Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Mniejsza alternatywa dla 12-45/4 pro?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Mniejsza alternatywa dla 12-45/4 pro?

    Zastanawiam sie nad zakupem 12-45/4 pro, ale jako zwolennik małych gabarytów, obawiam się, że rzeczony zoom częsciej by zostawał w szufladzie, niż gościł na aparacie.Obecnie mam "starego" panasonica 14-45mm/4-5.6 , który własnie poleguje w szufladzie na rzecz stałoogniskowych lub małego zooma 12-32/5.6.Czy są jakieś niewielkie zoomy panasa czy olka 14-42 itp., które mogą sie równać choć czesciowo z 12-45/4 pro, coś co niewiele będzie odbiegac jakością obrazka {swiatło 5.6 nie przeszkadza, to spacerzoom ma być} a gabaryty beda bardzie zachęcajace do przypinania?
    Jak ma sie maleńki 12-32mm/5.6 do wlasnie olkowego 12-45/4 pro i innych 14-42mm? O czym warto pomyślec?
    Obecnie mam sporo różnych obiektywow mikro4/3{za dużo} i nie chcę powiekszać tego niepotrzebnie, ale jestem otwarty na różne sugestie.
    Z korpusów Olka mam obecnie em5iii i pena ep-7, z panasonica m.inn. małego gm1 i gm5 i nie lubię dużych i cieżkawych zestawów.

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Moim zdaniem 12-45 f/4 to mały obiektyw. Zastanów się, czy aby na pewno potrzebujesz mniejszego i czy kompromis jakościowy w mniejszych obiektywach wart jest tych 2-3 cm luzu w torbie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Naleśnika PRO chyba jeszcze nikt nie wymyślił...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Naleśnika PRO chyba jeszcze nikt nie wymyślił...
    Pozostaje tylko pro smartfon, skoro taki mały i lekki obiektyw jest za duży.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Wszystko jest względne.,!2-45/4 jest nieduży ale postawiony obok 12-32mm/5,6 może wydać sie calkiem sporym, nieprawdaż?Panasonic 20mm/1.7 to rzeczywiście mały naleśnik na większosci korpusów, ale np. na gm1,gm5 juz taki mały sie nie wydaje {np. w porownaniu do 14mm/2.5} itd.itp.
    Gdzieś mi sie obiło o "oczy", że jakiś 14-42mm/5.6 {poza swiatłem} niewiele sie różni jakościa obrazka od np. 12-40mm/2.8 i chcialem to zweryfikować u posiadaczy, bo w sieci pisze sie tak różne rzeczy, że ......

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Wszystko jest względne.,!2-45/4 jest nieduży ale postawiony obok 12-32mm/5,6 może wydać sie calkiem sporym, nieprawdaż?Panasonic 20mm/1.7 to rzeczywiście mały naleśnik na większosci korpusów, ale np. na gm1,gm5 juz taki mały sie nie wydaje {np. w porownaniu do 14mm/2.5} itd.itp.
    Gdzieś mi sie obiło o "oczy", że jakiś 14-42mm/5.6 {poza swiatłem} niewiele sie różni jakościa obrazka od np. 12-40mm/2.8 i chcialem to zweryfikować u posiadaczy, bo w sieci pisze sie tak różne rzeczy, że ......
    Trochę bawiłem się obiektywami m. in. tym 12-32 i moje zdanie to: obiektywy niePRO są dobre dopóki nie zaczniesz kadrować, wycinać dużo z kadru.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #7
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.002
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Może jestem złośliwy, ale polecam 14-35 z E-Systemu Może ciut duży, ale naprawdę genialny. No i ma światło 2,0 w całym zakresie.

    Nazwa:  P1059324.jpg
Wyświetleń: 742
Rozmiar:  1,17 MB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Może jestem złośliwy, ale polecam 14-35 z E-Systemu Może ciut duży, ale naprawdę genialny. No i ma światło 2,0 w całym zakresie.
    To już chyba lepiej zostać przy Nikonie i szkiełku f/4
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.086
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    W gabarytach panasa 12-32 nie ma nic lepszego jeśli chodzi o zoomy. Porównywałem do wielu droższych, i tylko nieznacznie im ustępował. To taki klejnocik wśród kitów, wyszedł im chyba przypadkowo za dobry . Za mną chodzi teraz Leica 15 1.7 . Chyba wyrwe jakąś tanią i zobaczę czy nie zostawić jakie podstawowe szkło na wycieczki.

  10. #10
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Wszystko jest względne.,!2-45/4 jest nieduży ale postawiony obok 12-32mm/5,6 może wydać sie calkiem sporym, nieprawdaż?Panasonic 20mm/1.7 to rzeczywiście mały naleśnik na większosci korpusów, ale np. na gm1,gm5 juz taki mały sie nie wydaje {np. w porownaniu do 14mm/2.5} itd.itp.
    Gdzieś mi sie obiło o "oczy", że jakiś 14-42mm/5.6 {poza swiatłem} niewiele sie różni jakościa obrazka od np. 12-40mm/2.8 i chcialem to zweryfikować u posiadaczy, bo w sieci pisze sie tak różne rzeczy, że ......
    Coś mi się wydaje że za dużo uwagi zwracasz na sprzęt jakim robisz zdjęcia( Ten za duży tamten z gm1 za mały). A za mało uwagi poświęcasz samym zdjęciom. To nie biżuteria tylko narzędzia, Wszystkimi wspomnianymi obiektywami zrobisz dobre, prawie identyczne zdjęcia.
    Zostaw ze dwa trzy szkła, resztę sprzedaj i będziesz zadowolony.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Może ciut duży, ale naprawdę genialny. No i ma światło 2,0 w całym zakresie.
    Bogdan, przecież jest wybór. Jeden woli wbijać 4 calowe gwoździe 100 gramowym młotkiem, a inny 500 gramowym.
    Choć to porównanie jest mocno na wyrost, bo różnice w obrazku nie są aż tak duże ( oczywiście jeśli nie używamy jakiegoś szmelcu po przejściach) ,
    Widać to gdy ogląda się zdjęcia po obróbce bez dedykowanych profili producenta.

Podobne wątki

  1. Alternatywa dla ZD 50-200
    By szamaniec in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 13.06.16, 00:01
  2. Alternatywa dla xz-2.
    By Tnr in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 5.07.15, 17:02
  3. Tańsza alternatywa dla mmf-3?
    By BBartek in forum Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 6.06.15, 13:58
  4. OM-D EM-5 alternatywa dla ED 12-50mm F3.5-6.3 EZ
    By zwitek in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30.03.13, 23:02
  5. Mniejsza rozdzielczosc RAW z Adobre Camera RAW
    By kisi in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 9.06.06, 08:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.