Strona 75 z 97 PierwszyPierwszy ... 2565737475767785 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #741
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Też nie. Ja mam G9. Przemek porównuje do GH5 na którym on pracuje.
    Szczerze mówiąc nigdy nie porównywałem G9 do serii GH - nawet nie wiem czy tam jest ta sama matryca. Potrzebowałem aparat do zdjęć, a nie do filmów.
    Potrzebowałeś puszkę do zdjęć? Też coś....
    Ale faktycznie Ty masz G9. Coś mi się pomyliło.
    Sensor i MB takie same. A gdybym pokazał ci zdjęcia takich samych kadrów z tych puszek, nie odróżnił byś ich.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  2. #742

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    masz / miałeś któryś z aparatów które wymieniłem ? jasno zadałem pytanie - tak mi się wydawało ? (ma ktoś z forumowiczów porównanie działania AF pomiędzy E-M1v3/E-M1X/OM-1 ? chodzi mi głównie o AF-C, ptaki w ruchu ) i pojawiłeś się TY z wiedzą zaczerpniętą z netu, którą ja też posiadam, dalej sobie sam dopowiedz

    Fakt, ze rozpoznawanie ptakow pomaga. Ale mam wrazenie, ze funkcja jest niestabilna.
    Mam cala nieudana serie ptaka na duzym mleczu, chyba z ok 7 metrow, nie pamietam co to bylo-kopciuszek, albo cos w tym stylu. Niby wyswietlal te ramki rozpoznania ale zadne zdjecie nie jest ostre.
    I mam bardzo fajne zdjecia. Choc z reguly funkcja, by wyostrzyc potrzebuje dosyc czystego tla.
    Mam zdjecie nurkujacej zolny, odleglosc byla ok 100 w poziomie plus ze 30 w gore. Do ekspozycji sie nie nadaje, ale jako identyfikacyjne super jakosc.

    Mam tez serie statyczne np ptak na galezi, gdzie ostrosc nie zostala utrzymana, a przeskoczyla na galaz.

    AF ma tez problemy ze zmiana dystansu. Po wyostrzeniu na odlegy cel, jak chcesz zmienic na cos blizszego to nie ostrzy. Odwrotnie oczywiscie tez.
    Moze tylko moj tak ma. Na razie wymieniam korespondencja z serwisem.

    Ja jestem srednio zadowolona. Sa super fotki, ktorych bym wczesniej nie dala rady zrobic, ale jest ich malo.
    A duzo ujec ktore moglam zrobic bez problemu wczesniej wyszla slabo.

    Zreszta jest mocno skomplikowany jesli chodzi o ustawienia i sprawdzenia w jakich warunkach co najlepiej dziala.
    Zeby nie byc goloslowna, Bambousek, ktory sprzedaje swoje ustawienia, obiecal opracowac set do sprzedazy na kwiecien (a aparat mial sporo wczesniej na dlugiej wyprawie)
    I nie zrobil tego do tej pory.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 28.06.22 o 20:53

  3. #743
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    …sprzedaje swoje ustawienia...
    Zaraz, że co robi???
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #744
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Fakt, ze rozpoznawanie ptakow pomaga. Ale mam wrazenie, ze funkcja jest niestabilna.
    Mam cala nieudana serie ptaka na duzym mleczu, chyba z ok 7 metrow, nie pamietam co to bylo-kopciuszek, albo cos w tym stylu. Niby wyswietlal te ramki rozpoznania ale zadne zdjecie nie jest ostre.
    I mam bardzo fajne zdjecia. Choc z reguly funkcja, by wyostrzyc potrzebuje dosyc czystego tla.
    Mam zdjecie nurkujacej zolny, odleglosc byla ok 100 w poziomie plus ze 30 w gore. Do ekspozycji sie nie nadaje, ale jako identyfikacyjne super jakosc.

    Mam tez serie statyczne np ptak na galezi, gdzie ostrosc nie zostala utrzymana, a przeskoczyla na galaz.

    AF ma tez problemy ze zmiana dystansu. Po wyostrzeniu na odlegy cel, jak chcesz zmienic na cos blizszego to nie ostrzy. Odwrotnie oczywiscie tez.
    Moze tylko moj tak ma. Na razie wymieniam korespondencja z serwisem.

    Ja jestem srednio zadowolona. Sa super fotki, ktorych bym wczesniej nie dala rady zrobic, ale jest ich malo.
    A duzo ujec ktore moglam zrobic bez problemu wczesniej wyszla slabo.

    Zreszta jest mocno skomplikowany jesli chodzi o ustawienia i sprawdzenia w jakich warunkach co najlepiej dziala.
    Zeby nie byc goloslowna, Bambousek, ktory sprzedaje swoje ustawienia, obiecal opracowac set do sprzedazy na kwiecien (a aparat mial sporo wczesniej na dlugiej wyprawie)
    I nie zrobil tego do tej pory.

