Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wygodny plecak, ale nie w góry :)

  1. #1
    tt
    Gość

    Wygodny plecak, ale nie w góry :)

    Użyłem wyszukiwarki z hasłem PLECAK. Większość z Was szukała czegoś na wycieczki w teren, w góry.
    Ja mam inne pytanie.
    Od 2007 roku używam Naneu Alpha, wtedy kupionego za jakieś niewielkie pieniądze. Stara wersja, jeszcze nie AW.
    Archiwum produktów - NANEU PRO ALPHA L PLECAK CZARNY - Cyfrowe.pl
    Po tych 14 latach widać zużycie. Był ze mną na wielu górskich szlakach, spływach kajakowych, służył jako bagaż podróżny w samolocie.
    Trochę niewygodny w mieście.

    Kilka lat później kupiłem większy plecak w góry, ten, który tu na forum jest polecany:
    Manfrotto Off Road Hiker 30L
    Plecak Manfrotto Off Road Hiker 30L niebieski MB OR-BP-30BU Fotoaparaciki.pl
    Doskonały na moje górskie wycieczki.

    Do rzeczy. Potrzebuję plecak, z którym nie będzie problemu przy odprawie jako bagaż podręczny (chcę mieć sprzęt ze sobą na pokładzie).
    Chcę, żeby nie wisiało z niego milion pasków i klamer jak tego nie potrzebuję. Nawet pas biodrowy nie jest konieczny. Idealnie jakby miał dostęp z boku, tak jak ten mój górski.
    Nie musi mieć ekstra przestrzeni "poza fotograficznej", ale miło, jakby się dało przytroczyć kurtkę lub polar.
    Żeby był uchwyt na butelkę z wodą i mile widziana możliwość przypięcia statywu.
    Generalnie jak gdzieś lecimy, to na miejscu bierzemy auto. I potem z tego auta albo wycieczki po mieście, albo w terenie ale raczej nie są to całodniowe wypady.
    Powrót do auta, plecak do bagażnika i nie zastanawiam się potem, w kolejnej miejscówce, gdzie co jest, tylko biorę plecak i naprzód.
    Mam torby (w tym ponad dwudziestoletnią LowePro Nowa 3, której nie zamienię na nic innego), ale nie biorę ich na takie wypady. Nie mam ochoty przekładać sprzętu co chwilę.

    Zmieścić się musi 2xE-M5 (E-M1 pewnie kiedyś, ale to żadna różnica) i z dużych obiektywów 12-40 i może 75-300. Reszty maleństw nie wymieniam, bo nie warto.

    Szukałem i szukałem i wyszło mi coś takiego:
    LOWEPRO PROTACTIC BP 350 AW II (foto-szop.pl)
    Obejrzałem wszystko co znalazłem na YT, poczytałem recenzje.
    Czy ktoś ma jakieś zdanie o tym plecaku? Jakieś minusy?
    Sklep jest godny zaufania? (W sieci i tu na forum, znalazłem ostrzeżenie o podróbkach LowePro).

    Jakieś inne propozycje spełniające moje założenia? Przyznam, ze tyle tego jest, że można zwariować.
    Budżet mniej więcej jak na LowePro.

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Jak ma mieć boczną kieszeń, to pomyśl nad tymi modelami:
    https://allegro.pl/oferta/lowepro-ph...ak-11180894523
    http://www.eukasa.pl/plecak-thule-en...edium=referral

    Zwłaszcza to Thule wygląda typowo miejsko, choć miejsca na wodę nie ma i drugie body zdecydowanie musiałoby pójść do głównej kieszeni. Jeśli jednak chcesz go brać na pokład samolotu, to możesz raczej zapomnieć o kieszeni foto na 2 aparaty.

    Ze swojej strony proponuję rozważyć tego turystyka. Latam z pierwszym modelem po świecie i nigdy nie było problemu z zabraniem go jako bagaż podręczny:
    https://www.amazon.pl/Lowepro-turyst...f_B0982YCD9K/?

    Dokładnie z tym, ale w innej kolorystyce. Ten poniżej to raczej podróba, więc raczej odradzam tą aukcję
    https://allegro.pl/oferta/plecak-na-...-aw-5560499934

    Ewentualnie drugi model plecaka
    https://www.amazon.pl/Lowepro-LP3688...O/ref=sr_1_32?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Boczna kieszeń we wszystkich modelach plecaków Lowepro AW


  3. #3
    tt
    Gość
    @cissic
    Z tych zaproponowanych, to jednak większość jest zbliżonych do tego co już mam, czyli Manfrotto Off Road Hiker 30L.
    Aczkolwiek, jeśli dziś miałbym kupować, to zamiast Manfrotto chyba wziąłbym to:
    PhotoSport Plecak outdoorowy BP 15L AW III (GY) : Amazon.pl: Elektronika
    Świetne możliwości przenoszenia aparatu i wkładu z plecaka. No ale nie zbędę zmieniać, Manfrotto jest dla mnie ok.

    Natomiast muszę bliżej przyjrzeć się temu:
    LOWEPRO Photo ACTIVE BP 200 AW CZARNY Plecak - Fotografia - Sklep internetowy Allegro.pl

    Dzięki.

  4. #4
    tt
    Gość
    Szukałem, czytałem, oglądałem, zamówiłem Protatcic. Się zobaczy.

Podobne wątki

  1. Plecak/torba
    By Kamol3 in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11.11.13, 12:39
  2. torba / plecak
    By Jeronimo in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 860
    Ostatni post / autor: 16.10.13, 14:50
  3. Torba czy plecak ?
    By tyrkand in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21.12.12, 18:33
  4. plecak
    By miromat in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 1.09.12, 20:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.