Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Wątek: Okołopremierowe porównania i dyskusje sprzętowe

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    Jestem na OC jakiś czas i takie dyskusje tyczą się jednego .
    Wyższości świąt Bożego Narodzenie nad Wielkanocą.
    Także masz rację.
    Takie dyskusje do niczego nie prowadzą.
    Jedna mała uwaga. prowadzą tylko nie tam gdzie ludzie by chcieli iść. Przyznanie mi w tym wątku racji mogłoby u wielu osób spowodować dość nieprzyjemne reperkusje.
    Wszak każdy z nas idąc przez życie dokonuje nieskończoną ilość wyborów. I większość z nas jest święcie przekonana że te wybory były najlepszymi z możliwych.
    I tu się zaczynają schody.... Bo jeśli ja miałbym rację, że MFT jest fajny do pewnych zastosowań, ale nie wszystkich. To ktoś mający ten sprzęt i traktujący go jak członka rodziny, musi z automatu negować w obronie swojej psyche. .
    Przyznanie mi racji byłoby potwierdzeniem dokonania nie najlepszego wyboru w przeszłości, Oczywiście w pewnych aspektach. I wpłynęłoby to na obniżenie samooceny. A na tym co by pozostało,
    oszalałe ze wściekłości ego robiło by biednemu skołowanemu ludkowi wodę z mózgu, i czarną dziurę w umyśle.

    Więc jeśli ktoś uważa, że MFT mimo faktów, jest lepsze od innych sprzętów. To niech tak zostanie. Będzie bezpieczniej i przyjemniej na forum bez pyskówek i docinania.
    Może dowiemy się więcej o robieniu zdjęć?

  2. #12

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ale chyba nie wszyscy są tak zafiksowanie na "moje najlepsze , bo moje".?Pewnie jest tu sporo osób, ktore oprócz m4/3 maja jeszcze sprzet w innych sytemach i stosuja dany sprzet do danej potrzeby.Bo przecież trudno powiedzieć, że sandały są lepsze od gumowców, wszystko zależy od pogody, wygody itp., suche ciepłe lato wiadomo, gumowce nijak nie pasują, w chlodny deszczowy dzień po lesie jak najbardziej.Ja na spacer częsciej wezmę m4/3 lub apsc niż ff, choć z punktu jakości obrazka to zależność jest odwrotnie proporcjonalna, wygrywa wygoda..Osobiście najbardziej cenie wypowiedzi krytyczne jako najwiecej wnoszące odnośnie danego sprzętu, jeśli są merytoryczne, bo wtedy możemy ocenić i zalety i wady i dokonać jakiegoś tam wyboru.

  3. #13
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Hmmm, ja mam tylko MFT i... smartfona - czy jestem zafiksowany ?
    Ciągnąłem Twoje zdjęcie w poprawce i ciągnąłem i przestać nie chciało i dobrze wychodziło.
    Ale, MFT przy jego ograniczeniach nauczył mnie obróbki, nauczył mnie robienia zdjęć przy maksymalnym wykorzystaniu tego co się ma - sprzętu, światła i tej szarej substancji między uszami.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Trzeba ustalić priorytetowe zastosowania i wybierać sprzęt pod ich kątem, a resztą się nie martwić, bo tę mniej istotną resztę da się fotografować dosłownie wszystkim.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #15
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A jeszcze jedno. Za Z7 zapłaciłem 400 euro mniej niż kosztuje teraz om-1.
    A ile wydałeś na szkła i jakie?
    Ile ważą te szkła?


    Pewnie też wiesz, że na Olympusy są różne promocje (które ogólnie mnie wkurzają, bo nie można po prostu czegoś kupić, tylko trzeba często czekać żeby "nie być łosiem") i pewnie za kilka miesięcy będzie sporo taniej w różnych zestawach.

    m43 jest gorsze w różnych względach od FF, ale:
    a) jest coś takiego jak stosunek jakości do ceny (moim zdaniem bardzo wysoki, gdy kupisz paczkę taką jak moja M1.2 + 12-40PRO za 5300),
    b) poza puszką trzeba kupić szkło - moje marzenie 85 1.2 Canona kosztuje 14 koła, pewnie 13 po zniżkach. 2.5x tyle co 45mm 1.2 Olympusa. Podsumowałem sobie nawet wszystkie moje olkowe zakupy i mi wyszło mniej, niż za jedno porządne szkło do FF.
    c) masa i rozmiar szkieł nie-pro - m10.2 + 17mm 1.8 schowasz do kieszeni. Co z tego, że gorzej, skoro masz zawsze przy sobie?

