Strona 60 z 97 PierwszyPierwszy ... 1050585960616270 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 591 do 600 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #591
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Irek zrobiłby je nawet pudełkiem po butach
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  2. #592
    Awatar OLYIRASS
    Dołączył
    Apr 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    143
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Mi osobiście akurat ten kadr pasuje bo wiem co za chwilę się stało. Skakun obczajał co się znajduje za krawędzią liścia po czym uniósł przednie odnurza i skoczył mi na obiektyw.
    To zdjęcie nie miało na celu pokazanie jaki to OM-1 nie jest super mega ekstra tylko, że go mam i jestem zadowolony z niego.

  3. #593
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OLYIRASS Zobacz posta
    To zdjęcie nie miało na celu pokazanie jaki to OM-1 nie jest super mega ekstra tylko, że go mam i jestem zadowolony z niego.
    No i to chyba jest podstawą. Być zadowolonym ze sprzętu który się ma.
    Pstryka się fotki może nie najmocniejszym sprzętem na rynku, ale daje on przyjemność i radość.

  4. #594
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koronax Zobacz posta
    No i to chyba jest podstawą. Być zadowolonym ze sprzętu który się ma.
    Pstryka się fotki może nie najmocniejszym sprzętem na rynku, ale daje on przyjemność i radość.
    Akurat do makro nie wykluczałbym że OM-1 jest najmocniejszym sprzętem na rynku. Mniejszy rozmiar fizyczny matrycy powoduje że przy identycznym wypełnieniu kadru motywem uzyskujemy większą głębię ostrości a to przy makrofotografii jest bardzo ważne. Używałem do makrofotografii aparatów z matrycami od maleńkich 1/2.7" do APSC, używałem też analogowych lustrzanek 35mm i w/g mnie optymalny rozmiar matrycy do makrofotografii przyrodniczej (kwestia kompromisu między głębią ostrości a czułością i dynamiką) to 4/3 lub nawet nieco mniejszy.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #595
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Akurat do makro nie wykluczałbym że OM-1 jest najmocniejszym sprzętem na rynku. Mniejszy rozmiar fizyczny matrycy powoduje że przy identycznym wypełnieniu kadru motywem uzyskujemy większą głębię ostrości a to przy makrofotografii jest bardzo ważne. Używałem do makrofotografii aparatów z matrycami od maleńkich 1/2.7" do APSC, używałem też analogowych lustrzanek 35mm i w/g mnie optymalny rozmiar matrycy do makrofotografii przyrodniczej (kwestia kompromisu między głębią ostrości a czułością i dynamiką) to 4/3 lub nawet nieco mniejszy.
    To jednak m4/3 ma przyszłość chociażby w makro
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  6. #596
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    To jednak m4/3 ma przyszłość chociażby w makro
    Do makro to zdecydowanie dobry wybór. Szkoda tylko że poza świetnym mZD60f2.8macro nie ma dla uzupełnienia dłuższego obiektywu makro. Również do fotografii turystycznej dla osób których nie zadowala jakość smartfonowa m4/3 jest świetną alternatywą. W fotografii przyrodniczej możliwość uzyskania odpowiednio wąskiego kąta widzenia przy umiarkowanym ciężarze i rozmiarach sprzętu też dla wielu potencjalnych klientów może być decydującym argumentem przy decyzjach zakupowych. Trzeba by tylko uzupełnić ofertę o odpowiednie szkła - z nastawieniem na rynek zaawansowanych amatorów nie koniecznie oczekujących ekstremalnych jasności a bardziej zainteresowanych umiarkowanymi rozmiarami i rozsądną ceną. Kwestią otwartą jest czy nowi właściciele będą skłonni wyłożyć odpowiednie fundusze na opracowanie i uruchomienie produkcji takich obiektywów.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #597
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Akurat do makro nie wykluczałbym że OM-1 jest najmocniejszym sprzętem na rynku. Mniejszy rozmiar fizyczny matrycy powoduje że przy identycznym wypełnieniu kadru motywem uzyskujemy większą głębię ostrości a to przy makrofotografii jest bardzo ważne.
    Tak. No i lepszy stacking.
    Na optycznych pojawił sie test https://www.optyczne.pl/477.1-Test_a...stem_OM-1.html

  8. #598
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jak przystało na Optycznych, test niczego przydatnego nie wnosi - to tylko magazyn amunicji w postaci tabelek i wykresów do obrzucania się w komentarzach.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #599

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Niestety, ale to prawda.Wolę częściej przeczytać czyjąś krotką i treściwą opinię, ktora podsumuje sprzęt niejednokrotnie jednym, ale jakże treściwym zdaniem, które jest trafną pointą, niż niby szczegółowe opisy, ktore są oderwane od praktyki.Kiedys testowano na optycznych obiektyw, ktory "obiektywnie, w parametrach" leżąl i tak został potraktowany, natomiast w praktyce to byl obiektyw pięknie rysujący z fantastycznym bokeh.Użytkownicy chwalili, parametrowo w optycznych nie powalał i jeśli ktoś wyciągał wnioski tylko z parametrow na optycznych, nigdy go nie kupił.Po prostu trzeba być swiadomym i krytycznym "czytaczem" wszelkiej masci testow i recenzji.

  10. #600
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Testy jak testy, ale te ich podsumowanie na końcu i tabelki są żałosne, nigdy ma sensu tego czytać

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.