Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Synchronizacja stabilizacji obiektywu i matrycy w korpusie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2021
    Mieszka w
    Luboń
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Synchronizacja stabilizacji obiektywu i matrycy w korpusie

    Witam,
    Potrzebuję pomocy w wyjaśnieniu współpracy stabilizacji matrycy w aparatach ze stabilizacją w obiektywach.
    Kupiłem obiektyw Olympus 12-100 F4 IS PRO.
    Potrzebuję informacji:
    1. Które body synchronizują się ze stabilizacją obiektywu?
    2. Czy synchronizacja włącza się automatycznie?
    3. Jak ustawić w menu aparatu taką synchronizację?


    Obecnie używam Olympusa O-MD E-M10 mark III ale rozglądam się za nowym i potrzebuję wsparcia.


    Pozdrawiam, Sebastian

  2. #2
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    1. Informacja dostępna w instrukcji obsługi każdego body, nie jestem w stanie podać Ci oficjalnej listy, musisz sprawdzić wszystkie aparaty które Cię interesują. Natomiast wydaje mi się że lepsze / nowsze aparaty ze stabilizacją na matrycy tą funkcję obsługują. Ja w każdym razie nie widziałem jeszcze aparatu Olympusa który by tej funkcji nie obsługiwał, ale siedzę w tym systemie od niedawna i używam lepszych modeli.
    2. Tak
    3. Nie ma co ustawiać. Jeżeli masz włączony IBIS w aparacie (a jest domyślnie), to jeżeli włączysz stabilizację w obiektywie (przyciskiem na obiektywie, a mam ten sam obiektyw co Ty) to aparat korzysta z obu stabilizacji jednocześnie, a jak to już zależy od body. Jeżeli wyłączysz tą w obiektywie - to tylko z tej na matrycy. Teoretycznie można pewnie też wyłączyć gdzieś w menu IBIS, ale po co? Wszystko opisane w instrukcji obsługi aparatu.

    EDIT: Mała poprawka - to co napisałem odnosi się do stabilizacji w korpusach Panasonic. Z tego co właśnie wyczytałem w Olympusie aby skorzystać ze stabilizacji OIS w obiektywie musi być włączony (jego wyłączenie powoduje wyłączenie stabilizacji jako całości) natomiast przy włączonym OIS w obiektywie całą resztę ustawia się z poziomu menu aparatu (co dokładnie to zależy od aparatu i jego firmware).

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Tutaj masz listę aparatów Olympusa z rodzajami stabilizacji:

    http://homepages.ihug.com.au/~parsog...-timeline.html

    Wynika z niej że SYNC IS jest obsługiwany przez:

    E-M1X
    E-M5 Mk3
    E-M1Mk3

    Pozostałe korzystają z podwójnej stabilizacji w trybie DUAL IS - czyli dwie stabilizacje działające jednocześnie lecz oddzielnie (nie mylić z tym co się nazywa DUAL IS w Panasonicu, bo tam DUAL IS to jest to samo co SYNC IS w Olympusie).

    Z tym że to nie jest jakaś oficjalna lista więc sprawdziłbym sobie na stronie producenta przed zakupem aparatu.

    Dodatkowo dla zainteresowanych:
    https://www.mu-43.com/threads/olympu...ending.109060/
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 29.12.21 o 17:07

Podobne wątki

  1. O-MD E-M5 - problem z synchronizacją z FL600R
    By pgaik in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31.07.14, 13:04
  2. Dlaczego warto mieć czyszczenie matrycy w korpusie?
    By Pietrucha in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 6.08.09, 08:06
  3. E-500 problem z synchronizacją flasha
    By MicSzu in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16.02.08, 21:24
  4. Jak to jest z synchronizacją ....
    By Laser_1985 in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 6.01.07, 13:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.