Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Okołopremierowe porównania i dyskusje sprzętowe

  1. #1
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria

    Okołopremierowe porównania i dyskusje sprzętowe

    Cytat Zamieszczone przez ems Zobacz posta
    @paparapa

    Chyba jednak nie do końca.

    Załącznik 241916

    Tiaaa faktycznie.

    Porównanie parametrów obiektywów 100-400 od sigmy i olympusa. Sigma 150- 600 jest faktycznie cięższa o 0.8 kg i jest dłuższa o 6cm. Ale to jest 600 mm
    Jakie długie jest 600mm od olympusa?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu (1).jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	1,02 MB
ID:	241938

    Jak widać olympus jest większy i cięższy . Gdy założę FTZ to całość jest dłuższa od szkła olympusa o 6mm, a
    i wagowo jest niemal identyczne.A mam wtedy 45MPXową matrycę.


    Przerzucanie się internetowymi obiegowymi opiniami mija się z sensem. Liczą się fakty jak powyżej
    Nie wiem jak Ty, ale ja podchodzę do sprzętu foto jak do narzędzia. Narzędzia które ma wykonywać najlepiej jak to możliwe Postawionych przed nim zadań.
    Jak np. młotek piła itd. Nie kupię do wbijania 5 calowych gwoździ 200 gramowego młotka.
    Kupuję taki sprzęt jaki spełnia moje oczekiwania. Nie interesuje mnie czy jest ładny czy brzydki.Czy tele warzy kilogram więcej czy mniej. I tak
    robię nim zdjęcia ze statywu lub monopodu.
    Taki sprzęt to nie biżuteria .

    I jeszcze jedno. Dla mnie liczy się jakość obrazka. Nie muszę umieć w danej chwili obrobić każde zdjęcie. Mogę do niego wrócić za kilka lat.
    Ale też dla tego, wymagam jak najlepszego obrazka.

    A różnicę w jakości pokazał nasz nadworny czarodziej @m_a_g. Jeśli jednak nie zauważasz różnicy, to możesz być spokojny. Nic nie tracisz.

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    @paparapa w sumie zgoda z tym co napisałeś, ale jednak jeśli porównujesz szkła to uwzględnij w tym też "efekt" matrycy.
    Wiem, że to duże uproszczenie, ale w m4/3 to szkło to odpowiednik 200-800 mm, a to jednak istotna różnica.

    Chcąc porównywać chyba powinieneś jako odpowiednik podać np. Lumix G VARIO 45-200 mm f/4.0-5.6 II POWER O.I.S.który waży... 370 gram.

  3. #3
    Awatar r_m
    Dołączył
    Dec 2021
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    95
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    ewentualnie PanaLeica 50-200 (655 g) ale wtedy się okazuje, że to inne światło bo chyba f2.8-4

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    @paparapa w sumie zgoda z tym co napisałeś, ale jednak jeśli porównujesz szkła to uwzględnij w tym też "efekt" matrycy.
    Wiem, że to duże uproszczenie, ale w m4/3 to szkło to odpowiednik 200-800 mm, a to jednak istotna różnica.

    Chcąc porównywać chyba powinieneś jako odpowiednik podać np. Lumix G VARIO 45-200 mm f/4.0-5.6 II POWER O.I.S.który waży... 370 gram.
    Obiektyw 100-400 podpięty do Z7 umożliwia cropowanie do DXa I do MFT. A jednocześnie mam kapitalną puszkę do krajobrazu.
    Miałem krótko Panasonica 100-400 i okazało się że reklamy przerosły jego faktyczne osiągi. Pełno klatkowe szkło pracuje w cropie najdoskonalszą swoją częścią. Nie ma winiety
    Podostrzania przez puszkę itd.

    Czy parametry obiektywów w FF i MFT są określane w tej samej mierze. W tym i tym systemie są to obiektywy np. 400mm.
    Ale gdy zaczniesz się bawić w ekwiwalent ogniskowej to musisz też uwzględnić ekwiwalent przysłony. Tak przynajmniej mi się wydaje.
    I wtedy masz owszem 800mm ale F z racji kropa x 2.

