Strona 74 z 97 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #731

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Mam wrażenie, że kiedyś trzeba było mieć wiedzę. Brniemy w kierunku cywilizacji wąskich elit potrafiących myśleć i tłumu idiotów uzależnionych od gadżetów.
    Dzisiaj też trzeba mieć wiedzę. Narzędzia dzisiaj trzeba się nauczyć, co często oznacza naukę z instrukcją. A wiele osób nie lubi czytać instrukcji. Gadzety są obecnie na takim stopniu skomplikowania, że przestały być intuicyjnie obsługiwalne.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  2. #732
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    ..Gadzety są obecnie na takim stopniu skomplikowania, że przestały być intuicyjnie obsługiwalne.
    Nie. Podstawowe funkcje, zapewniające nastawienie ekspozycji i AF są ustawieniami fabrycznymi wręcz. Aktualnie w szkołach fotografii 80% uczących się to kobiety. Nie chcą słuchać o technikaliach. Robią zdjęcia, po prostu. Czasami świetne, a nie wiedzą NIC o AF, pomiarach światła itd. Chcą wiedzieć np jak się robi zdjęcia noworodkom, jaki ma kupić obiektyw i co jak ma nastawić. Kupuje to i przez pół roku nie zmieni ustawień w body. Po roku się zacznie orientować o co chodzi.
    To skomplikowanie o jakim piszesz, a raczej sięganie po nieoczywiste ustawienia to marginalny % fotografii.
    Smartfony sie obsługuje w sposób skomplikowany?

  3. #733

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    A kompaktowe małpki miały regulacje? Czy przykładałeś do oka i zdjęcie samo wychodziło? Tak jak smartfony które te nawet bardziej skomplikowane tak naprawdę mają tryb auto i nakładkę programową pozwalającą pozornie coś tam pogrzebać. Nieliczne modele z większymi matrycami pozwalają na jakieś regulacje. Początkowo miałeś jedno ustawienie i trzeba było nauczyć się oszukiwać automatykę jeśli chciałeś zdjecie w trudniejszych warunkach oświetleniowych. A większość aparatów fotograficznych z automatyką naświetlania? W tych manualnych zakładałeś połowę zdjęć nieudanych pomimo przybliżonych kalkulacji na tekturkach. Zresztą każdy aparat fotograficzny możesz ustawić na hiperfokalną i właściwie wyjdzie zdjęcie. Dzisiaj obiektywy nie mają nadruków, proces ostrości załatwiasz auto focusem ale praktycznie nie masz podpowiedzi w jakiej głębi ostrości operujesz. Trzeba sięgnąć po kalkulatory... tylko mamy przecież mit "nie korzystajcie z kalkulatorów, bo PRAWDZIWY fotograf wie gdzie ma strefy ostrości i PRAWDZIWY fotograf używa tylko obiektywów manualnych". Ja częściowo z tych wymienionych powodów nigdy nie lubiłem fotografii analogowej - ta cyfrowa jest bardziej przyswajalna. Aby sprawnie korzystać z narzędzia musisz nauczyć się podstawowych zasad fotograficznych i przeczytać ze zrozumieniem i przećwiczeniem instrukcję. I paradoksalnie dzisiaj wcale nie musisz do tego używać trybu manualnego. Tylko, że ludzie naumiejący się na manualnych ustawieniach w lustrzankach nie potrafią zrozumieć, że istnieje inna przestrzeń do nauki w bezlusterkowcach ponieważ utożsamiają wiedzę z własnym geniuszem posiądnięcia fotograficznej wiedzy tajemnej. Manualna lustrzanka cyfrowa to też taki smartfon - zdjęcie powinno przecież wyjść praktycznie bez regulacji.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  4. #734
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zrozumienie ustawień manualnych to żadna filozofia, każdy jest w stanie to ogarnąć w razie potrzeby (ci, którzy nie ogarniają, po prostu tego nie potrzebują). Z mojego punktu widzenia prawdziwą barierą wejścia w niektóre gatunki fotografii są ograniczone zdolności manualne operatora aparatu. Przykładowo śledzenie lecącego ptaka na bardzo długiej ogniskowej, bez żadnych systemów wspomagających, to naprawdę nie jest prosta sprawa dla przeciętnego zjadacza chleba. Ja wiem, że zaraz tutaj komuś zabuzuje testosteron i ten ktoś będzie próbował zrobić sobie dobrze twierdzeniami, że dla niego to bułka z masłem, że on robi takie zdjęcia z zamkniętymi oczami, że każdy kto nie potrafi to jest leszcz... Ale fotografia to sztuka, a nie sport. Nie każdy chce i może nabyć zdolności manualnych na poziomie łucznictwa olimpijskiego. Jeśli są rozwiązania, które potrafią tego typu ograniczenia zniwelować, to ja mogę im tylko przyklasnąć. Mają one dużo więcej sensu, niż kolejne megapiksele, szybszy AF o kilka milisekund czy absurdalne szybkości zdjęć seryjnych.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #735

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Mamy i kolejny polski test w rzeczywistych warunkach https://www.youtube.com/watch?v=hDsn0m78UOA
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  6. #736
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Mamy i kolejny polski test w rzeczywistych warunkach https://www.youtube.com/watch?v=hDsn0m78UOA
    Ok tylko czemu nie porównuje z em1 mklll lub emx1

  7. #737
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Ok tylko czemu nie porównuje z em1 mklll lub emx1
    Bo takowych nie ma i ich nie zna. To porównanie chyba dla Bogdana.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  8. #738
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Bo takowych nie ma i ich nie zna. To porównanie chyba dla Bogdana.
    Też nie. Ja mam G9. Przemek porównuje do GH5 na którym on pracuje.
    Szczerze mówiąc nigdy nie porównywałem G9 do serii GH - nawet nie wiem czy tam jest ta sama matryca. Potrzebowałem aparat do zdjęć, a nie do filmów.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #739
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    mi się nocne kadry bardziej podobają z GH5 więcej kontrastu i lepszy BW

  10. #740
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Miał pewnie domyślnie włączone „ciepłe kadry”, czy jak to się nazywa. Test generalnie OKD.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.