Strona 16 z 97 PierwszyPierwszy ... 614151617182666 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 969

Wątek: Pierwszy flagowiec od OM - bis

  1. #151
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Dla mnie wada nr 1, dalej wideo zapisuje tylko na jednej karcie sd, co przeklesla go jako kamere do vlogow z podrozy (brak backupu).
    Wada nr 2, liczylem, ze pojawi sie wbudowany GPS.

    Funkcje pierdyliarda fpsow mnie nie kreca, szybszy AF owszem, jednak czekam na to, jak wyglada wysokie iso.

    Majac G9 i EM1II w kazdym razie o zmianach nie mysle. BTW G9 skonczyla u mnie juz 4 lata niezawodny sprzet do vlogow.

    Fajnie jednak, ze jest postep, za kilka lat moze kupię za jakies smieszne pieniadze, jak moja em1 II, ktora po posprzedawaniu obiektywow z promocji na szkla 1.2 wyszla 1k PLN.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  2. #152

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Jak dla mnie waga i rozmiary to głowny i w zasadzie jedyny powód do wejscia w mikro4/3.Przy okazji jest tu dużo fajnych obiektywów, które czynia ten system jescze bardziej atrakcyjnym.Bo oprócz dużych klocków typu G9 itp. mamy inne znacznie mniejsze typu GM1, GM5,, Peny itp.

  3. #153
    Awatar r_m
    Dołączył
    Dec 2021
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    95
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Dla mnie wada nr 1, dalej wideo zapisuje tylko na jednej karcie sd, co przeklesla go jako kamere do vlogow z podrozy (brak backupu).
    Tu widzę szansę, że może dodadzą to aktualizacją

    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Wada nr 2, liczylem, ze pojawi sie wbudowany GPS.
    Tego nie ma i chyba już nie będzie, na rzecz rozwoju komunikacji ze smartfonami itp. które to gps posiadają

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Jak dla mnie waga i rozmiary to głowny i w zasadzie jedyny powód do wejscia w mikro4/3.Przy okazji jest tu dużo fajnych obiektywów, które czynia ten system jescze bardziej atrakcyjnym.Bo oprócz dużych klocków typu G9 itp. mamy inne znacznie mniejsze typu GM1, GM5,, Peny itp.
    W zupełności się zgadzam
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 20.02.22 o 12:31

  4. #154

    Dołączył
    Mar 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.198
    Siła reputacji
    98
    Moja galeria

    https://forum.olympusclub.pl/threads/123447-Pierwszy-flagowiec-od-OM?goto=newpost

    @paparapa - raz jeszcze pełna zgoda.

    Stąd zapewne trochę rozczarowania, że konstruktorzy O-M1 zajęli się "fjuczerami" a nie tym co najważniejsze, czyli jakością zdjęć.
    Jest kwestia, czy m4/3 ma w tym zakresie jeszcze jakieś możliwości?
    Dlatego - podobnie jak chyba jeszcze kilku kolegów tutaj - obok m4/3 zostaję w FF Nikona, bo w pewnych zastosowaniach ma jednak przewagę ( w razie czego - to moja opinia )
    Ale cieszy mnie, że system będzie trwał i się rozwijał, bo przez te kilka lat z Olympusem polubiłem ten sprzęt.

  5. #155
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Ja czekam na poprawę jakości obrazka. Niestety na dzień dzisiejszy chyba nie da się lepiej, widać to nie tylko u olympusa. Świat jakości obrazka stanął w miejscu....
    .... Ale w zupełności mi to wystarczy cieszę się że jest kontynuacja.

  6. #156

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Stąd zapewne trochę rozczarowania, że konstruktorzy O-M1 zajęli się "fjuczerami" a nie tym co najważniejsze, czyli jakością zdjęć.
    Jest kwestia, czy m4/3 ma w tym zakresie jeszcze jakieś możliwości?
    Inne formaty też mają ograniczone możliwości rozwoju matryc
    i epatują wodotryskami w nowościach.

