom" w tych krajach - hekatombą zwykłych ludzi, którzy chcieli jedynie spokojnie przejść przez życie.
    I obecnie w tych krajach jest tylko totalny chaos i cierpienie niewinnych ludzi.

Z drugiej strony taka strategia Zachodu dała nam w Europie ponad 70 lat pokoju (ok. względnego - biorąc pod uwagę np. wydarzenia na Bałkanach).
    Gdyby nie obecność "policjanta" w postaci Ameryki być może już dawno bylibyśmy po III a może i kolejnych światowych wojnach.

Trudne to, ale wcale nie takie jednoznaczne jak by się mogło na pierwszy rzut oka wydawać...

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Mam znajomego, który kilka lat temu wielokrotnie jeździł na Białoruś. Wiecie jakie wyniósł wrażenia - spokoju, porządku i bezpieczeństwa.
    Pamiętam czasy głębokiej komuny, kiedy też wydawało się spokojne i bezpiecznie.
    Potem był Grudzień 70'.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    73
    Moja galeria
    A potem sierpień i grudzień '81...
    Prawda, nie da się z tym polemizować.
    Ale po tym mieliśmy rok 1989 - do którego jednak "dorośliśmy" sami.
    Białorusini pokazali, że dorastają dwa lata temu - i mimo, że teraz chwilowo "Baćko" wydaje się wygrywa, to już niedługo go będzie...
    Chociaż teraz ma wsparcie "wielkiego brat" ze wschodu, a tego tak łatwo się nie da pozbyć.

Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Mieszka w
    Szczecin
    Siła reputacji
    344
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Ale po tym mieliśmy rok 1989 - do którego jednak "dorośliśmy" sami...
    Nie całkiem sami. Był dostęp do innych niż oficjalne wiadomości. Mimo zagłuszania dało się słuchać Głosu Ameryki, Wolnej Europy czy choćby Radio Tirana.
    Dziś wystarczy zablokować internet i dostępu do niezależnej informacji nie ma. Chyba że jeszcze da się coś posłuchać na krótkich falach.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA