Strona 64 z 97 PierwszyPierwszy ... 1454626364656674 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #631
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Po dluzszym wachaniu, pod wplywem impulsu zamowilam. We Francji, bo akurat tak bylo mi wygodniej odebrac (wiec uwagi dotyczace kontaktu dotycza 0M fr).
    Byl niedostepny, wiec nie zostal wyslany od razu. Potem wyslali, sciagneli kase. Zapomnieli mi przeslac rachunek (brak mozliwosci rejestracji na stronie, a wiec serwisu)
    Po moim mailu szybko doslali.
    Aparat-przy wzieciu do reki uwage zwraca powiekszony u gory grip. Wszyscy sie zachwycali jaki pewny uchwyt. Mi w pierwszym momencie raczej przeszkadzal (mieszcza sie tylko 3moje palce). Sprawdzilam w stosunku do M1 mark II-jest tak samo. Troche sie przyzwyczailam, ale poprawy pewnosci chwytu nie czuje.

    Menu-przejrzyste.

    Jest drobny zonk dotyczacy nie tyle kofiguracji, ile dostepnosci opcji. Mozliwe, ze czegos nie doczytalam, zaraz sprawdze w angielskiej wersji instrukcji.
    Problem ma wplyw na sprawe dla mnie najwazniejsza-celnosc AF.

    Porobilam pare zdjec. Wlasnie pod tym katem, wiec o wysokich ISO, ilosci szczegolow w swiatlach i cieniach absolutnie nie moge sie wypowiadac (nawet jeszcze nie wolalam rawow).
    Przy okazji-obiektywy podpinaja sie ciezko, jakby cos zgrzytalo. Okurat podpinalam 2 Olki i jednago Panasa. Nie czyscilam obiektywow, ale tez nie fotografowalam ostatnio w zadnych pylach (no i Mark II tez jest uszczelniany) ???
    Teraz co do ostrzenia.
    AF jest owszem bardzo szybki. Szybko tez pokazuje sie ramka wykrywanego celu, razem z mniejszymi ramkami (ustawilam na ptaki, wiec glowa ptaka) wewnatrz. W teorii nalezy najechac polem AF na bila ramke przedmiotu, wyostrzyc i ... po ptakach. Po ptakach bo w serii mialam chyba zero ostrosci. Na manualu lub AF z Mark II szlo duuzo lepiej.
    Problem polega chyba w niemozliwosci oddzielnego ustawienia wielkosci pojedynczego pola.
    Wiec wszystko, co wybierzecie, poza "single" jest zbiorem tych pojedynczych pol. A w ramach tego zbioru AF sie przemieszcza. Ja nie widze, czy w momencie naciskania spusty, przy przemieszczajacym sie przedmiocie nie wyszedl poza biala ramke.
    Mam tez zdjecie ptaka, gdzie AF jest dokladnie w srodku korpusu, ale pomimo wyswietlenia ramki wykrycia glowy na zdjeciu glowa ewidentnie jest poza plaszczyzna ostrosci. Detale pior na plecach widac niezle.
    Wiec czyzbym miala tym pojedynczym malym polem wcelowac w glowe ? Robi sie trudniej, niz majac do dyspozycji pole ciut wieksze, nawet bez wykrywania. Generalnie nie potrzebuje ramki, tylko po to , zeby zobaczyc ptaka, widze go wczesniej w rzeczywistosci i widze go w wizjerze.

    Na razie rozczarowanie, moze kwestia dopasowania ustawien. Jest owszem szybko, ale niewiele z tego wynika.
    Mam nadzieje, ze jakas mozliwosc wyporu wielkosci pojedynczego pola pojawi sie w aktualizacji, inaczej slabo to widze.

    Bez zachwytow.
    Dosłowny cytat z mojej prywatnej poczty z dnia 29.03.2022
    Heh

    Bardziej chodziło mi o wątek o OM-1, i wpisy tych, którzy widzieli go na zdjęciach, nie zadadzą sobie trudu poszukać bardziej sprawdzonych i pełnych info, i wklejają to, co im do ich linii pasuje / tłumacząc sobie tym swój wybór lub jego brak, wyciągając coraz bardziej absurdalne wnioski.
    Czekam z wypiekami na komentarze, gdy ktoś odkryje gdzieś na forach np. problem ze wspomnianym S-AF, i wstawi tutaj...

    Ale rzeczywiście: to ja pewnie zbyt się tym wątkiem ekscytuję. Wybacz - to pewnie z nudów dzisiaj.
    Postaram się bardziej kontrolować, i nie zawracać więcej d...

    Pozdrowienia
    To od człowieka o którym kiedyś, kiedyś pisałem, że ma ten aparat.
    Nie powiem kto, bo jak kiedyś pisałem, proszono mnie aby tego nie robić.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #632

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Z jednej strony dzieki Twojemu wpisowi wiem, ze jednak nie przeoczylam (czytalam instrukcje w dwoch jezykach, ale wiekszosc tlumaczen to belkot wiec jeszcze rzuce okiem na angielski).

    Z drugiej-naprawde duza wpadka. I naprawde mam nadzieje, ze wyjdzie aktualizacja.
    Nawet samo przemieszczanie tego malutkiego pola "single" jest wolniejszy, niz gdyby np zdefiniowc pole pojedyncze jako kwadracik z tych obecnych pol, wtedy i przemieszczal by sie szybciej (wieksze skoki) i moze jakby 4/5 wiekszego pola zajal obiekt wlasciwy, to wyostrzyl by na nim, a nie na malenkiej trwace tuz za.
    Inaczej bedzie trzeba zblizyc sie malenkim polem AF do ruchomego celu, wlaczyc powiekszenie, upakowac ten maly punckik na powiekszony obiekt, strzelac.

    Moze to jakis patent, przeznaczony do rosyjskich celownikow, w ramach pomocy Japonii dla Ukrainy?

    Na razie zastanawiam sie, czy nie pochandryczyc sie o wymiane na MIII (2 tygodnie niestety uplynely). Zeby nie bylo poprawy, to pol biedy. Zadowololabym sie szczelnoscia , wizjerem.
    Ale zeby z pogorszeniem?

    Jak sie ktos zastanawia, to wezcie pod uwage ten problem.

  3. #633

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Przecież jest są do wyboru pola 3x3, 9x7, 15x11, krzyż 9-7 i spersonalizowane.

    https://asia.olympus-imaging.com/pro.../feature3.html

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Wielkość pól pomiaru AF nie jest do przeskoczenia

    bo OM-1 ma ich 1053
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	OM-1-1053-AF-points-744x556.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	219,5 KB
ID:	243536


    a poprzednicy 121
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AF_area.jpeg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	1,68 MB
ID:	243537
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 20.04.22 o 19:19

  4. #634

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Chyba sie nie rozumiemy..
    Te proponowane pola nie dzialaja jako calosc. Sa zlozone z malych "singli" i AF przeskakuje ciagle miedzy nimi, wg 2 mozliwych schematow, petli poruszania se nie mozna wylaczycc. Priorytet pola centralnego mam aktywowany, scanowanie wylaczone.

    Wiec jesli jedno z tych malych pol na obrzezu sylwetki w ktora celujesz jest czesciowo na czym innym, to mimo rozpoznawania moze sie sfokusowac obok rozpoznawanej sylwetki.
    Mi np sfokusowalo sie na trawce jakies 15 cm za ptakiem, a ze blisko bylo to roznica w plaszczyznach glebi ostroscu byla spora.i ptak sie rozjechal.
    Zreszta to rozpoznawanie tez roznie dziala. Wczoraj bylo ok, ale przed 5 minutami strzelalam w kosa na antenie na ok 10. CF+tracking plus rozpoznawanie. Zielona ramka na kosie. Pole tym razem 3x3. Po wcisnieciu migawki male pola przemieszczaja sie na ...antene. Ktora do ptaka jest malo podobna. Daleko bylo, antena w tej samej plaszczyznie, wiec i roznica zadna.


    Dodam, ze kilka razy dzis mialam problem- nie fokusowal w ogole po zmianie z odleglosci 2m na jakies 7. Byl na CAF ale nawet po wylaczeniu i wlaczeni nie chcial sie ustawic na nowa odleglosc. Przeszlam przez S AF i pomoglo, niemniej...

    Wystapil tez problem z polaczeniem sie z OM Workspace na kompie przez kabelek. Program odinstalowany i zainstalowany, port usb sprawny???
    To moze byc jakis problem z moimie manawrami, choc nie sadze.

    Troche niedorobiony produkt IMHO.
    Moze to ja taka malo zdolna, ale z konfiguracja 1 mark II problemow nie mialam.

    Nie widze problemu, zeby wprowadzic kategorie wielkosci pola i zdefiniowac jako srednie pole kwadrat zlozony z 4 singli, ktor pracowal by i przemieszczal sie jako calosc. Ilosc pol nie ma wiele do rzeczy. To sprawa softu i obliczenia. Mocy obliczeniowej chyba powinno starczyc. Zreszta pokrycie calosci kadru jest troche zbedne. Kto umieszcza obiekt w 5 czy 10% od brzegu? Raczej rzadko.

    Generalnie nie chodzi o wyscig na liczby, a o latwosc zrobienia fajnego ujecia. Nie wiem czy pierdylion pol w tym pomoze, jak AF skacze pomiedzy nimi. Nie wiem po co predkosc 120fps, a brak mozliwosci innych sensownych ustawien.
    Zreszta tryby"artystyczne " tez zostaly mocno rozbudowane, to chyba tez pochlania jakas moc obliczeniowa.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 20.04.22 o 20:30

  5. #635

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Poprzednie modele miały 121 pól obejmujących 70% kadru
    a teraz jest 1053 na cały -czyli 6 nowych na jedno stare w kadrze.

    Na które jedno z tych pól w blokach z: 9, 63, 165... ma być nastawiana ostrość?

  6. #636
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Też mam podobne spostrzeżenia. Trochę jeszcze nie ogarniam AF - pojedynczy punkt jest zbyt mały i precyzyjny, przez to czasem dość wolny, a kolejny z dostępnych rozmiarów to pole o nazwie „small” składające się z 9 punktów AF i ono jest trochę za duże jak na mój gust, a w dodatku nigdy nie wiadomo, na które z tych 9 punktów aparat sobie ustawi ostrość. Muszę to jeszcze rozgryźć…

    A druga sprawa to rozmiar, w szczególności rozmiar uchwytu. Po co to takie wielkie? Mam dość duże łapy, ale trzymając ten aparat w ręku czuję się, jakbym trzymał rozwarty sekator. Nie mówię, że to niewygodny uchwyt, ale zaprojektowany typowo pod wielkie ciężkie szkła. Przy mniejszych to przerost formy nad treścią. Z lekkimi stałkami czy zoomami to nie ma
    sensu. Szybko zacząłem tęsknić za uchwytem z E-M5 (sic!).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #637

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    @dcs
    Przeciez i tak musisz je przemiescic we wlasciwe miejsce, z punktu , ktory zarejestrowalec jako "home".
    Wiec nie rozumiem pytania.

    Chyba, ze chcesz powiedziec, ze nie jest teoretycznie mozliwe zdefiniowanie w sofcie np 4 pol jako calosci dzialajacej jednoczesnie (tzn ostrzenie na wszystkich 4 jednoczesnie) i przemieszczajacej sie jednoczesnie.

    To o czym Ty mowisz to jest ksztalt pola autofokusa zlozonego z tych singli. Ja mowie o wielkosci kazdego malego pola w ramach tego ksztaltu.

    Zreszta kolega a wiekszej praktyce jak widze ma niecco podobne spostrzezenia. Single jest za maly i wolny w przesuwaniu oraz srednio widoczny.
    Wiekszy-bywa za duzy i nie wiesz gdzie w tym ksztalcie fokusujesz.
    Wiec wiekszy mozna stosowac jak masz czyste jednorodne tlo np niebo, woda bez fal. Malo prawdopodobne, ze skupi sie na czyms obok

    Uchwyt- ja przypinam spore, tzn glownie 300 PRO. Jakos nie jest mi wygodniej niz bez tej bulu u gory gripa. A nawet mam wrazenie, ze przesuwanie przedniego i tylnego pokretla przy jednoczesnym trzymaniu wcisnietego ktoregos z guzikow jest trudniejsze. Sprawdze jutro ze starym korpusem.

    Fokusowanie nie jest ewidentne. Mam nadzieje, ze oswojenie sie i podregulowanie pomoze.
    @epicure-jakbys znalazl jakies wyjscie przez ustawienia to moze sie podzielisz?
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 20.04.22 o 23:55

  8. #638

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    W „small” masz dziewięć pomiarów -który aparat ma wybrać?

    Prosto można zaimplementować że na najbliższy lub najdalszy z grupy.
    Inne wybory i w dodatku zgodne z intencją użytkownika ...

    Podobno faceci nie rozumieją kobiet
    -to jak głubszy aparat ma?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    To nie przypadek, że nie widziałem jeszcze z OM-1 poklatkowych zdjęć serii BIF z sensowną skutecznością śledzenia AF.

  9. #639

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    To epicure tez jest kobieta?
    Nie chodzi o wybieranie wsrod dziwieciu punktow, kazdy odpowiadajacy "single". I aktualnie nie mozesz zaimplantowac, ktorym punktem w ramach wybranego pola aparat fokusuje. Mozesz zainplantowac, od ktorego z tych punktow zacznie fokusowac, tzn zaimplantowac czy zaczyna od centralnego, czy nie.

    Chodzi o to, zeby single byl wiekszy, wtedy wygodniej bedzie go przesuwac i nim operowac. I moim zdaniem to jest do zalatwienia softowo, wlasnie przez zgrupowanie 4 pkt.

    Zdaje sie ze sie czepiasz. Jak nie wiesz czego, to uczepiles sie plci. Nie rozumiem przeslania.

    Pytanie- masz ten aparat i robiles nim jakies poruszajace sie przedmioty mniejsze od czolgu?
    Chetnie poznam Twoje dobre rady.
    Bo niespecjalnie rozumiem, czemu przyczepiles sie do mnie, kiedy 2 inne osoby zaczynajace przygode z tym aparatem maja podobne spostrzezenia.
    Ostatnio edytowane przez canimo ; 21.04.22 o 00:17

  10. #640
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    W „small” masz dziewięć pomiarów -który aparat ma wybrać?

    Prosto można zaimplementować że na najbliższy lub najdalszy z grupy.
    Zdaje się, że ostrość powinna być ustawiana na najbliższy obiekt znajdujący się w polu AF, ale nie zawsze tak jest. Za każdym razem gdy uruchomisz AF, inne punkty będą aktywne.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.