Strona 69 z 97 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #681
    | OlyJedi Awatar snuffi
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Poznan, Poland
    Posty
    450
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    To jest dokładnie to samo, tylko z innym napisem
    I tak i nie

    menu zupełnie inne (nie tylko orientacja), nie tylko inaczej poukładane ale i inne nazwy i inna logika grupowania rzeczy - Np menu fotografowia 2 (całe foto obliczeniowe w jednym miejscu) itp
    E-M5/7-14/12-40/40-150/45/17/7,5samyang

  2. #682
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tak, tak, zmiany w menu są zdecydowanie na plus. Najbardziej mi się podoba wyświetlanie komunikatów na wyszarzonych pozycjach z informacją dlaczego są one niedostępne. Tryby obliczeniowe są w jednym miejscu, to też jest fajne.

    Pisząc, że to to samo, tylko z innym napisem, nie miałem na myśli, że nic się nie zmieniło, tylko że czuć, że jest to kontynuacja dobrze znanych rozwiązań, w obsłudze których nie ma większych rewolucji, więc użytkownik czuje się z nimi znajomo. Większość z nich to dobre rozwiązania, czasem znakomite, ale w kilku mniej istotnych szczegółach czuć trochę coś, co nazwałbym długiem technologicznym Olympusa - rzeczy, które funkcjonują od dawna i z którymi od zawsze mam problem, a które nadal działają w taki sam sposób w OM-1. No ale nie ma sprzętu wolnego od takich irytujących pierdół. Z poczucia kronikarskiego obowiązku muszę i na nie trochę pomarudzić

    Co do samego aparatu po pierwszych dniach użytkowania, jestem pod jego wrażeniem. To co dla mnie najważniejsze, a mianowicie jakość obrazu w JPEGu, uległo wyraźnej poprawie. Zrobiłem też kilka zdjęć, których żadnym innym aparatem zrobić by mi się nie udało, przynajmniej nie z ręki. Po raz pierwszy udało mi się też, i to bez najmniejszego problemu, zrobić powtarzalne zdjęcia ptaków w locie, co wcześniej zawsze kończyło się porażką i zniechęceniem. Muszę tylko rozgryźć niuanse działania śledzenia AF bez wykrywania obiektu, bo działa to inaczej niż w E-M5 III i jestem trochę zdezorientowany.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #683

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Wedlug podlinkowanego (bardzo dobrego) opisu sledzenie bez wykrywania obiektu dziala duzo slabiej.
    To jest jakis problem, ale najprosciej podciagnac pod jeden z latwo dostepnych guzikow wlaczanie i zmiany rodzaju sledzonego obiektu. Ikonki pokazuja sie na gorze ekranu.

    Dla mnie ambiwalentne. Owszem kilka udanych zdjec ptakow w locie, nawet z jakims urozmaiconym tlem (szpaki) ale dosyc blisko. Algorytm rozpoznawania kompletnie gubi sie przy ptaku w trawie.
    Wczoraj tez uparcie odmawial pozostanie na kaczce na stawie i uporczywie staral sie szukac gdzie indziej. Niby bylo pod swiatlo, staw czarny, kaczka brazowa, ale slabo.

    W slabszych warunkach oswietleniowych jest jakas filoetowo niebieska dominanta kolorystyczna, dosyc paskudna.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 1.05.22 o 17:17

  4. #684
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Co do samego aparatu po pierwszych dniach użytkowania, jestem pod jego wrażeniem. To co dla mnie najważniejsze, a mianowicie jakość obrazu w JPEGu, uległo wyraźnej poprawie..
    W RAW-ach też jest poprawa , coś zauważyłeś ? Czy nie zwróciłeś na to uwagi .
    Czy robisz głównie zdjęcia w JPEG- ach .

  5. #685
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Robię też w RAWach, ale im się przyjrzę później, jak już odeślę aparat i zabiorę się za pisanie recenzji. Na pewno zrobię jakieś porównanie z E-M5 III.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #686

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria

  7. #687
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    A może ktoś się wypowiedzieć o astrotrackingu? Jestem kilozainteresowany tą funkcją.

  8. #688
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Nie ma takiej funkcji. Jest jedynie ustawianie AF na niebo, ale nie ma to nic wspólnego z trackingiem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #689
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Nie ma takiej funkcji. Jest jedynie ustawianie AF na niebo, ale nie ma to nic wspólnego z trackingiem.
    @epicure ;
    Na marginesie zapytam, kiedy zaprezentujesz test OM-1 który smażysz na wolnym ogniu?

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  10. #690
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli dobrze pójdzie, to do końca miesiąca. Gorzej jeśli się nie wyrobię, to dopiero w połowie czerwca, bo jadę na urlop.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.