    Dodam, że niejednokrotnie słyszałem jak ludzie porównują 45mm 1.2 Olka z jakimiś stałkami 85 1.8 za 1500PLN. A że jestem na grupach Canona, Sony to widzę, że te magiczno-tanie szkła są idealne chyba tylko w oczach "przeciwników" m43, bo właściciele często na nie marudzą (że wolne, że trzeba przymykać do 3.5 albo i więcej).

    Zawodowiec koszący porządne siano za zdjęcia nie będzie się zastanawiał i weźmie FF, dla amatora punkty a/b/c są często kluczowe.

  6. #16

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    W sumie to mnie bawi, bo teraz na necie zaczynają się porównania 1mark3 kontra om1 przy iso 25600.Czy kiedykolwiek jakikolwiek fotograf zawodowiec czy amator zrobił jakiekolwiek zdjęcie nietestowe na takim iso? Przecież to nie używalne w jakimkolwiek formacie.Pytanie raczej czy om1 podniosła próg używalności z iso 800 na iso 3200? Reszta to ficzery. Dla jednych przydatne, dla innych nie ale to one zadecydują przy używalności iso 3200 o kupnie lub nie aparatu. Bo wygląda, że dojechaliśmy do krańca technologii czujników i czynnikiem współdecydującym będzie rodzaj fotografii kontra transportowość zestawu. A wojny ff kontra m43, równoważność f4 kontra f8 etc są dla tych co kupili coś tam i próbują potwierdzić właściwość wyboru swojej drogiej puszki. Niektórzy narzekają na olka, a potem i tak go kupują, bo to najlepszy kompromis nadany moment. Ludzie są dorośli i świadomi, a ktoś kto się choć trochę zainteresuje fotografią to raczej wie jakie narzędzie do tego wybrał (poza niespodziankami-wpadkami ze strony producenta).
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  7. #17

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    że niejednokrotnie słyszałem jak ludzie porównują 45mm 1.2 Olka z jakimiś stałkami 85 1.8 za 1500PLN. A że jestem na grupach Canona, Sony to widzę, że te magiczno-tanie szkła są idealne chyba tylko w oczach "przeciwników" m43, bo właściciele często na nie marudzą (że wolne, że trzeba przymykać do 3.5 albo i więcej).
    Dlaczego akurat 85/1.8 za 1500 ostry od 3.5?

    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1497159-REG
    vs.
    https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1023336-REG

  8. #18
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    link do dyskusji o nowym korpusie: https://forum.olympusclub.pl/threads...M?goto=newpost
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    W sumie to mnie bawi, bo teraz na necie zaczynają się porównania 1mark3 kontra om1 przy iso 25600.Czy kiedykolwiek jakikolwiek fotograf zawodowiec czy amator zrobił jakiekolwiek zdjęcie nietestowe na takim iso? Przecież to nie używalne w jakimkolwiek formacie.
    Już na APS-C używalne bywa ISO 12800, więc na FF tak samo używalne powinno być ISO 25600. Gdybym miał, to bym używał. W nocnym streecie ciężko jest zamrozić ruch idącego człowieka na niższych czułościach nawet z bardzo jasnymi obiektywami.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #20

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Bywa używalne to oznacza, że tak naprawdę używalne jest 6400. "Powinno być" a pytanie było czy ktokolwiek kiedykolwiek użył do nietestowego zdjęcia? I chwalił się tym zdjęciem - o zobacz jakie świetne. Pomijam jednego dyskutanta z optycznych który próbuje udowadniać coś dla udowadniania. A dla nocnego streetu wykorzystuje się jakieś światło zastane (latarnie,witryny,auta,okna) ale trzeba mieć pomysł na zdjęcie i szczęśliwie trafić w mikrochwilę albo walnąć serią i wybrać coś z serii.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

Podobne wątki

  1. Dyskusje o metodzie i głosowaniu...
    By apz in forum Konkurs Fotografia Miesiąca
    Odpowiedzi: 332
    Ostatni post / autor: 5.01.16, 21:59
  2. Złoty karp - 2 największe sprzętowe życzenia
    By Hom_er in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 1.09.13, 17:57
  3. Dylematy sprzętowe kontra robienie zdjęć
    By piotreek27 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 6.02.13, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.