Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Menu serwisowe G9

  1. #1
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Menu serwisowe G9

    Szukałem na forum tego wątku i nie znalazłem - może źle szukałem
    Chciałem sprawdzić ile natrzaskałem moim G9 od zakupu.
    Okazuje się, że Panasonic kombinuje - co model, to inna procedura. Ale znalazłem ciekawą stronę, gdzie większość Panasów- Lumixów ma swój opis.

    https://www.apotelyt.com/camera-find...-shutter-count

    No to próbuję i oczywiście nie działa
    To teraz troszkę inaczej bo po mojemu.
    • nie trzeba robić zdjęcia
    • najważniejsze klawisze pokazałem strzałkami

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1196742.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	1,79 MB
ID:	240743


    • naciskamy player (odtwarzacz/podgląd) oraz AF/AE Lock. Przytrzymujemy razem oba klawisze i włączamy aparat.
    • naciskamy: player + menu/set i naciskamy strzałkę w lewo. I już jesteśmy w menu serwisowym. Ale to nie koniec.
    • aby się o tym przekonać przechodzimy do kluczyka i na ostatniej stronie widzimy opcje, które normalnie nie są dostępne

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1196743.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	1,97 MB
ID:	240744


    • ustawiamy kursor na opcję podświetloną powyżej i naciskamy jak poprzednio: player+ menu/set + strzałka w lewo


    • i już jesteśmy we właściwej opcji. Można odczytać dane.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1196744.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	1,80 MB
ID:	240745


    • aby dostać się do kolejnej strony, naciskamy klawisz display

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1196745.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	2,05 MB
ID:	240746

    PWRCNT = ilość włączeń aparatu
    SHTCNT = ilość zrobionych zdjęć
    PSVCNT = nie mam zielonego pojęcia
    ...
    Po wyłączeniu aparatu i ponownym włączeniu mamy normalny tryb.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #2
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    .... PSVCNT = nie mam zielonego pojęcia.......
    ... ilość automatycznych wyłączeń aparatu po dłuższym czasie nieużywania . Kompletnie nic nie znaczące dane . Miałem Panasoniki i faktycznie w kazdym zupełnie inaczej się to menu otwiera/sprawdza .

  3. #3
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Ta ilość zrobionych zdjęć, to z migawką mechaniczną czy elektroniczną? A może obie? Tak się zastanawiam, bo fotografująć przyrodę i trzaskając seriami używam wyłącznei migawki elektronicznej (bo jest cicha i więcej fps), i mam tak zrobione setki tysięcy zdjęć, które nie mają jednak wpływu na zużycie aparatu.

  4. #4
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Akurat w takiej sytuacji jak moja czy Twoja (też mam G9 i po niecałych 2 latach natrzaskane ok. 130000 zdjęć - niemal wszystkie na migawce elektronicznej) możemy łatwo sprawdzić - zobacz ile pokaże w Twoim aparacie i po ilości łatwo poznasz czy uwzględnia wykonane na migawce elektronicznej.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #5
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Ta ilość zrobionych zdjęć, to z migawką mechaniczną czy elektroniczną? A może obie? Tak się zastanawiam, bo fotografująć przyrodę i trzaskając seriami używam wyłącznei migawki elektronicznej (bo jest cicha i więcej fps), i mam tak zrobione setki tysięcy zdjęć, które nie mają jednak wpływu na zużycie aparatu.
    ... mają . Grzejesz płytę główną . Możesz tego nie wyczuć jeśli aparat jest dobrze wentylowany , ale jednak . I dzieje się tak głównie przy migawce elektronicznej najwyraźniej z powodu poboru mocy .

  6. #6
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... mają . Grzejesz płytę główną . Możesz tego nie wyczuć jeśli aparat jest dobrze wentylowany , ale jednak . I dzieje się tak głównie przy migawce elektronicznej najwyraźniej z powodu poboru mocy .
    Tak czy owak podtrzymuje swoje zdanie.
    Można kręcić setki godzin filmów, tak samo się grzeje płyta główna (jak nie bardziej, bo przecież przy filmach fps jest wyższy), a jednocześnie wykazywać zero zużycia aparatu bo zero zdjęć na liczniku.
    Dla mnie ilość zrobionych zdjęć powinna wskazywać stopień zużycia mechanicznych elementów migawki, a ogólne zużycie aparatu pokazuje czas jego pracy w roboczogodzinach. W przypadku bezlusterkowca to właściwe podejście, zważywszy że wszystkie jego elementy (matryca, wizjer, procesor) są w użyciu po prostu kiedy aparat jest włączony, wcale nie trzeba robić zdjęć.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Akurat w takiej sytuacji jak moja czy Twoja (też mam G9 i po niecałych 2 latach natrzaskane ok. 130000 zdjęć - niemal wszystkie na migawce elektronicznej) możemy łatwo sprawdzić - zobacz ile pokaże w Twoim aparacie i po ilości łatwo poznasz czy uwzględnia wykonane na migawce elektronicznej.
    Mam dedykowane body G9 do fotografii ptaków, używane wyłącznie na migawce elektronicznej (zero zdjęć na mechanicznej od nowości), a licznik pokazuje mi 270,000 zdjęć.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 19.01.22 o 14:35

  7. #7
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    To się wszystko zgadza , tylko ze napisałeś że nie to wpływu na zużycie aparatu (a ma ) , a jedynie migawka elektroniczna oraz czasokres kręcenia klipów nie jest wykazywane w żadnym liczniku . I to niestety błąd .

  8. #8
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    To się wszystko zgadza , tylko ze napisałeś że nie to wpływu na zużycie aparatu (a ma ) , a jedynie migawka elektroniczna oraz czasokres kręcenia klipów nie jest wykazywane w żadnym liczniku . I to niestety błąd .
    Widocznie nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o to że ilość zrobionych zdjęć za pomocą migawki elektronicznej nie ma wpływu na stopień zużycia migawki mechanicznej. Np. w moim aparacie przy 270,000 zdjęć można by pomyśleć że migawka do wymiany, a nigdy nie była nawet użyta. To bardzo nieprecyzyjne i wprowadza w błąd. W sumie najlepiej by było żeby aparat miał 3 liczniki: - ilość zdjęć na migawce mechanicznej, ilość zdjęć na migawce elektronicznej, ilość godzin nagranego wideo. I wtedy wszystko by było jasne.

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Fakt, szkoda że tak ogólnie to podają. Bo np. po co informacja o ilości włączenia aparatu. Bo włączyłem, pokazałem zdjęcia żonie... i już licznik klapnął.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Menu serwisowe PEN, E-5, XZ-1
    By Bodzip in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 1.11.23, 23:45
  2. menu serwisowe w korpusach Panasonic m4/3
    By viruuss in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18.06.17, 14:40
  3. Menu serwisowe kod 3B83
    By luc4s in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 8.01.16, 22:13
  4. Przebieg Olympusa a menu serwisowe.
    By Endriu61 in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 29.08.13, 14:49
  5. Menu serwisowe w E1 ?
    By Theo in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.09.06, 09:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.