    No cóż, przykre że po przesiadce na droższy sprzęt zadowolenie jest średnie. Pozostaje Ci czekać na aktualizację, choć nie za bardzo wierzę, że wspomniane mankamenty zostaną naprawione.
    Kupowanie nowych i nie do końca sprawdzonych wyrobów raczej należy unikać. Pamiętam, że miałaś duże ciśnienie aby kupić tą puszkę...
    I zostałaś betatesterką,

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  5. #745
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zaraz, że co robi???
    Dzisiaj wszystko jest na sprzedaż

  6. #746

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Zaraz, że co robi???
    Zwyczajnie.
    Sprzedaje. Nie wiem za ile, nie kupowalam.
    Z czegos trzeba zyc. Sprzedaz zdjec podejrzewam moze byc marginesem i sposobem przyciagniecia klientow. Reszta to wyprawy, kursy, itp.
    Sledze bo bawi mnie to opoznienie.
    Podejrzewam, ze ludzie, ktorzy nie radza sobie z puszka, dojda do wniosku, ze jak zaladuja jego ustawienia, to bada robic takie same zdjecia. Lata pracy na mysleniu o fotografii, szukaniu wiedzy przyrodniczej, itp zostana zniwelowane. IMHO to mu pojdzie jak cieple buleczki, a im szybciej zrobi, tym wiecej sprzeda. W necie z tej puszki jest sporo zdjec, wiec pewnie pare osob kupilo z powodu efektu wow.

    Tak, mialam cisnienie na te puszke i pierwszy raz kupilam aparat po wejsciu na rynek. Czasem zaluje, i wolalabym miec trojke, czasem nie. Na pewno przydadza mu sie aktualizacje.
    W stanie aktualnym sledzenie jest kompletnie bezuzyteczne, wlaczone rozpoznawanie dziala rownie dobrze lub lepiej.

    Z ciekawostek dzis zrobilam wiewiorke, a mialam wlaczone rozpoznawanie na ptaki. Bez zmieniania rozpoznal i wyostrzyl na oko. Dziala tez z motylkami ale skupia sie na skrzydekach
    Zabieram go jutro do Gujany, pare wolnych dni sie znajdzie, moze tez troche czasu na poeksperymentowanie z ustawieniami AF.
    Pod te wyjazdy w tropiki go kupilam, moze przynajmniej wizjer mi nie zaparuje. A licze, ze wyciagne z niego wiecej.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 29.06.22 o 10:38

  7. #747
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Zwyczajnie.
    Sprzedaje. Nie wiem za ile, nie kupowalam.
    Z czegos trzeba zyc. Sprzedaz zdjec podejrzewam moze byc marginesem i sposobem przyciagniecia klientow. Reszta to wyprawy, kursy, itp.
    Sledze bo bawi mnie to opoznienie.
    Podejrzewam, ze ludzie, ktorzy nie radza sobie z puszka, dojda do wniosku, ze jak zaladuja jego ustawienia, to bada robic takie same zdjecia. Lata pracy na mysleniu o fotografii, szukaniu wiedzy przyrodniczej, itp zostana zniwelowane. IMHO to mu pojdzie jak cieple buleczki, a im szybciej zrobi, tym wiecej sprzeda. W necie z tej puszki jest sporo zdjec, wiec pewnie pare osob kupilo z powodu efektu wow.

    Tak, mialam cisnienie na te puszke i pierwszy raz kupilam aparat po wejsciu na rynek. Czasem zaluje, i wolalabym miec trojke, czasem nie. Na pewno przydadza mu sie aktualizacje.
    W stanie aktualnym sledzenie jest kompletnie bezuzyteczne, wlaczone rozpoznawanie dziala rownie dobrze lub lepiej.

    Z ciekawostek dzis zrobilam wiewiorke, a mialam wlaczone rozpoznawanie na ptaki. Bez zmieniania rozpoznal i wyostrzyl na oko. Dziala tez z motylkami ale skupia sie na skrzydekach
    Zabieram go jutro do Gujany, pare wolnych dni sie znajdzie, moze tez troche czasu na poeksperymentowanie z ustawieniami AF.
    Pod te wyjazdy w tropiki go kupilam, moze przynajmniej wizjer mi nie zaparuje. A licze, ze wyciagne z niego wiecej.
    I to jest moim zdaniem przykre.
    Nastawiasz się pozytywnie na nowe wyzwania, Teraz to będzie miód malina.... A tu takie pierdoły podcinają nogi, albo wkurzają do bólu.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #748
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Pojawił się nowy firmware usprawniający C-AF. Ktoś już testował?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #749
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Pierwszy flagowiec od OM - bis

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Miał pewnie domyślnie włączone „ciepłe kadry”, czy jak to się nazywa. Test generalnie OKD.
    Ponieważ na forum nie ma niestety żadnego admina, a moderatorzy też pewnie na urlopach, więc chciałem to co @epicure zaproponował.
    Co zauważyłem:
    Przenoszenie postów do nowego wątku przechodziło bez problemu do czasu.
    Jest prawdopodobnie błąd (bug) w którymś rekordzie bazy danych dotyczący któregoś postu na stronie nr 67 tego wątku. Wyskoczył mi komunikat o błędzie bazy danych. Nie wiem kto na tej stronie pisał posty - być może @m_a_g co mogło spowodować odcięcie tego użytkownika od konkretnego wątku.
    Nie wiem, dywaguję bo nie mam dostępu do bazy danych.
    Zaznaczyłem wszystkie posty do przeniesienia - czy przeniosło wszystkie ze względu na wspomniany błąd ? Nie wiem.
    Czy będziecie mieli dostęp do strony 67 ? nie wiem - ja jako moderator nie mam dostępu. @m_a_g napisz czy teraz możesz wejść do wątku, czytać i pisać.
    Tyle mogę zrobić, coś więcej tylko administrator.
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 6.07.22 o 17:47
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #750
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    .
    Czy będziecie mieli dostęp do strony 68 ? nie wiem - ja jako moderator nie mam dostępu. @m_a_g napisz czy teraz możesz wejść do wątku, czytać i pisać.
    Tyle mogę zrobić, coś więcej tylko administrator.
    Ciekawe. Ja mam dostęp do strony 68. Nie mam problemu z tym.

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.