Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Panasonic LUMIX G Vario 7-14 f/4 ASPH

  1. #21
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Słońce na chwilę wyjrzało zza chmur i takie coś udało mi się ustrzelić z balkonu.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P2090241s.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	478,5 KB
ID:	241557  

  2. #22
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    o kurde , to tylko wymieniać dupki
    Ale z tego co wiem, są problemy ze znalezieniem komparatybiln... no, pasującej

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Słońce na chwilę wyjrzało zza chmur i takie coś udało mi się ustrzelić z balkonu.
    To jest na 9mm, przynajmniej wg exif. Im szerzej tym gorzej

    Nie jestem mega biegły w Lightroom, ale może jest jakiś sposób, żeby te bliki usunąć?

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Obniżenie w tych miejscach saturacji fioletu powinno pomóc. To najprostszy i najmniej inwazyjny sposób.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #24
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dwa bliki z Laovy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wolowiec12.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	1,43 MB
ID:	241558 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wolowiec13.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	1,24 MB
ID:	241559
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #25
    tt
    Gość
    Nie, żebym narzekał... M43 ma wiele zalet, ale tu po raz pierwszy jestem zaskoczony negatywnie.
    Od 2007 roku zrobiłem UWA 4900 zdjęć.
    Miałem 3 obiektywy: Sony DT11-18, Sony E10-18, Fuji 10-24.
    Spośród tych wszystkich zdjęć wiele było ze słońcem w kadrze albo tuż obok.
    I teraz albo miałem szczęście, albo tego pilnowałem (bardzo często dodatkowo zasłaniam obiektyw dłonią) ale naliczyłem 15 zdjęć z blikami. Tak mniej więcej po równo z każdego z tych obiektywów.
    Wydawało mi się, że dla mniejszej matrycy łatwiej zrobić UWA. Ale może coś nie do końca rozumiem.
    Argument wielkości i masy, że niby mniejsze i lżejsze, kompletnie w przypadku tych UWA do mnie nie przemawia.
    Compact Camera Meter (camerasize.com)

    Załączam zdjęcia z największymi blikami, jakie namierzyłem. Nie obrabiane RAW - kliknięte tylko AUTO.
    Załącznik 241561

    Załącznik 241562

    Załącznik 241563

    Załącznik 241564

    Załącznik 241565

    Załącznik 241566

    Załącznik 241567

    Załącznik 241568

  6. #26
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ToTom Zobacz posta
    Nie, żebym narzekał... M43 ma wiele zalet, ale tu po raz pierwszy jestem zaskoczony negatywnie.
    [...]

    Wydawało mi się, że dla mniejszej matrycy łatwiej zrobić UWA. Ale może coś nie do końca rozumiem.
    Jestem zaskoczony że dopiero teraz zauważyłeś MFT i UWA to trudny temat.
    Im mniejsza matryca tym trudniej zrobić UWA pod nią. W MFT im szerzej tym gorzej, a UWA jest bolączką tego systemu.
    Przyczyna jest prosta - trudno jest zrobić bardzo szeroki i dobry optycznie obiektyw. Im krócej tym bardziej wypukłe soczewki, większe zniekształcenia, flary i co tylko jeszcze.
    Tylko że to co na FF w kadrze daje mi obiektyw 14mm, w MFT trzeba sięgać po 7mm.
    Ot i cała różnica w jakości obiektywów UWA w różnych systemach...

  7. #27
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Jestem zaskoczony że dopiero teraz zauważyłeś MFT i UWA to trudny temat.
    Na malutkiego 9-18 złego słowa nie powiem. Ma najważniejsze zalety MFT.
    Spróbowałem robienia panoram z ręki i łączenia w LR. Działa, ale to nie do końca to samo. Bardzo lubię sposób rysowania obiektywów UWA. Nic na to nie poradzę. Dlatego szukam 7mm.
    Tylko że połączenie Panasonica z E-M5 tylko uwypukla problemy. 7mm z Olympusa za drogie i za duże.
    Idealny wydaje się 8-25. Amen.
    Ale znów to tylko 1mm w stosunku do 9-18 i weź tu kurde bądź mądry...
    Cenowo wygląda to tak: (używane): Zuiko 8-25 (ok 3500), PL8-18 (ok 2800), P7-14/f4 (ok. 2000).
    Drogi ten 1mm (wiem: +większy zasięg, plus uszczelnienia + PRO)

  8. #28
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Kup używanego bezlusterkowca Sony APS-C plus Sigma 10-20 i będziesz miał szeroko + mniejsze zniekształcenia.

  9. #29
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Kup używanego bezlusterkowca Sony APS-C plus Sigma 10-20 i będziesz miał szeroko + mniejsze zniekształcenia.
    Absolutnie nie chcę. Uważam Nexy za super aparaty, miałem Nex 5 a potem 6 przez kilka lat.
    Muszę jakoś się ogarnąć w MFT. Przecież internety są pełne pięknych zdjęć UWA z tego systemu.

  10. #30
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Jeden z powyższych linków zawiera wyjaśnienie, dlaczego te flary są tak intensywne w Olkach: obiektyw przepuszcza zbyt dużo UV, a filtry UV w matrycach Olympusa są zbyt słabe. Możliwe rozwiązanie, podobno dające zadowalające efekty, to wymienić "dupkę" obiektywu na taką z rybiego oka Panasonica 8mm, mającą holder filtrów żelowych i wsadzić tam filtr UV.
    Trafiłem jeszcze na taki tekst:
    Purple Fringing with Panasonic MFT Lenses on Olympus MFT Bodies (alanwatsonforster.org)

    Cytat Zamieszczone przez ajt Zobacz posta
    Aha, mam to szkło od kilkunastu dni. Przed zakupem naczytałem się sporo, jednak postanowiłem zaryzykować. Najwyżej sprzedam za podobne pieniądze Póki co nie miałem jeszcze okazji na dłuższy spacer, żeby ocenić, na ile okaże się to dla mnie uciążliwe. Po testach z żyrandolem w kadrze mogę jedynie potwierdzić, że udało mi się uzyskać niewielkie flary. Porównywałem też z ZD 9-18 od starego 4/3 i tam w podobnym kadrze są o wiele mniejsze lub nawet niezauważalne.
    No właśnie miałem podobny pomysł: kupić, porobić zdjęcia, pobawić się a docelowo pewnie uzbierać na 8-25.
    Zobaczymy. Obiektywy to akurat stosunkowo bezpieczna inwestycja

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.