Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Nowe mandaty

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    447
    Moja galeria

Nowe mandaty

Na początek powiem, że jeszcze nie miałem przyjemności
    Ale dzisiaj widziałem ciekawostkę. Byliśmy w Krygu na szczepienie - to jest jakieś 10 km od Gorlic.
    Policja zrobiła sobie pomiar kaskadowy. Wlot z Krygu jest lekko z górki, więc nawet jak gazu nie naciskasz, to auto samo się rozpędza i nim się zorientujesz to masz 70 - 80 km/h.
    3 km dalej na dłuuugiej prostej stał sobie drugi patrol.
    Wyobrażam sobie ból jak wpadnie 2x po 2500 + 2x po 10 pkt. Masakra
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Ale jak się "budżet" wzbogaci...
    To jest właśnie problem z każdymi przepisami - w założeniu są słuszne, bo mają poprawiać bezpieczeństwo, tyle, że tzw. "wykonawcy" wszystko sp....ą.
    Będą pilnować nie miejsc, gdzie może być rzeczywiste zagrożenie, ale tam, gdzie można łatwo i szybko zarobić.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    340
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Wyobrażam sobie ból jak wpadnie 2x po 2500 + 2x po 10 pkt. Masakra
    Chyba 1x 2500 +1x 5000 + 2x po 10 punktów. Za ponowne podobne wykroczenie w ciągu dwóch lat od pierwszego stawka jest podwójna
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

| OlyJedi Awatar koronax
    Mieszka w
    silesia
    Siła reputacji
    265
    Moja galeria
    Mandaty za kolizję też poszły w górę.
    Chyba 1500 zł, to minimum dla winnego kolizji.

Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Mieszka w
    Gorlice
    Siła reputacji
    447
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Chyba 1x 2500 +1x 5000 + 2x po 10 punktów. Za ponowne podobne wykroczenie w ciągu dwóch lat od pierwszego stawka jest podwójna
    O kurcze, masz rację.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||popieram stopkę Krakmana ||

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    69
    Moja galeria
    Wzrost opłat może powodować też wzrost niebezpieczeństwa w niektórych przynajmniej sytuacjach. Obserwuję, że część ludzi faktycznie mocno zwolniła, ale innej części ciśnienie nadal daje się we znaki i chyba dodatkowo czują się blokowani, zwłaszcza kiedy oba pasy zwalniają. W takiej sytuacji ci drudzy wykonują ekstremalnie dziwne manewry, aż włos staje na plecach i powiekach...
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    A ja się cieszę ze zmian, choć pewnie będę jednym z pierwszych, który ich "zakosztuje". To co się dzieje na polskich drogach to jakiś patologiczny świat rodem z filmów SF, uważam, że trzeba tępić bandziorów i psychopatów, ale też chamów i po prostu ludzi niedowidzących/niewidzących/nieskupionych. Sorry, ale nie każdy musi mieć prawo jazdy.

Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    69
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    A ja się cieszę ze zmian, choć pewnie będę jednym z pierwszych, który ich "zakosztuje".
    Staraj się aby jak najdłużej wytrwać BEZ kosztowania

To co się dzieje na polskich drogach to jakiś patologiczny świat rodem z filmów SF, uważam, że trzeba tępić bandziorów i psychopatów, ale też chamów i po prostu ludzi niedowidzących/niewidzących/nieskupionych. Sorry, ale nie każdy musi mieć prawo jazdy.
    Zgadzam się w całej rozciągłości.

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Myśle, że chęć czy konieczność posiadania w mieście samochodu nie ma nic wspólnego z kultem samochodu, a na tle wymienionych przez Ciebie miast pokazuje ogromnej słabości komunikacji zbiorowej w Polsce. W obu przytoczonych miastach łatwiej jest nawet spod miasta dojechać komunikacja zbiorowa niż w polskich miastach dojechać z dzielnicy do dzielnicy.
    Nic nie jest zerojedynkowe. Ja akurat mieszkam w mniejszym mieście, do centrum autobusem/tramwajem mam jakieś 15 minut + 5 dojścia na przystanek. Dojazd samochodem to może jakieś 12 minut. A jednak w moim bloku nasza rodzina jest jedyną, która ma jeden tylko samochód (którego w sumie mógłbym nie mieć, ale rynek usług wynajmu aut nie spełnia moich wymagań). Nie chce mi się wierzyć, że z tych 20 rodzin naprawdę wszyscy mają tak skomplikowaną drogę do pracy/na działkę/cokolwiek, że musza mieć po dwa czy trzy auta.

Z drugiej strony jest jak piszesz - budowane są osiedla w jakiś losowych miejscach, gdzie na chodniku dwie osoby się nie miną a autobus jest wypchany po brzegi. Jak patrzę na te osiedla, to zastanawiam się, czemu ktokolwiek bierze jakiekolwiek pieniądze za tworzenie planów zagospodarowania przestępnego - moje idealistyczne "ja" zawsze myślało, że to właśnie po to jest, żeby w takich megaosiedlach była przychodnia, parkingi, szkoła, autobus, szeroki chodnik i ścieżka rowerowa.
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 19.01.22 o 16:45 Powód: poprawa formatowania

Mieszka w
    Olsztyn
    Siła reputacji
    69
    Moja galeria
    moje idealistyczne "ja" zawsze myślało, że to właśnie po to jest, żeby w takich megaosiedlach była przychodnia, parkingi, szkoła, autobus, szeroki chodnik i ścieżka rowerowa.
    W takich przypadkach, przypominają mi się zarzuty, które da się usłyszeć (a może i też już nie?), że np. biblioteka publiczna czy szpital na siebie nie zarabiają. Oczywiście, racjonalne gospodarowanie środkami to jedno, a zarabianie na siebie to drugie.