    Nie rozumiem dlaczego marketing poświęca tyle czasu profesjonalnemu wykorzystaniu tego systemu -jak to nie jest jego najmocniejsza strona.

    ...Siedząc całymi dniami w czatowni -jak jeden z polskich ambasadorów wolałbym używać sprzętu dającego możliwie najwyższą jakość.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Ostatnio edytowane przez dcs ; 20.02.22 o 19:17

  7. #157

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Świat sie zmienia {oczywisty banal} i jeśli jeszcze parenascie lat temu C,N,P produkowały ciężkie lustra to pojawienie sie mikro4/3 było jak pojawienie sie wiosny w ponury listopadowy dzień, małe, lekkie, zgrabne, zupełnie "inna inszość".Ja wolalem male i lekkie i ciężkie lustra i obiektywy pozostaly w szufladzie.Potem jednak zaczęły sie zmiany, Sony wypuscilo relatywnie male i lekkie bezlustra czy to APSc czy to FF {A7}, podobnie Fuji a od kilku lat i C i N.No i sytuacja moim zdaniem zmieniła sie diametralnie {o smartfonach nie bede wspominał}.Piszę to oczywiscie ze swojej perspektywy, totalnego amatora i hobbysty.Mikro 4/3 zaczęło próbować rywalizację z FF na różnych polach, poszło w duże i cieżkie korpusy, zaniedbało male i lekkie i dobre {bo najwyzsze high-tech} poszło do dużych i drogich korpusów i niestety , tę rywalizację przegrywa.
    Moim osobiscie zdaniem, mikro 4/3 ma szansę przetrwania jeśli większy nacisk poloży sie na lżejsze, mniejsze {ale bez przesady, ergonomia musi być zachowana}amatorskie puszki, ktore nie bedą wykastrowane z podstawowych rzeczy {czasem groteskowo to wyglada}, które zachowają atut "mały i lekki", ale także i "fajnie wyposażony i zaawansowany technologicznie", by nie bylo jak teraz albo maly i lekki i ubogi w technikalia albo zaawansowany, lecz duży i ciężki relatywnie i drogi.Sony robi fajne kompakty serii rx-100 xx5x6,7 gdzie potrafi zapakować naprawde kupę technologii, swietny autofocus itp. w malutkim ciele.Ceny sa jakie są, ale chyba Sony nie doplaca.Chyba nie tylko ja od lat czekam na następcę panasonica GM5 {noże być ciut większy} o osiagach {np. AF}choćby zbliżonych do sony rx100vii i raczej sie nie doczekam itp.No i pozostaje jeszcze całe pole "computational photography" do większego zaimplementowania w mikro 4/3 czyli rezerwy są.Choc jak dla mnie to juz obecne puszki choćby em-5iii daja obrazek "good inough", ktorego to aparatu ja nie wykorzystam w pełni, a co dopiero OM1 itp.Upss, rozpisałem sie a to wątek o om1 przecież.Dobrze, że jeszcze coś sie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez andrzejeko ; 20.02.22 o 20:37

  8. #158
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Dyskusję o zestawach i innych systemach przeniosłem tutaj
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  9. #159
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    O Lumixie i NIKKORze nie słyszałem opinii, ale już o Canonie f2 makro bardzo wiele pozytywnych. Wniosek - kupować FF zamiast m43 (a tak serio, ktoś mądry mi tu kiedyś napisał, że m43 w wersji pro bez promocji jest drogie - i chyba tak jest w niektórych przypadkach).

  10. #160

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez apz Zobacz posta
    Dyskusję o zestawach i innych systemach przeniosłem tutaj
    @apz
    Posty #5, #7, #8, #9 są o nowym korpusie.

Podobne wątki

  1. Sony A9 - nowy flagowiec
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26.03.19, 12:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.