Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Panasonic LUMIX G Vario 7-14 f/4 ASPH

  1. #11

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Aż chciałem dać plusa, a tu zonk
    Dzięki Marku - dobra robota
    Też to chciałem napisać... a jako że mi system pozwolił, to plusik dodany

  2. #12
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.873
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Trochę mnie zaskoczyło przenoszenie kontrastu i flary w przypadku Laowy. Spodziewałem się, że przy prostszej jednak konstrukcji optycznej będzie pod tym względem lepsza od zoomów a tu jest porównywalnie z Panasonikiem, a nawet teraz po bliższym przyjrzeniu widzę ze może i nieco gorzej. Chyba jednak Chińczycy muszą jeszcze trochę nad technologia powłok przeciwodblaskowych popracować.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Dzięki za miłe słowa i plusa!
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #13
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Przełamałem swoje lenistwo i zrobiłem krótkie porównanie pod względem flar i blików trzech szerokokątnych obiektywów rektilinearnych do m4/3 - Olympusa 9-18f4-5.6, Panasonica 7-14f4 i Laowy 7.5f2.
    Bardzo, bardzo dziękuję. Analizuję dane

  4. #14
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Trochę mnie zaskoczyło przenoszenie kontrastu i flary w przypadku Laowy. Spodziewałem się, że przy prostszej jednak konstrukcji optycznej będzie pod tym względem lepsza od zoomów a tu jest porównywalnie z Panasonikiem, a nawet teraz po bliższym przyjrzeniu widzę ze może i nieco gorzej. Chyba jednak Chińczycy muszą jeszcze trochę nad technologia powłok przeciwodblaskowych popracować.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Dzięki za miłe słowa i plusa!
    Po pierwsze, naprawdę przydatne porównanie, więc ode mnie też wielkie dzięki!
    Po drugie co do pracy pod światło i flar - wydaje mi się że im jaśniejszy obiektyw tym trudniej je opanować. Pewnie masz też rację jeżeli chodzi o powłoki, te zawsze mogą być lepsze, ale problem nie dotyczy tylko firmy Laowa.
    Np. Panasonic Leica 10-25 f1.7 -niby Leica, a praca pod światło lub kiedy światło jest trochę poza kadrem nawet pomimo osłony przeciwsłonecznej w większości przypadków generuje mocne flary.
    Bardzo lubię ten obiektyw ale prawie przestałem go używać, bo z założenia miał być do wyjazdów / widoczków, a naprawdę trudno nim zrobić zdjęcie krajobrazowe o "złotej godzinie" nawet jeśli słońce jest poza kadrem - flary i bliki psują cały efekt. No chyba że ma się słońce za plecami.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 2.02.22 o 05:41

  5. #15

  6. #16
    tt
    Gość
    No dobra. Poczytałem, pooglądałem, podliczyłem zaskórniaki i zdecydowałem, że spróbuję w najbliższym sezonie tego 7-14. Pozostało zakupić jakiś używany.

  7. #17
    tt
    Gość
    Głupio tak samemu sobie odpowiadać, ale czy ktoś z Was fotografuje aparatami Olympusa i tym obiektywem?
    Bo znalazłem też wielokrotnie informację o problemie w takim połączeniu. Przykład:
    Panasonic 7-14mm f4 vs Panasonic Leica 8-18mm f 2.8-4.0 | DEV4WEB
    Panasonic 7-14mm, F4.0 na olympusie - Forum FM (fredmiranda.com
    Panasonic 7-14mm on Olympus - how good?: Micro Four Thirds Talk Forum: Digital Photography Review (dpreview.com)
    Ostatnio edytowane przez tt ; 9.02.22 o 10:30

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Ten problem powinien występować niezależnie od producenta korpusu. Na tylną soczewkę pada światło odbite od powierzchni matrycy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #19
    | OlyJedi Awatar ajt
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Radom
    Posty
    361
    Siła reputacji
    31
    Moja galeria
    Jeden z powyższych linków zawiera wyjaśnienie, dlaczego te flary są tak intensywne w Olkach: obiektyw przepuszcza zbyt dużo UV, a filtry UV w matrycach Olympusa są zbyt słabe. Możliwe rozwiązanie, podobno dające zadowalające efekty, to wymienić "dupkę" obiektywu na taką z rybiego oka Panasonica 8mm, mającą holder filtrów żelowych i wsadzić tam filtr UV.

    Aha, mam to szkło od kilkunastu dni. Przed zakupem naczytałem się sporo, jednak postanowiłem zaryzykować. Najwyżej sprzedam za podobne pieniądze Póki co nie miałem jeszcze okazji na dłuższy spacer, żeby ocenić, na ile okaże się to dla mnie uciążliwe. Po testach z żyrandolem w kadrze mogę jedynie potwierdzić, że udało mi się uzyskać niewielkie flary. Porównywałem też z ZD 9-18 od starego 4/3 i tam w podobnym kadrze są o wiele mniejsze lub nawet niezauważalne.
    Ostatnio edytowane przez ajt ; 9.02.22 o 12:01

  10. #20
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.094
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    o kurde , to tylko wymieniać dupki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.