Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Jaka lampa błyskowa do MFT ?

  1. #11
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    38
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    W Stanach możesz kupić Godox, w Polsce to quadralite i w Polsce jest trochę tańszy. Nie jest to BMW ale nie mam zastrzeżeń. Mam też metza 44. Gdybyś chciał ściągnąć lampę z sanek i używać TTL to musiałbyś się zaopatrzyć w wyzwalacz, te lampy nie działają z Olympus RC. No i nie kosztują 700 ani 1000 $.
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...speedlite.html
    https://www.bhphotovideo.com/c/produ...4_ghz_ttl.html

  2. #12
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.001
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie zwróciłeś uwagi że w B&H jest to "special order item" - nie ma na stanie - trzeba czekać ileś tygodni aż sprowadzą
    Tak czy owak lampa wydaje się być znakomita - tylko z zakupem poczekam do wakacji. Za taką cenę w jakiej jest ona do kupienia w US mogę bez problemu kupić systemową od Panasonica lub Olympusa.
    Fakt, nie doczytałem - zobaczyłem że oferują trzy lampy tej firmy, z tego jedna do Olka/Panasa, to podałem link. Mea culpa
    Ten model ma 4 akumulatorki.
    Zaskoczyła mnie informacja @fret, że firma nie istnieje - a sprzęt mieli genialny. Zastanawiam się teraz czy jest sens w zakupie tej lampy w związku z ewentualnym serwisem. Fakt - moja chodzi lata i nic jej nie jest - ale jest zawsze jakieś "ale".
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #13
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Ja mam Stroboss 60, nie widzę wad, może poza rozmiarem, trochę jednak kobyła. Inna rzecz, że szczególnie się na lampach nie znam . Do tego mam Navigatora i często błyskam od sufitu na imprezach rodzinnych. Inna rzecz, że już przestałem się bawić w przesłony rzędu 1.8 - 2.8 (moje stałki, ew 12-40 PRO), bo dwie+ stojące/siedzące obok siebie osoby są w innej płaszczyźnie i jednak z nich jest najczęściej nieostra. Wczoraj cykałem najczęśćiej na 5.6 albo i więcej. Z TTL nie korzystam.

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar zigger
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    1.615
    Siła reputacji
    95
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mirek63 Zobacz posta
    W Stanach możesz kupić Godox, w Polsce to quadralite
    Dzięki za informację, bo też się przymierzam do zakupu.
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Ja mam Stroboss 60
    Na stronie sklepu znalazłem info, że jest zasilana 2xAA (czyli podobnie jak mniejsza wersja 36). Czy to wystarcza? Wydałoby się, że 4xAA byłoby tu bardziej na miejscu.
    Moczarom... mówimy zdecydowane NIE!!!

  5. #15
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Stroboss 60 to 4 AA.

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Polecam Stroboss, w cenie 1200zł można kupić 36 + 60 + navigator i mamy już całkiem ładny zestaw do zabawy światłem.

    Takim kompletem można błyskać zarówno z pomiarem TTL jak i z ręcznymi nastawami.

    Komunikacja jest radiowa więc nie ma problemu że lampy się nie widzą co zdarzało mi się z Olympusem FL-900R.
    Zapraszam do albumu i galerii

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    śląsk
    Posty
    2.345
    Siła reputacji
    128
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Stroboss 60 to 4 AA.
    Są jeszcze droższe wersje EVO lamp 36 i 60.
    Zamiast paluszków AA zasilane są dedykowaną baterią litowo-jonową.

    Mnie do amatorskiego pstrykania wystarczają te na AA.
    Zapraszam do albumu i galerii

  8. #18
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, dużo się z Waszych wpisów dowiedziałem.

  9. #19
    Zwycięzca popRAWki
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Kęty
    Posty
    38
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ten system Godox/Quadralite jest o tyle ciekawy, że stroboss 36/Godox TT350 i stroboss 60/Godox TT685 mają wbudowane wyzwalacze, więc zamiast navigatora można na sanki założyć stroboss 36/Godox TT350 i odpalać inne lampy również z TTL. Przy dwóch i więcej lampach przydatność TTL jest dyskusyjna ale zawsze można na manual i sterować mocą wyzwalanych lamp z poziomu navigatora lub lampy na sankach. Widziałem film na youtubie w języku polskim, nie mogę go teraz znaleźć ale navigatorem można wyzwalać strobossy innych systemów z działającym TTL-em tam był akurat canon-sony i to działało. Dotyczyło to chyba strobossów 60 bo chyba stroboss 36 tak nie działa. HSS działa, stroboskop nie działa tak jak nie działał z yongnuo. TTL działa nieźle stale mam ustawioną korektę +1.3 czasami +1,7 i jest w porządku, przy odbijaniu od sufitu lub ściany, na wprost raczej nie błyskam.

  10. #20

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    W TTL Godox36 z Olympusa pięknie steruje ouadralite 36 od Fuji - niestety nie jest kompatybilny z odbiornikiem godox canona i lampą canona. lampa- wyzwalacz Olympusa wyzwala canona ale bez TTL i nie ma sterowania mocą.

Podobne wątki

  1. Jaka lampa błyskowa?
    By jrebecki in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.05.16, 17:34
  2. jaka lampa błyskowa do E-500
    By marcin1999 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13.03.14, 19:10
  3. Jaka Lampa Błyskowa?
    By DonBilson in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12.11.12, 00:10
  4. Jaka lampa błyskowa do SP-570 UZ?
    By bobas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11.09.08, 08:18
  5. jaka lampa błyskowa
    By darjan in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31.08.05, 00:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.