Strona 73 z 97 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 721 do 730 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #721

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Na marginesie: ostatnio porównywałem ceny OM do Canona. Obydwie firmy w promocji.
    OM-1 + 300mm PRO = 22.570 zł
    R6 + 100-500 L = 22.995 zł

    Wiem, że 100-500 to zoom, a 300 nie, ale mimo wszystko ..... OM się ceni.
    Co ciekawe wagowo b podobnie.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  2. #722

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    No a np.: Sony a7 4 + Sony FE 200-600mm f/5.6-6.3 G OSS = 13300+8950= 22250zł. Do tego jakieś okazjonalne rabaty.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  3. #723

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Próba sprzedaży za 3000$ obiektywu 300mm f/4
    do innych aparatów mogłaby się nie powieść https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EY_1111442-REG

    [czy 200mm f/2.8 https://www.bhphotovideo.com/c/compa...REG_542149-USA ]

    szczególnie że topowe reporterskie 70-200mm f/2.8 kosztują raptem 2000$ https://www.bhphotovideo.com/c/compa...EG_1538574-REG


    A tu cud -ludziska to kupują.

  4. #724

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Nasuwa mi się smutny wniosek. Człowiek zatraca swoje umiejętności. Staje się bezradny bez maszyny, czy algorytmu który go wyręczy już niemal we wszystkim. Jak takie zdjęcia robiono kiedyś? 10 lat temu, dwadzieścia. Owszem nie było ich aż tyle co teraz, bo skala trudności była o wiele większa. Ale były...
    Różnie można na to spojrzeć... Nie wiem, czy miałeś okazję oglądać/czytać książki o ptakach Włodzimierza Puchalskiego?
    Pamiętam jak czytałem je po raz pierwszy byłem pełen podziwu - dla wytrwałości i pomysłowości.
    Czatownia budowana przez lata poprzez sadzenie w wodzie gałązek wierzby... cudo.
    Ale w myśl dzisiejszych standardów większość zdjęć z tych książek nadawałaby się ... do kosza.

    Z drugiej strony - dajmy dzisiejszym fotografom sprzęt z tamtej epoki i każmy zrobić takie zdjęcia - może kilku ledwie by dało radę.
    Sprzęt - jego jakość i dostępność - znakomicie ułatwił sprawę i dzisiaj wiele osób może się pochwalić zupełnie niezłym portfolio.
    Ale właśnie przez dostępność sprzętu dzisiaj jest się dużo trudniej czymś wyróżnić i jeśli chcesz osiągnąć w fotografii coś więcej, to jednak umiejętności nadal się liczą.

  5. #725
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Mam wrażenie, że kiedyś trzeba było mieć hajs, być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, mieć cierpliwość i umiejętności.

    Teraz ten ostatni punkt robi się coraz mniej ważny. Reszta pozostaje bez zmian.

  6. #726
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Mam wrażenie, że kiedyś trzeba było mieć hajs, być w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie, mieć cierpliwość i umiejętności.

    Teraz ten ostatni punkt robi się coraz mniej ważny. Reszta pozostaje bez zmian.
    Mam wrażenie, że kiedyś trzeba było mieć wiedzę. Brniemy w kierunku cywilizacji wąskich elit potrafiących myśleć i tłumu idiotów uzależnionych od gadżetów.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #727
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Z pewnością gadżety ułatwiające pracę/zabawę zwiastują rychłą apokalipsę. Tak samo zapewne ludzie myśleli o trybach automatycznie regulujących parametry ekspozycji, autofocusie, stabilizacji obrazu itp. - bez nich to dopiero można było się popisać niebywałym ilorazem inteligencji.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #728
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Z pewnością gadżety ułatwiające pracę/zabawę zwiastują rychłą apokalipsę. Tak samo zapewne ludzie myśleli o trybach automatycznie regulujących parametry ekspozycji, autofocusie, stabilizacji obrazu itp. - bez nich to dopiero można było się popisać niebywałym ilorazem inteligencji.
    Jest jak zwykle, niczego nie zrozumiałeś. Jakoś mnie to nie dziwi...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #729
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    No jak się czyta wywody takiego przedstawiciela elit, to nie sposób czegokolwiek z nich zrozumieć. Zbyt wąską masz specjalizację.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #730
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Mam wrażenie, że kiedyś trzeba było mieć wiedzę.
    Być może jest po prostu łatwiej. Mając same podstawy teoretyczne trzeba mieć masę szczęścia żeby zrobić dobre zdjęcie. Ale w drugą stronę już łatwiej - znam masy ludzi, którzy nie kumają co to wielkość piksela, rozdzielczość, ogniskowa, itp a jednak biorą telefon do ręki i robią lepsze zdjęcia niż internetowi filozofowie (w tym ja).

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.