Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Proszę o ocenę i wskazanie błędów .

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Proszę o ocenę i wskazanie błędów .

    Witam, jestem nowa na tym forum, widzę że sporo osób tutaj profesjonalnie się tym zajmuje, więc postanowiłam poprosić o radę .
    Staram się czytać dużo o fotografii, jednak co innego teoria, co innego praktyka, a takli początkujący ma ciężko....
    Byłabym wdzięczna za wskazanie błędów, co należałoby poprawić.




  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Igorra
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    k. Krakowa
    Posty
    1.653
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    hmm najlepsze chyba trzecie pokazne żółte kwaity, woda, zielony las i niebo.
    Np. na pierwszym brakuje mi troche żywego ludzika np. ktoś biegnie z tej górki lub coś w tym stylu. Drugie jak dla mnie malo ciekawe
    Wytrwałości życzę. Pozdrawiam
    "Lubię myśleć, że to było coś tak pięknego, że nie może zostać wyrażone słowami (...) i sprawia, że twoje serce niemal się rozrywa"

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar aga_piet
    Dołączył
    Sep 2006
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    7.334
    Siła reputacji
    202
    Moja galeria
    Bardzo ładnie kadrujesz.
    Trochę jakośc kiepska. Niebo wyprane z kolorów, (zwłaszcza na ostatnim) wyblakłe, kontrast za duży, przez co nienaturalne kolory wyszły, za jaskrawo.
    Małe strasznie te zdjęcia.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez agapiet Zobacz posta
    Bardzo ładnie kadrujesz.
    Trochę jakośc kiepska. Niebo wyprane z kolorów, (zwłaszcza na ostatnim) wyblakłe, kontrast za duży, przez co nienaturalne kolory wyszły, za jaskrawo.
    Małe strasznie te zdjęcia.
    Specjalnie zmniejszyłam, żeby za duże nie były - a na tym forum to jednak minus... dziękuję, następnym postaram się dać większe .
    Jak się ma 17 lat, to jeszcze się dużo trzeba nauczyć .

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Igorra
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    k. Krakowa
    Posty
    1.653
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ja mam 16- też się ucze wrzucaj zdjęcia 800x600
    "Lubię myśleć, że to było coś tak pięknego, że nie może zostać wyrażone słowami (...) i sprawia, że twoje serce niemal się rozrywa"

  6. #6
    | OlyJedi Awatar a_wykrota
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Pyrlandia
    Posty
    853
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Widzę pewne podobieństwo(chodzi mi o ostatnią fotkę) do foto naszego klubowego kolegi : asfoto_p
    podaję link na którym widziałem to foto http://www.asfoto.bloog.pl/ - tak mniejwięcej na końcu strony Takie samo ujęcie... różni się kolorystyką
    Kątem oka mego :
    jednego - www.wykrota.wordpress.com
    drugiego - www.adrianwykrota.pl

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Igorra
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    k. Krakowa
    Posty
    1.653
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wykrecik Zobacz posta
    Widzę pewne podobieństwo(chodzi mi o ostatnią fotkę) do foto naszego klubowego kolegi : asfoto_p
    podaję link na którym widziałem to foto http://www.asfoto.bloog.pl/ - tak mniejwięcej na końcu strony Takie samo ujęcie... różni się kolorystyką
    rzeczywiście wykrecik strasznie podobne

    Songerie- szkoda że Tobie niebo wyszło takie białe
    "Lubię myśleć, że to było coś tak pięknego, że nie może zostać wyrażone słowami (...) i sprawia, że twoje serce niemal się rozrywa"

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar wujek.samo.h
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Lublin, Poland, Poland
    Posty
    1.131
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    W trzecim niebo przepalone, zamiast niebieskiego jest biel.

    Zgodzę się z tym że ładnie kadrujesz. Wiesz co się liczy w zdjęciu i wiesz że trzeba to wyeksponować. Mimo to dam pewną wskazówkę na przyszłość. (chodzi przede wszystkim o pierwsze zdjęcie) niektóre kluczowe dla fotografii elementy nie muszą znajdować się w centrum, choć czasem pozycja ta jest niezastąpiona. Mogą one być również umieszczone w tzw. mocnych punktach. Jeśli podzielić zdjęcie na 9 równych części - po trzy linie w pionie i poziomie, to przecięcia tych linii stanowią mocne punkty. Np. pierwsze zdjęcie wyglądało by ładnie (może i ładniej - nie wiem) gdyby umieścić drzewo w lewym górnym mocnym punkcie. Została by zachwiana harmonia i symetryczność zdjęcia, ale stało by się bardziej dynamiczne. Poza tym mocne punkty mają to do siebie, że są dobrze "zauważalne".
    MK

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Postanowiłam dorzucić jeszcze dwa z tej "żółtej" sesji .
    Drzewo z nieco dalszego ujęcia .
    Nadzieja .
    Ostatnio edytowane przez Songerie ; 2.06.08 o 21:56

  10. #10
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Za wójkiem - pierwsze co pomyślałem patrząc na Twoje zdjęcie nr 1 - to że skadrował bym inaczej umieszczając drzewko w mocnym punkcie - na pewno efekt dało by to lepszy niż kompozycja centralna - mówię o tym przypadku a nie o wszystkich kadrach

    druga rzecz - proponuję zacząć używać filtrów szarych neutralnych połówkowych - wkrótce poczynię jakiś artykulik na ten temat - ale muszę jeszcze dorobić ilustrację i dopicować wszystko żeby miało ręce i nogi

    Zauważ, że na Twoich zdjęciach niebo jest całkowicie białe i wyprane z kolorów... szare pół przyszło by tu z pomocą. W słoneczny dzień pewnie i polaryzacyjny by pomógł - przyciemniając niebo.

    pozdrawiam
    dobas

Podobne wątki

  1. Proszę o ocenę
    By niwi in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 24.01.11, 08:57
  2. Prosze o ocene
    By Skyline939 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11.09.09, 19:52
  3. prosze o ocene
    By kaspaalbert in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26.02.09, 11:42
  4. proszę o ocenę
    By olympia2008 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24.08.08, 08:30
  5. Prosze o ocene
    By zloty_2000 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28.07.04, 12:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.