Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Fotografia z lampami LED

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Kompletnie się nie znam na kolodionie, więc się wypowiem:

    1. Nie z nam się, ale lubię. Do tego stopnia, że czasem sobie podrabiam w fotoszopie. Nic wielkiego, ale... Jedną z rzeczy, które dają kolodionowy klimat jest poruszenie. Ok, obecnie panuje fetysz ostrości, ale z klasycznym kolodionem nie ma to nic wspólnego. Klasyczny kolodion nie jest zorojedynkowy, coś się poruszyło, a coś nie i to daje genialny klimat. Dlatego moim zdaniem lampy odpadają i odpada zbyt silne światło.
    2. Oczy. W oczach odbija się światło, te nowoczesne kolodiony z odbitymi modyfikatorami, a jeszcze gorzej, jeśli z odbitymi wieloma mniejszymi źródłami... masakra. Totalne ZERO klimatu. Nie znam się, ale na początek bym poeksperymentował ze zwykłymi żarówkami LED schowanymi za prześcieradłem/białą zasłoną prysznicową, dyfuzyjną blendą 200x150. To będzie bliższe efektu naturalnego światła i z 10x tańsze niż panele.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #12

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Do kolodionu używam 2 zestawów 3x 125W żarówki fotograficzne
    Ale wolał bym 2 mocne źródła z możliwością modelowania światła.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 2.01.22 o 21:03

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Pisząc, że lampy odpadają miałem na myśli lampy błyskowe.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #14
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fotna Zobacz posta
    Do kolodionu używam 2 zestawów 3x 125W żarówki fotograficzne
    Jestem zdziwiony. Masz jakieś jasne szkło (3,5 - 4,0) i chyba bardzo blisko przystawione lampy. Albo potrafisz robić bardzo czułą (jak na kolodion) emulsje.

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Kompletnie się nie znam na kolodionie, więc się wypowiem:

    Jedną z rzeczy, które dają kolodionowy klimat jest poruszenie. Ok, obecnie panuje fetysz ostrości, ale z klasycznym kolodionem nie ma to nic wspólnego. Klasyczny kolodion nie jest zorojedynkowy, coś się poruszyło, a coś nie i to daje genialny klimat. Dlatego moim zdaniem lampy odpadają i odpada zbyt silne światło..
    fret, czułość emulsji jest szacowana na około 3 ISO, używając bardzo silnego światła ma się czasy rzędu 8 s, więc się nie martw o te ostrość. Nie będzie jej. Błysku prawie nikt nie używa, potrzeba raczej ponad tysiąc Ws.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    1000 Ws w lampie studyjnej nie jest problemem. Nie wiem jak to się dzieje, ale współczesne kolodiony często są przesadnie ostre, kompletnie bez poruszeń.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #16
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Nie jest problemem, ale to już nie są tanie lampy.

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ok, kupujesz 500Ws i strzelasz 2x w siągu 2s lub strzelasz raz i dodajesz połowę światła zastanego, efekt może być ciekawy

    Panele LED też nie są tanie...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #18
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    2 strzały dałyby 2 ostre zdjęcia, przesunięte względem siebie. Taka fotografia stroboskopowa. W kolodionie nie widziałem by ktoś to praktykował.
    natomiast 1 błysk + sporo zastanego stosuje się nawet często, jak chcesz zrobić czlowieka ostro, a światła rozmyte. Np gdy ktoś macha mieczami LED. Ale tego tez nie widziałem u "kolodionistów".

    PS - robię też kolodiony, mało, nie mam czasu. Więcej robiłem na warsztatach u innych gdy sie tego uczyłem niż teraz, kiedy już mam wszystko swoje, mam format 18x24 cm, kuwety, odczynniki itd.

  9. #19

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Szkła mam jasne 200/4 , 300/ 5,6 z migawką i kilka ciemniejszych bez np 490/9
    Do tej 300 z migawka zakładam konwerter zewnętrzny (Średnica szkła ponad 100mm) od średniego formatu który nie zjada światła tylko zmiękcza obraz.
    Lampy rzeczywiście muszą być blisko ale przy jarzeniowych jest takie rozproszenie że nie ma problemu z ostrymi cieniami. wręcz światło jest za bardzo rozlane i właśnie dla tego myślałem o czymś innym.
    Światło zewnętrz w kolodionie to inna historia i inny wątek.

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    A ja używam tylko światła ciągłego i nigdy nie świecę w oczy no ale ja nie robię zdjęć do dokumentów tylko dla radości fotografowanych i siebie Generalnie próbuj, kombinuj nie słuchaj zbyt uważnie rad innych, bo będzie tak samo jak u innych a nie o to chodzi Fotografia to eksperyment ze światłem znajdziesz to coś to dobrze, ale jeszcze fajniejsze jest samo szukanie.
    A jeszcze jedno ( kurczę jednak radzę....) nie czytaj Dederki
    Ostatnio edytowane przez jagger ; 6.01.22 o 11:25

Podobne wątki

  1. 3 strefowe zdalne sterowanie lampami blyskowymi.
    By Thomasso in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.09.11, 22:20
  2. Radiowe sterowanie lampami innych systemow.
    By Thomasso in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24.02.11, 12:17
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21.12.08, 01:04
  4. Bezprzewodowe sterowanie lampami
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12.12.07, 09:17
  5. Dylemat z lampami. FL-36 i Metz54mz3
    By konukera in forum E-System
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24.01.06, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.