    Myślę koledzy że każdy z nas może pozostać przy swoim zdaniu. Bo to tylko o tylko zabawa. Niech foty decydują, a nie nieskończone dyskusje o tym samym.
    Porównywać można wszystko ze wszystkim, ale nie przekłada się to jednak na zdjęcia.
    Jak przyszedłem tu na forum kilka lat temu. To dziennie w galerii pojawiało się kilkanaście zdjęć . A nawet więcej.
    A teraz co? Po co kupować ten sprzęt, Za tyle kasy . Skoro nikt nie chce pokazać swoich prac? Na forum fotograficznym najmniej ważną rzeczą stała
    się fotografia. Za to mogę się tu dowiedzieć niemal o wszystkich innych rzeczach.

    Przepraszam za offtopa. Już się wyłączam.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    z ekwiwalentem przysłony to już pojechałeś, swiatło to światło, z resztą masz 110 % racji, mnie tam m4/3 wystarczają jak na moje umiejętnościi to chyba jest najważniejsze tylko ja nie zarabiam na foto
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    z ekwiwalentem przysłony to już pojechałeś, swiatło to światło, z resztą masz 110 % racji, mnie tam m4/3 wystarczają jak na moje umiejętnościi to chyba jest najważniejsze tylko ja nie zarabiam na foto
    Może pojechałem może nie. to nie istotne. Wiele razy tu na forum pisano że jeśli nie ma deficytu światła to to da się z tym żyć. Kolega jagger pracuje z lampami więc musi mu to wystarczyć. Mimo że jednak chciałby lepiej.

    Zrób zdjęcia swoim sprzętem, który ci wystarcza, o czwartej nad ranem w lesie. Może być makro albo małe ptaki. I wrzuć do pokaż swojego ptaka.
    Albo może jakiś zachód słońca i porównaj to co ci wyjdzie ze zdjęciem poprawkowym 6/21.

    Ja robiłem takie porównania. I cóż .... przepaść.Nawet nie chce mi się pisać. Po co mam się narażać sztywnemu "elektoratowi".

    A jeszcze jedno. Za Z7 zapłaciłem 400 euro mniej niż kosztuje teraz om-1.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Może pojechałem może nie. to nie istotne. Wiele razy tu na forum pisano że jeśli nie ma deficytu światła to to da się z tym żyć. Kolega jagger pracuje z lampami więc musi mu to wystarczyć. Mimo że jednak chciałby lepiej.

    Zrób zdjęcia swoim sprzętem, który ci wystarcza, o czwartej nad ranem w lesie. Może być makro albo małe ptaki. I wrzuć do pokaż swojego ptaka.
    Albo może jakiś zachód słońca i porównaj to co ci wyjdzie ze zdjęciem poprawkowym 6/21.

    Ja robiłem takie porównania. I cóż .... przepaść.Nawet nie chce mi się pisać. Po co mam się narażać sztywnemu "elektoratowi".

    A jeszcze jedno. Za Z7 zapłaciłem 400 euro mniej niż kosztuje teraz om-1.
    czwarta nad ranem w lesie to przed wschodem słońca, wszystko co teraz jest na rynku dostępne dla nas będzie miało deficyt światła - http://slonce.alternatywne.info/kalendarz/06_2022.html
    reszta to Twoje odczucia/ oczekiwania które nie muszą być takie same jak moje
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  8. #8
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    czwarta nad ranem w lesie to przed wschodem słońca, wszystko co teraz jest na rynku dostępne dla nas będzie miało deficyt światła - http://slonce.alternatywne.info/kalendarz/06_2022.html
    reszta to Twoje odczucia/ oczekiwania które nie muszą być takie same jak moje
    Ok, mnie będę brnął w tą dyskusję. Masz rację.

  9. #9
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Ok, mnie będę brnął w tą dyskusję. Masz rację.
    Jestem na OC jakiś czas i takie dyskusje tyczą się jednego .
    Wyższości świąt Bożego Narodzenie nad Wielkanocą.
    Także masz rację.
    Takie dyskusje do niczego nie prowadzą.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Jestem na OC jakiś czas i takie dyskusje tyczą się jednego .
    Wyższości świąt Bożego Narodzenie nad Wielkanocą.
    Także masz rację.
    Takie dyskusje do niczego nie prowadzą.
    dokładnie, nie dla wszystkich to samo jest najlepsze/najgorsze
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

Podobne wątki

  1. Dyskusje o metodzie i głosowaniu...
    By apz in forum Konkurs Fotografia Miesiąca
    Odpowiedzi: 332
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 21:59
  2. Złoty karp - 2 największe sprzętowe życzenia
    By Hom_er in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.09.13, 17:57
  3. Dylematy sprzętowe kontra robienie zdjęć
    By piotreek27 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 6.02.13, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.